back to top
5.5 C
Ostrołęka
niedziela, 21 kwietnia 2024 r.

26-letni Daniel z Ostrołęki pilnie potrzebuje pomocy

REKLAMA

26-letni Daniel z Ostrołęki walczy z nowotworem. Od roku dzielnie stawia mu czoła, jednak trafił na trudnego przeciwnika. Szansą na powrót do zdrowia jest kosztowne leczenie, wesprzyj zbiórkę prowadzoną na portalu pomagam.pl i pozwól chłopakowi cieszyć się życiem i spełniać marzenia. Link do zbiórki https://pomagam.pl/m7d9k8?fbclid=IwAR3F79X2fJt0FZjJDZ6vuZjGXNrYIrDWkSK9DcVAfPuN6YISaryuhJo-_hU

Daniel w sierpniu 2023 roku, w wieku zaledwie 25 lat dostał diagnozę – płaskonabłonkowy rak jamy ustnej HPV zależny – rak błony śluzowej policzka i trójkąta zatrzonowcowego prawego. To, co z początku wydawało mu się zwykłą aftą lub innym, niegroźnym stanem zapalnym szybko okazało się być czymś znacznie poważniejszym.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

We wrześniu i październiku przeszedł chemioterapię indukcyjną przygotowującą do operacji usunięcia guza. 14-godzinny zabieg prawego policzka, podczas którego przeszczepiono kość z biodra oraz płat skóry z prawej ręki. Wydawało się, że to kamień milowy w leczeniu i będzie już tylko lepiej. Po zabiegu, już w styczniu miała nastąpić radioterapia. Życie rzuciło kolejne wyzwanie. W styczniu okazało się, że pojawiły się liczne przerzuty w klatce piersiowej i płyn w opłucnej, a dalej również w narządach jamy brzusznej i kości. Od stycznia Daniel jest hospitalizowany, przeszedł zabieg talkowania prawego płuca, mimo to płyn nadal się zbiera, wymuszając aplikację drenu. W międzyczasie rozpoczął również leczenie systemowe. Obecnie przyjmuje immunoterapię. Skuteczność tego leczenia w przypadku ostrołęczanina nie jest pewna, chcąc zwiększyć szansę na wyzdrowienie pragnie skorzystać z zaawansowanych oraz innowacyjnych terapii dostępnych w krajach zachodnich, nierefundowanych i mało znanych w Polsce. Wesprzyj zbiórkę dla Daniela, pomóż mu w tej nierównej walce.

Fot. Arch. prywatne.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex