back to top
1.1 C
Ostrołęka
czwartek, 21 listopada 2024 r.

Społecznie Pozytywni – Artur Wilk

REKLAMA

Na program zapraszamy w poniedziałki po godzinie 9.35, powtórka po 14.35 oraz we wtorek po godzinie 10.35. Audycja powstaje przy współpracy z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej i jest realizowana ze środków województwa mazowieckiego.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Marta Mierzejewska: Spółdzielnia Socjalna Walidus prowadzi w Ostrołęce Dzienny Dom Pobytu
przy ulicy Goworowskiej 13a dla osób z chorobami otępiennymi. Funkcjonuje on 5 dni w tygodniu przez 8 godzin dziennie. Rekrutacja uczestników ma charakter ciągły, a dla każdej z osób,
uczestników projektu przygotowywany jest indywidualny plan wsparcia. Marta Mierzejewska, dzień dobry, moim gościem na 88 i pół FM jest Artur Wilk.

– Dzień dobry.

MM: Na początek o głównych celach i korzyściach z utworzenia
Dziennego Domu Pobytu dla osób z chorobami otępiennymi w Ostrołęce.

– Głównym celem utworzenia Dziennego Domu Pobytu w Ostrołęce jest poprawa funkcjonowania osób z chorobą Alzheimera i chorobami odtępnymi oraz odciążenie rodziny i osób opiekujące się tymi osobami.

MM: Jakie wsparcie finansowe i organizacyjne uzyskaliście od Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej przy realizacji tego projektu.

– Wsparcie jakie otrzymaliśmy z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w postaci finansowej to 1 651 618 zł. Dodatkowo otrzymujemy wsparcie w trakcie realizacji projektu w postaci
wizyt studyjnych w innych dziennych domach pobytu, które funkcjonują dłużej niż my.

MM: Proszę zatem powiedzieć, jakie kryteria muszą spełnić osoby z chorobami otępiennymi,
aby mogły korzystać z usług Dziennego Domu Pobytu w Ostrołęce?

– Osoba kwalifikująca się do Dziennego Domu Pobytu muszą być to osoby z chorobą Alzheimera we wstępnym stadium, ewentualnie osoby z chorobą otępienną.

MM: Jakie usługi i zajęcia proponujecie w Dziennym Domu Pobytu?

– Usługi, jakie oferuje Dzienny Dom Pobytu dla swoich uczestników to wsparcie pracownika socjalnego, terapia zajęciowa, rehabilitacja, trening umiejętności społecznych, trening umiejętności
codziennych, zajęcia z logopedo, zajęcia z dietetykiem, zajęcia z psychologiem, zajęcia ogólnorozwojowe, muzykoterapia, zajęcia komputerowe, terapia poznawcza, trening pamięci, zajęcia manualna, terapia ręki, gimnastyka korekcyjna i to wszystko.

MM: Proszę powiedzieć słów kilka także o kadrze, którą zatrudniacie.

– Osoby, jakie są zatrudnione w Dziennym Domu Pobytu to pracownik socjalny, terapeuta zajęciowy, fizjoterapeuta, logopeda, psycholog, dietetyk oraz specjaliści związani z konkretnymi terapiami.

MM: Jakie są koszty związane z utworzeniem i utrzymaniem takiego domu?

– Koszty utworzenia dziennego domu pobytu to jest około 2 mln zł.

MM: Czy podopieczni Waszej placówki płacą za pobyt?

– Zajęcia w dziennym domu pobytu są odpłatne. W 2024 roku to 500 zł
miesięcznie.

MM: Warto dodać, że dla uczestników Dziennego Domu Pobytu zapewniony jest transport na zajęcia. Mogą oni również skorzystać z niego oraz z usług mobilnego asystenta, aby załatwić swoje sprawy urzędowe czy związane z leczeniem. I to wszytko w dzisiejszym programie Społecznie Pozytywni. Na 88,5 Fm moim gościem był Artur Wilk.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex