Pomnik mauzoleum czynny dla zwiedzających

REKLAMA

Już od 24 kwietnia można będzie  zwiedzać pomnik mauzoleum żołnierzy poległych w bitwie pod Ostrołęką 26 maja 1831 roku. Oficjalne otwarcie nastąpi 26 maja  w 181. rocznicę batalii ostrołęckiej.  

REKLAMA

Pomnik wybudowany został wewnątrz ziemnego fortu carskiego z XIX wieku z okazji setnej rocznicy bitwy. Ostrołęckie mauzoleum jest jedynym tego typu obiektem w Polsce, poświęconym poległym w jednej z bitew powstania listopadowego. Przez wiele lat miejsce to było zaniedbane. W ostatnim czasie fort i pomnik poddane zostały konserwacji i rewitalizacji. Mówi Maria Samsel, dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

W najniższej kondygnacji budowli zwiedzić można nowoczesne, multimedialne wystawy.

Atrakcją ekspozycji jest wizualizacja obrazu Karola Malankiewicza – uczestnika bitwy – prezentującą ostrołęcką batalię. Oryginał płótna znajduje się na ekspozycji stałej w muzeum przy placu gen. Józefa Bema.

Ponadto z tarasu na dachu podziwiać można fort i pole historycznej bitwy oraz panoramę miasta.

Wstęp do Mauzoleum kosztuje 8 zł Bilet ulgowy 5 zł, natomiast bilet rodzinny 15 zł. Szczegóły na stronie internetowej www.muzeum.ostroleka.pl

(mm)

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT