PONAD 6,4 MLN ZŁ Z UE NA KOMUNIKACJĘ MIEJSKĄ W OSTROŁĘCE

REKLAMA

Nowoczesne autobusy, modernizacja dotychczasowego taboru, 30 nowych wiat przystankowych w Ostrołęce i okolicznych gminach Lelis, Olszewo-Borki oraz Rzekuń – to tylko część nowości czekających Miejski Zakład Komunikacji. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt spółki otrzymał unijną dotację o wartości ponad 6,4 mln zł, całość inwestycji wyniesie ponad 9,7 mln zł.

REKLAMA

W siedzibie Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ostrołęce dzisiaj podpisano umowy na unijne dofinansowanie projektu 'Wzrost jakości usług transportu publicznego, świadczonych przez Miejski Zaklad Komunikacji poprzez kompleksowe działania inwestycyjne’.

To kolejny projekt realizowany przez Miasto Ostrołęka – mówi wiceprezydent Grzegorz Płocha.

Do 2015 r. MZK wzbogaci się o cztery nowe autobusy: dwa z napędem elektrycznym i dwa z napędem tradycyjnym. Na trasie komunikacji miejskiej ustawionych będzie 30 nowych wiat przystankowych. Spółka kupi dziesięć elektronicznych tablic informacyjnych. Inwestycja zakłada również montaż systemu monitoringu wizyjnego na wiatach przystankowych oraz w autobusach. Nowe pojazdy będą niskopodłogowe, co ułatwi korzystanie z nich osobom niepełnosprawnym oraz rodzicom z wózkami i osobom starszym. Poza tym kanał naprawczy na stacji MZK zostanie zaadaptowany na kanał kontrolno-diagnostyczny. Stawiamy na bezpieczeństwo i ekologię – podkreśla Ryszard Chrostowski, Prezes Zarządu MZK.

Projekt będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

{gallery}2013FOTO/MZK_dofinansowanie{/gallery}

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT