Ratusz – pieniądze dla seniorów

REKLAMA

Urząd Miasta zdobył kolejne fundusze na działalność w ramach Domów Dziennego Pobytu 'Senior+”. Łącznie na wsparcie takich placówek w Ostrołęce pozyskano 115 tysięcy złotych.

REKLAMA

Program Wieloletni 'Senior+” na lata 2015-2020 adresowany jest do nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+. W jego ramach jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego mogą ubiegać się o uzyskanie środków finansowych przeznaczonych na jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie (przebudowę lub remont) i wyposażenie placówki oraz na zapewnienie funkcjonowania już istniejących punktów.

Na ten pierwszy cel miasto otrzymało 28.785 złotych, natomiast bieżąca działalność Dziennego Domu Seniora 'Senior+” przy parafii św. Antoniego otrzyma wsparcie w wysokości 87.800 złotych.

Ostrołęcki samorząd podejmuje wiele  działań ukierunkowanych na dojrzałych mieszkańców miasta.

Podkresla prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT