back to top
5.5 C
Ostrołęka
niedziela, 21 kwietnia 2024 r.

PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ

REKLAMA

Nowa Wieś Wschodnia realizuje projekt ‘Podziel się książką”, który został wyróżniony i otrzymał dofinansowanie w konkursie grantowym FIO Mazowsze Lokalnie.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Trzyosobowa grupa nieformalna składająca się z mieszkańców przeszła dwa etapy eliminacji, przekonała komisję konkursową i pozyskała 4600zł.
9 lipca 2019 r. w świetlicy wiejskiej odbył się konkurs plastyczny na ulubionego książkowego bohatera, który skierowany był do dzieci i młodzieży przebywających na wakacjach w miejscu zamieszkania. Zainaugurował on realizację projektu ‘Podziel się książką w Nowej Wsi Wschodniej”.

W czasie spotkania Grupa Ratownicza ‘Nadzieja” przeprowadziła szkolenie z  udzielania pierwszej pomocy i RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa). Dzieci, młodzież i dorośli mogli sprawdzić swoje umiejętności na fantomie.

Po szkoleniu i ćwiczeniach nastąpiło wręczenie dyplomów oraz nagród rzeczowych dla wszystkich uczestników konkursu plastycznego.

Konkurs plastyczny to pierwszy z trzech elementów realizowanych w ramach projektu. Przez najbliższy miesiąc mieszkańcy będą rzeźbić biblioteczkę, która zostanie ustawiona przed świetlicą w Nowej Wsi Wschodniej. Będzie służyła do bezpłatnej wymiany książek zalegających w domach.

Zakończenie projektu z uroczystym otwarciem planowane jest na 10 sierpnia 2019 r.

Projekt jest finansowany w ramach FIO Mazowsze Lokalnie, ‘Mazowsze Lokalnie uruchamia energię społeczną” realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie SOKiAL w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex