Przebudowa dróg lokalnych: 27 km w rejonie ostrołęckim w 2013 r.

REKLAMA

Sześć wniosków z regionu ostrołęckiego zostało zakwalifikowanych do realizacji przez komisję wojewody w ramach narodowego programu przebudowy dróg lokalnych – poinformowała Ivetta Biały Rzecznik Prasowy Wojewody Mazowieckiego.

REKLAMA

W 2013 roku ma zostać przebudowanych 25 km dróg o łącznej wartości 19,5 mln zł, z czego rządowa dotacja wyniesie blisko 10 mln. Najwyższą ocenę wśród wszystkich projektów z Mazowsza uzyskał wniosek Gminy Troszyn.

Z zakwalifikowanych do realizacji wniosków dwa złożył POWIAT OSTROŁĘCKI – obejmują przebudowę 12 km dróg za 9,75 mln zł, z czego dotacja wyniesie 4,85 mln zł. Projekty dotyczą drogi Turzyn – Brańszczyk – Niemiry – Knurowiec – Długosiodło – Goworowo – Ostrołęka (II etap) oraz trasy Grodzisk – Goworowo. Do programu zakwalifikowały się również cztery WNIOSKI ZŁOŻONE PRZEZ GMINY: Troszyn, Wyszków, Krasnosielc i Długosiodło, obejmujące łącznie 13 km dróg.

Narodowy program przebudowy dróg lokalnych jest kontynuacją rządowego programu realizowanego w latach 2008 – 2011, którego celem jest podniesienie standardu dróg lokalnych oraz bezpieczeństwa ich użytkowania.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT