back to top
20.5 C
Ostrołęka
poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Paweł Łaszczych nowym dyrektorem CKK w Kadzidle

REKLAMA

Paweł Łaszczych od 1 czerwca pełni obowiązki dyrektora Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle. Dotychczasowy instruktor ds. folkloru pragnie stworzyć ośrodek otwarty i przystępny dla mieszkańców.

Nowy dyrektor jest otwarty na współpracę.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Paweł Łaszczych w kadzidlańskim ośrodku kultury pracuje od 30 lat. To choreograf, folklorysta i animator, od 1996 r kierownik Zespołu ‘Kurpianka”, obecnie prowadzi też zajęcia fakultatywne z Polskiego Folkloru Tanecznego – folklor kurpiowski w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

W latach 2017-2019 był prezesem Kadzidlańskiego Stowarzyszenia Kulturalnego ‘Bractwo”, od 2019 jest przedstawicielem towarzyszenia Kulturalnego ‘Kurpianka”. To dwukrotny stypendysta ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Ma na swoim koncie wiele osiągnięć artystycznych i nagród, m.in. nagrodę Niezależnej Fundacji Popierania Kultury Polskiej w Melbourne – POLCUL –’za działalność kulturalną na rzecz zachowania tradycji i folkloru kurpiowskiego, medal MKiDN Zasłużony Kulturze ‘Gloria Artis”, nagrodę doroczną Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Jego biografia znalazła się w 9. wydaniu “Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej”, która ukazała się nakładem British Publishing House.

Paweł Łaszczych zastąpił na stanowisku Grzegorza Parzycha.

Biogram źródło – Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex