back to top
5.5 C
Ostrołęka
niedziela, 21 kwietnia 2024 r.

Przyjdź i sprawdź, czy możesz wsiąść za ‘kierownicę”

REKLAMA

W recepcji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przy ulicy Korczaka 16 zamontowany jest nowoczesny alkomat do badania stanu trzeźwości. Każdy chętny może samodzielnie sprawdzić, czy jest w stanie prowadzić samochód.

Obsługa alkomatu jest bardzo prosta, nie wymaga udziału policjanta. Wystarczy jedynie z zainstalowanego w alkomacie podajnika wyjąć jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w przeznaczonym do tego miejscu. Następnie trzeba postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami i odczytać wynik, dzięki któremu będzie wiadomo, czy można już prowadzić pojazd.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Jeśli alkomat podczas badania wykaże wynik od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu w organizmie, wówczas kierowca prowadzący samochód znajduje się ‘w stanie po użyciu alkoholu” i dopuszcza się wykroczenia określonego w art. 87§1 KW. Jeśli natomiast alkomat wykaże wynik wyższy niż 0,5‰ alkoholu w organizmie, to stan kierowcy określany jest jako ‘nietrzeźwy”, a kierowca, który kieruje pojazdem z takim stężeniem alkoholu dopuszcza się przestępstwa określonego w art. 178a§1 KK.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności. Grozi za to również kara finansowa mogąca sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex