back to top
5.5 C
Ostrołęka
niedziela, 21 kwietnia 2024 r.

Samorząd Mazowsza nagrodził młodych medalistów

REKLAMA

Samorząd Mazowsza nagrodził medalistów w dyscyplinach olimpijskich objętych Systemem Sportu Młodzieżowego, trenerów oraz zawodników ze środowiska sportowców z niepełnosprawnościami, którzy w 2023 r. odnosili sukcesy na krajowej i międzynarodowej arenie sportowej. Odebrali nagrody z rąk marszałka Adama Struzika, członkini zarządu Elżbiety Lanc i wiceprzewodniczącego sejmiku Marcina Podsędka.

W gronie 659 nagradzanych przez samorząd Mazowsza znalazło się 513 zawodników – medalistów mistrzostw świata, mistrzostw Europy, mistrzostw Polski oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii wiekowej młodzika, juniora młodszego, juniora i młodzieżowca w dyscyplinach olimpijskich objętych Systemem Sportu Młodzieżowego, a także 130 trenerów i 16 zawodników ze środowiska sportowców z niepełnosprawnościami. Mówi marszałek Adam Struzik.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Zawodnicy zdobyli łącznie 543 medale, w tym 201 złotych, 190 srebrnych i 152 brązowe. W dyscyplinach indywidualnych i zespołowych wywalczyli 8 medali Mistrzostw Świata, 48 medali Mistrzostw Europy oraz 487 medali Mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Nagrody trafiły także do medalistów Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy ze środowiska sportowców z niepełnosprawnościami, którzy w zeszłym roku zdobyli ma Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy łącznie 18 medali. Nagradzani medaliści zostali wskazani przez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych ‘Start”.

Od lat sejmik Mazowsza dofinansowuje obiekty sportowe w całym regionie. Tylko w tym roku w ramach programu ‘Mazowsze dla sportu” wsparcie otrzymało 275 projektów sportowych.

Łącznie do samorządów lokalnych trafiło ponad 51 mln zł. Dotacje objęły obiekty ogólnodostępne, zwłaszcza te, które umożliwiają uprawianie sportu oraz rekreację i integrację lokalnych społeczności.

Medaliści za wyniki sportowe osiągnięte w 2023 r. otrzymali odpowiednio:

Mistrzostwa Świata

medal złoty – 8 000 zł
medal srebrny – 7 000 zł
medal brązowy – 6 000 zł

Mistrzostwa Europy

medal złoty – 7 000 zł
medal srebrny – 6 000 zł
medal brązowy – 5 000 zł

Mistrzostwa Polski/Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

medal złoty – 6 000 zł
medal srebrny – 5 000 zł
medal brązowy – 4 000 zł

Samorząd Mazowsza docenił także 130 trenerów nagradzanych medalistów, którzy otrzymają gratyfikacje finansowe w wysokości 4 tys. zł.

– Doceniliśmy talent, zaangażowanie i ciężką pracę mazowieckich sportowców, odnoszących sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Ich osiągnięcia to jedna z najlepszych wizytówek Polski na świecie. Życzę im dalszych sukcesów sportowych, determinacji i radości z tego, co robią – podsumowuje wiceprzewodniczący sejmiku Marcin Podsędek.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex