back to top
17.7 C
Ostrołęka
poniedziałek, 15 lipca 2024 r.

Piosenka tygodnia w Radiu Oko

REKLAMA

Od poniedziałku do niedzieli o 11:35 i 16:35

JOANNA CHABA – I Wanna Love Forever
Właśnie wydała swój drugi singiel. Na wiosnę 2025 roku zapowiada wydanie debiutanckiej płyty. Poznajcie – oto Joanna Chaba
W przyszłym 2025 roku ukaże się jej debiutancka płyta, którą poprzedza wydanie kilku singli. Poniżej szczegółowe informacje dotyczące ‘Awakened’ a także drogi artystycznej Joanny Chaba
Pierwszy album studyjny ‘Awakened” składa się z dwunastu utworów w języku polskim i angielskim, a jego zapowiedzią są single “I Wanna Love Forever”, który ukazał się 29 września 2023 oraz ‘Rozmowa Dusz”, który ukazał się 7 maja 2024. Do utworów powstały teledyski. Jesienią premiera trzeciego, najbardziej rozbudowanego muzycznie singla ‘For Us”, a 8 marca 2025 premiera utworu ‘The Power”, stworzonego specjalnie dla wszystkich kobiet. Cały materiał powstał w 2019 roku, kiedy to trzeci rok artystka walczyła z bólem kręgosłupa i aby siedzieć przy pianinie i komponować brała podwójne dawki leków przeciwbólowych, są to jej osobiste historie przeplecione obserwacją świata i historiami ludzi, którzy stali się jej inspiracją, lekcją lub bratnimi duszami. Ból może być jednocześnie piękną drogą do przebudzenia, radości i pogody ducha, wdzięczności i o tym jest jej muzyka. Aranżacje muzyczne stworzył Grzegorz Duszak, który jest również współautorem muzyki, a następnie w 2021 roku współpracę producencką zaproponował Roy Hamilton III. Partie instrumentalne zostały nagrane w lutym 2022 roku, a partie wokalne zostały zarejestrowane w 2023.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Nagrania instrumentalne: Sound and Wave Studio
Montaż i nagrania wokalne: Redyeti Studio
Muzycy:
Grzegorz Duszak – gitara prowadząca, mandolina
Ernest Strachota – gitara towarzysząca
Rafał Łępa – piano
Jakub Dykiert – gitara basowa
Marcin Ścierański – perkusja
chórki: Brian Fentress i zespół wokalny TFE Singers, Joanna Chaba, Grzegorz Duszak
Joanna Chaba – teksty, muzyka
Wokalistka i autorka muzyki oraz tekstów. Twórczyni oraz właścicielka WokArt Studio. Absolwentka Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu II st. im. Krzysztofa Komedy na wydziale piosenki estradowej, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie na wydziale instrumentalnym oraz Uniwersytetu Warszawskiego w Instytucie Kultury Polskiej. Laureatka Nagrody Specjalnej na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Jeremiego Przybory ‘Stacja Kutno’ od rodziny Jeremiego Przybory, I Nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym ‘Piosenka jest dobra na wszystko’ , a także I Nagrody na Mazowieckim Konkursie Kabaretowym SDK w Warszawie.
Grzegorz Duszak – muzyka, aranżacje
Z wykształcenia wokalista jazzowy i rozrywkowy. Songwriter, aranżer, producent, gitarzysta. Twórca i współtwórca takich projektów jak: GCh+, Spektakl Leśmian, Greg Strangler, Grześ Wyżykowski i Undecymet. Laureat festiwali: Niemen Non Stop, Okularnicy, FAMA, Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu.
Roy Hamilton III – producent muzyczny
Roy jest wielokrotnie nominowanym do nagrody Grammy producentem muzycznym Pop/R&B, autorem tekstów i dyrektorem wykonawczym w The Singer’s Company, absolwentem Berklee College of Music, a także wnukiem legendarnego piosenkarza Roya Hamiltona. Łącznie te umiejętności i zdolności pomogły sprzedać ponad 70 milionów albumów na całym świecie dla wytwórni płytowych i artystów, takich jak: Michael Jackson, Britney Spears, Justin Bieber, Nsync, Backstreet Boys, Austin French, Justin Timberlake, Ariana Grande, Capitol Records, RCA Records, Universal Music Group i wiele innych.

Każdy z nas ma do opowiedzenia własną historię, o swoim życiu, doświadczeniach, radościach, przeciwnościach, poglądach, sukcesach czy porażkach, odkryciach mniejszych lub większych. Dorastamy w danej kulturze, środowisku, wartościach, a potem w życiu dorosłym, dokonując własnych wyborów, czasem zderzając się z rzeczywistością weryfikujemy nasze wierzenia i budujemy siebie na nowo, a może po prostu odkrywamy to, co w nas jest i było od zawsze?…moc wiary, potęgę umysłu, siłę miłości i wdzięczności. W każdym momencie naszego życia doświadczamy większego czy mniejszego przebudzenia, cały czas jesteśmy w drodze i w rozwoju. Album ‘Awakened” to godzinna, muzyczna podróż w którą zabieramy słuchaczy, to dźwięki i słowa przepełnione szerokim wachlarzem emocji od radości i miłości po smutek i zwątpienie, od złości i apatii po zrozumienie, wdzięczność, szczęście, obfitość i spełnienie. Utwór ‘The Power” został stworzony specjalnie dla wszystkich kobiet, z kolei utwór ‘Do człowieka” mówi o bezcennej wartości drugiej istoty ludzkiej, która jest obok nas na przystanku, w sklepie czy w podróży, a utwór ‘For Us”, jak i ‘Awakened” mówią o pokoju i życzliwości oraz o tworzeniu razem nowego świata, zaczynając od siebie. Warto żyć, warto kochać, warto wybaczać, a jednocześnie być przy sobie w zgodzie ze swoimi wartościami.

BIOGRAFIA

Urodziła się w Łowiczu, a lata dzieciństwa spędziła w miejscowości – Kocierzew – otoczona muzyką i sztuką ludową. To tam z babcią chodziła na próby i koncerty kościelnego chóru, a następnie zaczęła śpiewać w przedszkolnym zespole ‘Kociaki”. Na scenie zadebiutowała jako 6 latka na Festiwalu Piosenki Angielskiej, gdzie została wyróżniona.
Edukację muzyczną rozpoczęła w 1996r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Sochaczewie w klasie fletu i saksofonu, potem na zajęciach z piosenki klasycznej. W 2009 r. ukończyła specjalizację medialną na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, broniąc prace naukowe w Instytucie Kultury Polskiej. W 2014r. została absolwentką wydziału wokalnego Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Jest Laureatką Nagród na Ogólnopolskich Festiwalach Piosenki Kabaretowej, m. in. I Nagrody na ‘Konkursie Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory” SDK, Nagrody Specjalnej od rodziny Jeremiego Przybory na XI ‘Stacji Kutno”, I Nagrody w Konkursie ‘Piosenka jest dobra na wszystko” OKO.
Śpiewała jako solistka, chórzystka w wielu projektach muzycznych, m. in. : z Autorską Szkołą Musicalową Macieja Pawłowskiego, z Magdaleną Ptaszyńską, z Teatrem Polskiego Radia i Krzysztofem Ścierańskim, z Brianem Fentress’em i TFE singers, JNR Robinsonem oraz z zespołem NoVela. Wyreżyserowała i wystąpiła w spektaklu muzycznym z piosenkami francuskimi ‘Opowieści Paryskie”. Wiedzę i inspiracje czerpie bezpośrednio od Mistrzów, jak również poprzez podróże i obserwację świata.
Na bazie zdobytej wiedzy i doświadczeń w 2012r. stworzyła własną przestrzeń artystyczną – WokArt Studio, a w nim wiele projektów muzycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W 2015r. prowadząc warsztaty wokalne dla mieszkańców Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu na Kaukazie w ramach ‘One Caucasus Festival” rozpoczęła międzynarodową działalność artystyczną. Z warsztatami wokalnymi odwiedziła także Meksyk, Martynikę oraz Tunezję.

JOANNA CHABA

Laureatka:
I Nagrody na ‘Konkursie Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory” SDK 2012r.
Nagrody Specjalnej od rodziny Jeremiego Przybory na XI ‘Stacji Kutno” w 2013r.
I Nagrody w Konkursie ‘Piosenka jest dobra na wszystko” OKO 2014r.

Na bazie zdobytej wiedzy i doświadczeń w 2012r. stworzyła własne WokArt Studio, a w nim zrealizowała wiele projektów krajowych i międzynarodowych, m. in.
Mikrofon i JA 2013-2015 – cykl koncertów z solowymi występami wokalistów z warszawskich przedszkoli
Partnerzy: Domu Kultury Śródmieście
Bajkowe Opowieści maj 2016 – spektakl muzyczny z najpiękniejszymi opowieściami z bajek. Skład muzyczny: pianino, gitara, gitara basowa, perkusja

WokArt akustycznie czerwiec 2016 – koncert z utworami w aranżacjach akustycznych
Skład muzyczny: cajon i gitara akustyczna
Partnerzy: Dom Kultury Śródmieście

Z naszymi marzeniami maj 2018 – spektakl muzyczny o marzeniach
Skład muzyczny: pianino, gitara elektryczna, gitara basowa, perkusja
Partnerzy: Nasza Scena w Ożarowie Mazowieckim, ASMRiJ

Jak słodko mieć własne mieszkanko maj 2017 – spektakl muzyczny z piosenkami Kabaretu Starszych Panów
Skład muzyczny: Fortepian, kontrabas, perkusja
Partnerzy: ASMRiJ, Wolskie Centrum Kultury, Bielański Ośrodek Kultury

Opowieści Paryskie 2015-2016 – wyreżyserowała i wystąpiła w spektaklu muzycznym z piosenkami francuskimi wraz z Francuzem Eric Folly
Partnerzy: PROM Kultury Saska Kępa, Centrum Kultury Raszyn, Sky Blue

Warsztaty wakacyjne dla dzieci i młodzieży z Małej Filmówki, działającej przy Warszawskiej Szkole Filmowej, Warszawa-Pstrągowa 2014-2016, Partnerzy: Anna Salamon-Kalinowska

Nasze Miasto czerwiec 2019 – dziecięca grupa gospelowa pod dyrekcją Barbary Wąsiewicz i Jnr Robinsona wystąpiła w spektaklu teatralnym Pracowni Teatralnej Magdaleny Glapińskiej.
Partnerzy: Pracownia Teatralna Magdaleny Glapińskiej, Mazowiecki Instytut Kultury

Happy maj 2019 – spektakl gospelowy, który był finałem całorocznych warsztatów z JNR Robinsonem
Partnerzy:Centrum Kultury Izabelin, ASMRiJ

WokArtysta – Rozwój Osobisty Wokalisty 2020-2023 – założenie grupy społecznościowej na platformie facebook i prowadzenie cotygodniowych LIVEów
poruszane zagadnienia to poczucie własnej wartości, budowanie pewności siebie, prokrastynacja i perfekcjonizm, wstyd, porządkowanie przekonań i wartości na temat śpiewu, ustalanie misji i celów, czyli O GŁOSIE ZEWNĘTRZNYM I WEWNĘTRZNYM

POznaj siebie i pokochaj SWÓJ GŁOS – autorskie szkolenie stacjonarne dla wokalistów – od 2022
Partnerzy: Terminal Kultury Gocław

Joanna Chaba, Awakened luty 2022-2023 – stworzenie tekstów i muzyki oraz nagranie 12 autorskich utworów muzycznych na pierwszy album studyjny.
Skład muzyczny: pianino, dwie gitary elektryczne, gitara basowa, perkusja,
TFE Singers Brian Fentress
Partnerzy: aranżer Grzegorz Duszak, Sound&Wave Studio, RedYetitSudio, The Singer’s Company i Roy Hamilton III

Rozmowy z cyklu Rozwój Osobisty Wokalisty od 2024
otwarte spotkania/rozmowy dla wokalistów w Terminalu Kultury z zaproszonymi gośćmi
podcasty na kanał YouTube WokArtysta – studio dla wokalistów
streaming na grupę WokArtysta

Autorskie sesje mentoringowe dla wokalistów – od 2024

MIĘDZYNARODOWA DZIAŁALNOŚĆ ARTYSTYCZNA

One Caucasus sierpień 2015 – trenerka wokalna, animatorka
warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży z Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu na Kaukazie w ramach wolontariatu podczas Festiwalu One Caucasus.
Cel projektu: jednoczenie ludzi różnych narodowości poprzez wspólne działania artystyczne.
Partnerzy: Fundacja Inna Przestrzeń

The Little Prince Illustrated czerwiec-wrzesień 2017 – trenerka wokalna, animatorka, współtwórczyni projektu, organizator
warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży w Meksyku i na Martynice podczas realizacji filmowych inspirowanych książką ‘Mały Książę”.
Cel projektu: wspieranie talentów oraz pasji dzieci i młodzieży.
Partnerzy: Fundacja Po-Nad-To

Dzieci Warszawy – 2018 październik współtwórczyni projektu, trenerka wokalna, organizator
Spektakl muzyczny o wolności i Warszawie, z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, budżetowany przez Prezydenta Miasta Warszawa.
Cel projektu: Aktywizacja warszawskiej młodzieży (12-18 lat)polskiej oraz pochodzącej ze środowisk mniejszościowych (ukraińskiej, żydowskiej, czeczeńskiej) oraz wzmacnianie ich tożsamości poprzez wspólne działania artystyczne.
Partnerzy: Fundacja Po-Nad-To, Fundacja Sintar im. Issy Adajewa, Zespół Szkół Lauder-Morasha , Dom Kultury Stare Babice, ASMRiJ

No i jak tu nie jecha
listopad-grudzień 2018 – twórczyni projektu, trenerka wokalna międzynarodowe warsztaty wokalne z piosenkami Kabaretu Starszych Panów dla Polonii, zakończone finałowym koncertem. Projekt miał charakter reportażowy.
Cel projektu: jednoczenie Polonii poprzez wspólne działania artystyczne.
Skład muzyczny: fortepian, Partnerzy: Ambasada Polski w Tunisie, Dom Polski

Od pasiaka po fiord, czyli polsko-norweska współpraca kulturalna, wrzesień-czerwiec 2022-2023 trenerka wokalna
Cykl warsztatów wokalnych z trzema finałowymi koncertami.
Cel projektu: aktywizacja miejscowej ludności do wspólnych działań artystycznych
Partnerzy: Urząd Gminy Kocierzew Południowy

Pierwszy autorski singiel ‘I Wanna Love Forever” 29 września 2023 z nadchodzącego albumu Awakened
autorka tekstu i muzyki, wokalistka
Producent muzyczny: Roy Hamilton III, Kanada

Teledysk ‘I Wanna Love Forever” 29 października 2023
Scenariusz i reżyseria – Joanna Chaba
Taniec i choreografia: Piotr Jeznach
Zdjęcia: Maciej Głaz, Paradox Media
Montaż: Kamil Wojtak

Drugi autorski singiel ‘Rozmowa Dusz” 7 maja 2024 z nadchodzącego albumu Awakened
autorka tekstu i muzyki, wokalistka
Producent muzyczny: Roy Hamilton III, Kanada
Producent filmowy: Kamil Wojtak, Paradox Media

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex