Strona główna Blog Strona 786

Apetyt na niespodziewane – premiera utworu Mai Boguckiej i Wojciech Dudkowskiego

0

Dzisiaj (22 lutego) zapowiadana przez Maję Bogucką i Wojciecha Dudkowskiego premiera utworu 'Apetyt na niespodziewane’.

’Apetyt na niespodziewane’ to piosenka, która przekracza granice pokoleń, łącząc energetyczny styl Wojciecha Dudkowskiego z niesamowitym, charakterystycznym głosem Mai Boguckiej. Tekst ukazuje piękno niezapomnianych przeżyć, bogactwo życia i koloryt młodości. Warto zauważyć, obraz, który został stworzony do utworu przedstawia jedną z najbardziej charakterystycznych ulic w Ostrołęce – ulicę Bogusławskiego.

’Apetyt na niespodziewane’ to utwór, który z pewnością podbije serca różnych pokoleń.
Piosenkę usłyszycie na 88,5 FM. Możecie również znaleźć ją w sieci.

Miejsce na reklamę

Rodzinne spotkanie twórcze 'Niedziela w Muzeum”

0

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 'Niedziela w Muzeum”. Odbędzie się 25 lutego.

Mówi Ewa Kowalewska.

Szczegóły na stronie MKK.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Staże w Komisji Europejskiej

Trwa rekrutacja do prestiżowego programu stażowego Komisji Europejskiej! Termin składania zgłoszeń upływa 15 marca.

Celem staży ,,Blue Book’ w Komisji Europejskiej jest zaznajomienie stażystów z pracą instytucji oraz uzupełnienie zdobytej przez nich wiedzy o praktyczne umiejętności.

Aplikować mogą obywatele Unii Europejskiej;
osoby, które ukończyły pierwszy etap studiów wyższych przed terminem składania wniosków;
osoby, które znają język angielski i/lub francuski i/lub niemiecki min. na poziomie C1; osoby, które znają bardzo dobrze inny język urzędowy UE; osoby, które nie ukończyły stażu w innej instytucji lub organie UE i nie pracowały dłużej niż 6 tygodni w jakiejkolowiej instytucji, organie, agencji wykonawczej lub delegaturach UE.

Stażyści otrzymają miesięczne wynagrodzenie w wysokości 1376,89 EUR. Zapewniony jest również zwrot kosztów podróży oraz ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe.

Szczegóły na www.eurodesk.pl

Miejsce na reklamę

Bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED

0

Zbadaj się i zyskaj spokój! LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie w Ostrołęce 27 marca przy Galerii Bursztynowej oraz w Myszyńcu – 28 marca przy szkole podstawowej.

Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Rejestracja pod nr tel. 22 880 90 80. Przed połączeniem telefonicznym trzeba przygotować dowód osobisty.

Więcej informacji na temat mammografii, Programu Profilaktyki Raka Piersi i innych badaniach z zakresu diagnostyki obrazowej na stronie www.luxmed-diagnostyka.pl

Panie w wieku od 45 do 74 lat mogą wykonać mammografię w programie:

  • co 24 miesiące, jeśli nie miały zdiagnozowanej wcześniej złośliwej zmiany nowotworowej w piersi
  • co 12 miesięcy, jeśli zakończyły leczenie raka piersi i 5-letni proces monitorowania po zakończonym leczeniu
  • co 12 miesięcy, jeśli po 5 latach od leczenia chirurgicznego raka piersi pozostają w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT)

Wyłączone z programu są kobiety objęte 'Opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika’ lub 'Kompleksową opieką onkologiczną nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi’.

Przy określeniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia. Badanie w programie można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Miejsce na reklamę

W czwartek rozdanie Kurpiowskich Oscarów

0
Foto KrUPeK | www.fb.com/pawel.krupek.krupka

Już 22 lutego gala wręczenie Kurpików – Nagród Prezesa Związku Kurpiów. Uroczystość odbędzie się w Ostrołęckim Centrum Kultury.

Kurpiki trafią do zespołów, osób i instytucji za ich wyjątkowe zaangażowanie w ochronę dziedzictwa kulturowego, budzenie tożsamości oraz pracę na rzecz wszechstronnego rozwoju Kurpiowszczyzny. Nagrody przyznawane są w dziesięciu kategoriach.

Mówił Mirosław Grzyb, prezes Związku Kurpiów.

Gala Kurpików rozpocznie się o godzinie 17.30.

Miejsce na reklamę

Wyłącz Cyberprzemoc – profilaktyczny spot nagrany z udziałem ostrołęckiej młodzieży (zdjęcia, film)

0

Kto pomawia inną osobę, grupę osób, […] za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Między innymi ten artykuł kodeksu karnego znalazł się w krótkim spocie 'Wyłącz Cyberprzemoc’.
Produkcja powstała w ramach drugich Warsztatów Filmowych 'Zrób z nami film’.

Partnerem projektu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Do współpracy zaproszono Komendę Miejską Policji. Mówi oficer prasowy, komisarz Tomasz Żerański.

W proces produkcji zaangażowali się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 z Ostrołęki, z klasy o profilu Technik fotografii i multimediów.

Z badań Amnesty International Polska wynika, że cyberprzemoc krzywdzi tak samo jak przemoc fizyczna, psychiczna czy seksualna.

Miejsce na reklamę

Program 'Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością’ – edycja 2024

0
PCPR

Starosta Powiatu Ostrołęckiego informuje o realizacji programu 'Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024 finansowanego z Funduszu Solidarnościowego Państwowego Funduszu Celowego.

Realizatorem jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrołęce.

Celem programu jest wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla osób niepełnosprawnych oraz przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu poprzez umożliwienie osobom niepełnosprawnym uczestnictwa w wydarzeniach społecznych, kulturalnych czy sportowych.

Pomoc asystenta polega na wyjściu, powrocie lub dojazdach z uczestnikiem w wybrane miejsca; załatwianiu spraw urzędowych; korzystaniu z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy); wykonywaniu przez uczestnika codziennych czynności.

Szczegółowych informacji o programie udziela PCPR.

Miejsce na reklamę

Samorząd chce zadbać o wzrok Mazowszan

0

Mazowsze rusza z pilotażowym projektem 'Dobry wzrok Mazowszan”. Celem przedsięwzięcia jest profilaktyka chorób wzroku i zapobieganie utracie samodzielności i niezależności spowodowanej chorobami oczu.

Co drugi Polak w wieku 16-54 lat nie widzi poprawnie, a co czwarty źle ocenia stan zdrowia swojego wzroku. Mimo rozwoju medycyny, wciąż jest wiele schorzeń prowadzących do utraty widzenia i dalej do niepełnosprawności. Niektóre z nich są nieuleczalne, ale są i takie, które możemy powstrzymać, o ile odpowiednio wcześnie trafimy do specjalisty i uzyskamy odpowiednią diagnozę. Niestety, z licznych badań wynika, że Polacy nie wiedzą, jak dbać o wzrok i co robić, aby go nie stracić.

– Choroby wzroku to dziś ogromny problem cywilizacyjny i społeczny. Praca przy komputerze, coraz więcej czasu spędzanego przed ekranami smartfonów, telewizorów nie sprzyja oczom. Również coraz częstsze choroby metaboliczne – otyłość, cukrzyca i nadciśnienie tętnicze, a także niewłaściwe odżywanie i brak ruchu sprawiają, że choroby oczu dotykają osoby w coraz młodszym wieku – mówi marszałek Adam Struzik.

Jednymi z najczęstszych chorób oczu są: retinopatia cukrzycowa, jaskra oraz AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej. Mówi prof. Agnieszka Kamińska, z Katedry Okulistyki UKSW Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie.

W marcu ruszy także infolinia. Mieszkańcy Mazowsza dzwoniąc pod wskazany numer telefonu będą mogli zaczerpnąć informacji na temat badań.

Tylko w latach 2020-2023 samorząd województwa mazowieckiego przekazał ponad 33,5 mln zł oddziałom okulistycznym w mazowieckich szpitalach i placówkach zdrowotnych.

Miejsce na reklamę

MOBILNOŚĆ I RUCH – NOWY PROGRAM STRZELAŃ Z BRONI STRZELECKIEJ

0

W 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej zakończył się pierwszy etap kursu dla kandydatów na instruktorów w ramach nowego Programu Strzelań z Broni Strzeleckiej wdrożonego w Wojskach Obrony Terytorialnej. Uczestniczyli w nim Terytorialsi służący w Ciechanowie, Komorowie, Siedlcach oraz w Zegrzu Południowym.

Poinformowała kapral Elżbieta Obrębska, rzeczniczka prasowa 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

fot. 5 MBOT

Miejsce na reklamę

Poszukiwani świadkowie śmiertelnego wypadku w Troszynie

0
SONY DSC

Ostrołęcka policja pod nadzorem prokuratury prowadzi postępowanie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło 6 lutego bieżącego roku około godziny 17 na ul. Polnej w Troszynie.

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fiatem uno potrącił 71-letniego pieszego. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Z dotychczasowych informacji wynika, że świadkami tego zdarzenia mogły być dwie kobiety, które przejeżdżały samochodem. Policja prosimy je oraz inne osoby, które mają wiedzę na temat tragicznego wypadku o kontakt z dyżurnym pod numerem telefonu 47 704 14 24, bądź z najbliższą jednostką Policji.

Miejsce na reklamę