Nieważne czy filmujesz smartfonem, tabletem czy profesjonalnym sprzętem, zaprezentuj efekty swojej pracy szerokiej publiczności i wygraj atrakcyjne nagrody. Spróbuj swoich sił w konkursie 'Energie Miasta” – zgłoszone filmy oceni Kabaret Smile, a najlepsze obejrzymy w Lublinie podczas Nocy Kultury 2015.
Dziś niemal każdy filmuje urywki z wakacji czy rodzinnych spotkań, ale też dziwne, straszne lub piękne sytuacje napotkane na ulicy. Do dyspozycji mamy kamery w telefonach, tabletach czy aparatach fotograficznych – zapraszamy do sfilmowania energii miasta.
– Wystarczy nagrać jednominutowy film, będący dowolną interpretacją hasła 'Energie Miasta”. Noc Kultury zapoczątkowała wyzwalanie energii Lublina już dziewięć lat temu i dzięki niej nabiera on blasku. Chcemy poznać też energie innych polskich miast, w tym również Ostrołęki – mówi Joanna Wawiórka-Kamieniecka, koordynatorka Nocy Kultury.
Kabaret Smile, jury konkursu, wyróżni trzy filmy. Autor najlepszego z nich wygra 500 złotych. Twórcy filmów, które zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają po 100 złotych. Nagrodę publiczności w wysokości 300 złotych przyznają również internauci. Wszystkie wyróżnione prace zobaczymy na pokazie finałowym podczas tegorocznej Nocy Kultury.
– Liczymy na poczucie humoru, świadome używanie ironii, niekonwencjonalność rozwiązań i kreatywność w podejściu do tematu. Takie filmy na pewno zwrócą uwagę jury. Na zgłoszenia czekamy do 20 maja – dodaje Wawiórka-Kamieniecka.
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.nockultury.pl
Dziewiąta edycja festiwalu odbędzie się w nocy z 6 na 7 czerwca 2015 r.
Program Nocy Kultury 2015 będzie niebawem dostępny na stronie www.nockultury.pl.
***
Noc Kultury to setki kulturalnych wydarzeń realizowanych w jedną noc w przestrzeni Lublina. Festiwal inspiruje do odkrycia klimatu miasta, poprzez sztukę ożywia ulice, zaułki, miejsca nieznane i zapomniane, otwiera drzwi muzeów, teatrów i galerii, zachęcając do obcowania z kulturą i czerpania energii miasta.
W tę jedną noc dzieją się rzeczy niezwykłe, artyści wchodzą w dialog z przestrzenią, mieszkańcami oraz sobą nawzajem, by stworzyć jedyne w swoim rodzaju dzieła, które następnego ranka będą już tylko wspomnieniem.