Strona główna Blog Strona 794

Seniorzy stracili pieniądze, bo uwierzyli oszustom

0

Wielu seniorów z Makowa Mazowieckiego w poniedziałek otrzymało telefony od fikcyjnych 'wnuczków” i 'policjantów”. Niestety w jednym przypadku małżeństwo uwierzyło oszustom podającym się za 'policjanta CBŚP” i przekazali pieniądze zostawiając je w torbie na chodniku przed domem.

Jak ustalili policjanci na telefon stacjonarny seniorów zadzwonił mężczyzna i powiedział, że mają kilka nieodebranych paczek. Dostarczy je kurier.

Następnie zadzwonił inny mężczyzna. Przedstawił się za 'policjanta CBŚP” i poinformował, że pracuje pod nadzorem prokuratora nad sprawą oszustów. Przekonał seniorów, że poprzedni rozmówca był oszustem. W trakcie rozmowy wypytywał małżeństwo o oszczędności. Kiedy dowiedział się, że je mają namówił ich, by spakowali pieniądze i położyli za słupem energetycznym przed posesją. 77 – latka zostawiała tam gotówkę.

83- letni mąż zaczął podejrzewać, że może to być oszustwo. Zadzwonił na telefon alarmowy, by upewnić się czy rozmawiali z prawdziwym policjantem. Natychmiast pod wskazany adres pojechali makowscy funkcjonariusze, ale było już za późno. Seniorzy stracili ponad 20 tys. złotych.

Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy.

Miejsce na reklamę

Kandydaci na prezydenta Ostrołęki – to będzie ciekawe starcie

0
sdr

O fotel prezydenta Ostrołęki po raz kolejny powalczy obecny włodarz miasta Łukasz Kulik reprezentujący komitet Ostrołęka dla Wszystkich. Chętnych na to stanowisko jednak nie brakuje. Paweł Niewiadomski reprezentujący Naszą Ostrołękę jako pierwszy oficjalnie ogłosił swoją kandydaturę, tuż po nim była reprezentantka Prawa i Sprawiedliwości, która ostatecznie wystartuje z niezależnego komitetu pod nazwą Koalicja dla Ostrołęki Ewa Żebrowska Rosak. Ostrołękę na pokolenia będzie reprezentowała Anna Truszkowska-Aptacy, kandydatem Koalicji Obywatelskiej ogłoszono Adama Kurpiewskiego.

Komitet Bezpartyjne Miasto Ostrołęka również zamierza wystawić swojego kandydata, nieoficjalnie mówi się, że może to być Mariusz Mierzejewski.

Wielkie odliczanie do tegorocznych wyborów samorządowych trwa. Swoje głosy oddamy w niedzielę, 7 kwietnia. Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się 14 dni po przeprowadzeniu pierwszej, czyli 21 kwietnia.

Miejsce na reklamę

Najpiękniejsze piosenki o tematyce miłosnej

0

Ostrołęcki Chór Kameralny pod dyrekcją Bożeny Harasimowicz-Pęzy zaprasza 18 lutego na koncert 'Love story’. Tym razem usłyszymy najpiękniejsze piosenki o tematyce miłosnej.

Zapraszała Bożena Harasimowicz-Pęza.

Koncert odbędzie się na sali kameralnej Ostrołęckiego Centrum Kultury. Rozpocznie się o godzinie 17. Wstęp wolny.

Miejsce na reklamę

Nielegalne automaty do gier hazardowych zabezpieczone przez funkcjonariuszy

0

Przasnyscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zabezpieczyli 9 automatów służących do organizowania nielegalnych gier hazardowych oraz gotówkę.

W poniedziałek mundurowi skontrolowali w Przasnyszu dwa salony gier.

Mówiła mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa KPP w Przasnyszu.

Miejsce na reklamę

Podsumowanie działań 'Trzeźwość”

0

7 kierowców pod wpływem alkoholu zatrzymali policjanci z ostrołęckiej drogówki. W jednej z gmin powiatu ostrołęckiego prowadzili w poniedziałek działania 'Trzeźwość’.

Poinformował komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Gość Radia Oko Anna Koryszewska – pytania od słuchaczy część 1

0

Anna Koryszewska, specj. ds Obrotu Nieruchomościami w House Brothers odpowiada na pytania od słuchaczy Radia Oko.

Miejsce na reklamę

Kronika Policyjna

0

Najnowsze informacje o przestępstwach, wypadkach i akcjach policji z Ostrołęki, Łomży, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza.

Miejsce na reklamę

Straciła oszczędności metodą na FAŁSZYWEGO POLICJANTA

0

80-letnia mieszkanka Ostrołęki odebrała telefon od fałszywego policjanta, który poinformował ją o tajnej akcji prowadzonej przeciwko przestępcom. Uwierzyła w wymyśloną historię, pobrała blisko 30 tysięcy złotych z banku i przekazała je obcemu mężczyźnie.

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce 80-latka zgłosiła oszustwo. Na początku lutego zadzwonił do niej mężczyzna, który przedstawił się za policjanta. Poinformował ją, że oszuści chcą zaciągnąć kredyt na jej zmarłego męża. Niebawem otrzyma ona wezwanie do spłaty kredytów, których nie zaciągnęła.

Mówił komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Nowe zdefiniowanie rynku

Komisja Europejska przyjęła zmienione zawiadomienie w sprawie definicji rynku

(’zawiadomienie”). Definiowanie rynku wymaga określenia granic konkurencji między przedsiębiorstwami podczas oceny połączeń przedsiębiorstw i większości spraw antymonopolowych. Zmienione zawiadomienie dostosowuje wytyczne Komisji do nowych realiów rynkowych, a także do zmian w praktyce Komisji i orzecznictwie sądów unijnych. Zwiększy to przejrzystość i pewność prawa dla przedsiębiorstw, ułatwi przestrzeganie przepisów i przyczyni się do skuteczniejszego egzekwowania prawa konkurencji.

Zmienione zawiadomienie jest pierwszą zmianą zawiadomienia w sprawie definicji rynku od czasu przyjęcia w 1997 r. poprzedzającego je obwieszczenia. Zmiana odzwierciedla istotne zmiany, jakie zaszły w ostatnich latach, w szczególności postępującą transformację cyfrową i nowe sposoby oferowania towarów i usług, a także wzajemnie powiązany charakter wymiany handlowej.

mienione zawiadomienie w sprawie definicji rynku zawiera rozszerzone i aktualne wytyczne dotyczące podejścia Komisji do definicji rynku. Jest to dostosowany do współczesnych realiów zbiór zasad, metodyki, orzecznictwa i najlepszych praktyk stosowanych przy definiowaniu rynków w sprawach antymonopolowych i dotyczących łączenia przedsiębiorstw.

Więcej w temacie na stronie internetowej Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce.

Miejsce na reklamę

Policjanci z Ostrołęki odnaleźli zaginioną 13-latkę

0
POLICJA, KOŚCIÓŁ, PGE, STRAŻ MIEJSKA, INSPEKCJA, BASEN, ZUS, TERYTORIALSI

Sprawne działania ostrołęckiej policji pozwoliły na odnalezienie dziewczynki w niespełna kilka godzin od zgłoszenia.

Zaginięcie zgłosiła wczoraj rodzina. Bez ich wiedzy opuściła miejsce zamieszkania, nie było z nią żadnego kontaktu.

Policjanci natychmiast rozpoczęli działania poszukiwawcze. Dzięki sprawnie prowadzonej akcji 13-latka po kilku godzinach od zgłoszenia cała i zdrowa została odnaleziona.

Miejsce na reklamę