Strona główna Blog Strona 785

Co słychać na Mazowszu?

0

„Co słychać na Mazowszu?” – program przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń z Mazowsza.
Inwestycje, zdrowie, edukacja, ekologia, sport, imprezy i projekty kulturalne.
„Co słychać na Mazowszu?” to sprawdzone źródło aktualnych informacji z Twojego województwa. Bądź na bieżąco – rzuć „Okiem” na Mazowsze.

Miejsce na reklamę

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

0

23 lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrołęce przyłącza się do akcji, aby zwrócić uwagę na temat depresji oraz potrzebę upowszechniania wiedzy w zakresie jej objawów i zachęcanie do podejmowania leczenia.

  • Depresja to podstępna choroba, towarzysząca latami. Na swojej drodze czeka nie tylko na zwykłych ludzi, ale i na tych, w których życiu pojawiają się używki doprowadzając ich do skrajnych myśli, pogorszenia relacji ludzkich, rozpadu związków, rodzin. Zachęcam do kontaktu się z punktem PORADA W MOPR w poszukiwaniu pomocy – podkreśla Mariusz Łuba, przewodniczący MKRPA w Ostrołęce.

Dla przypomnienia. Najczęstsze objawy depresji to: smutek, przygnębienie, zmniejszenie zainteresowań, aktywności, apatia, spowolnienie, niechęć do działania, problemy ze snem, zmniejszenie apetytu, uczucie ciągłego zmęczenia, brak energii, lęk, uczucie wewnętrznego napięcia, trudności w koncentracji i zapamiętywaniu, wrażenie niesprawności intelektualnej, poczucie beznadziejności, niska samoocena, dolegliwości bólowe.

Depresja występuje coraz częściej u młodych osób. Zachęcamy do szukania pomocy pod numerem Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111, który jest czynny 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.

Miejsce na reklamę

Kronika Policyjna

0

Najnowsze informacje o przestępstwach, wypadkach i akcjach policji z Ostrołęki, Łomży, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza.

Miejsce na reklamę

Rak – Zrozumieć – Zapobiec – Wyleczyć

0

Rak – Zrozumieć – Zapobiec – Wyleczyć. Audycja poświęcona profilaktyce onkologicznej, powstaje przy współpracy z Europosłem Jarosławem Kalinowskim oraz Grupą Europejska Partia Ludowa w Parlamencie Europejskim.

Miejsce na reklamę

OSZUŚCI ATAKUJĄ DZIŚ METODĄ NA PACZKĘ I FAŁSZYWEGO POLICJANTA

0

Do mieszkańców Ostrołęki dzwonił dziś mężczyzna podający się za pracownika poczty twierdząc, że ma im do dostarczenia paczkę. Prosił o adres, by ją przywieźć. Następnie dzwonił policjant, który twierdził, że prowadzi akcję przeciwko oszustom.

Ostrzega komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM TERYTORIALNEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ

0

5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza nowych ochotników do wstąpienia w szeregi Terytorialsów. W tym roku zaplanowano jeszcze 7 powołań na szkolenia podstawowe oraz wyrównawcze. Najbliższe rozpocznie się już 1 marca.

Szkolenie podstawowe – tzw. 'szesnastka” trwa 16 dni. Powstało z myślą o osobach cywilnych, które nigdy nie miały styczności z wojskiem.

Szkolenie wyrównawcze – tzw. 'ósemka” trwa 8 dni. Skierowane jest do żołnierzy rezerwy, którzy podczas szkolenia odświeżą wiedzę i umiejętności z wojskowego rzemiosła zdobyte w latach ubiegłych.

Szkolenia podstawowe i wyrównawcze są dopiero początkiem służby w WOT. Cały cykl wyszkolenia żołnierza-ochotnika trwa 3 lata i obejmuje etap indywidualny (1 rok), etap specjalistyczny (2 rok), etap zgrywający pododdziały (3 rok). Po tym czasie żołnierz osiąga status 'COMBAT READY” – GOTOWY DO WALKI.

Fundamentem szkoleń w WOT jest – TERYTORIALNOŚĆ. Oznacza ona gotowość żołnierzy-ochotników do obrony i wspierania bliskich, sąsiadów i lokalnych społeczności – wnosząc tym samym wkład w kształtowanie bezpieczeństwa naszego kraju.

Na osoby zainteresowane dołączeniem do WOT czekają rekruterzy 5 Mazowieckiej Brygady OT, których z łatwością można znaleźć na stronie: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. 

Miejsce na reklamę

Jechał drogą ekspresową z prędkością powyżej 170 km/h, to nie jego pierwszy raz

0

Niestety są kierowcy, którzy drogi ekspresowe traktują jak tory wyścigowe.

We wtorek przed południem ostrowscy policjanci patrolowali trasę S-8 w kierunku Wyszkowa nieoznakowanym radiowozem. Gdy przekroczyli teren powiatu wyszkowskiego zauważyli kierującego vw, który jechał z prędkością powyżej 170 km/h. Zatrzymali go do kontroli. 38-latek nawet nie zorientował się, że jego wykroczenie zarejestrował odcinkowy pomiar prędkości.

Mężczyzna dostał mandat – 3 000 zł i 13 pkt karnych.

fot. KPP Ostrów Mazowiecka

Miejsce na reklamę

MOPR przyjmuje wnioski o dodatek osłonowy

0

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie informuje, że można składać wnioski o dodatek osłonowy, który obowiązuje w pierwszym półroczu 2024 roku. Wnioski można składać elektronicznie oraz papierowo.

Dodatek przysługuje gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody obliczone na podstawie ustawy o świadczeniach rodzinnych nie przekraczają 2.100,00 zł w gospodarstwie jednoosobowym albo 1.500,00 zł na jedną osobę w gospodarstwie wieloosobowym. W przypadku przekroczenia kryterium dochodowego wysokość dodatku zostanie obliczona w postaci tzw. 'złotówka za złotówkę” (nie mniej niż 20,00 zł).

Druki wniosków dostępne na stronie internetowej MOPR w Ostrołęce oraz w siedzibie przy ulicy gen. Józefa Hallera 12 (pokój nr 2).

Wnioski można składać w terminie do 30.04.2024 r. Wypłaty dodatku będą realizowane na wskazane we wniosku konto bankowe po otrzymaniu dotacji na ten cel do 30.06.2024 r.

Miejsce na reklamę

Policjanci z Ostrołęki pomogli kobiecie w ostatnim tygodniu ciąży

0

’Za kilka dni rodzę i pilnie muszę dostać się do lekarza” – takie słowa usłyszeli policjanci z ostrołęckiej drogówki, którzy zabezpieczali protest rolników. Natychmiast włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe i po kilku minutach kobieta była już u lekarza, gdzie otrzymała fachową pomoc.

Policjanci w swojej służbie są przygotowani na niemal każdą sytuację, najczęściej dotyczącą pilnego udzielenia pomocy. Tak było wczoraj.

Do zabezpieczających protest rolników funkcjonariuszy na ul. Brzozowej w Ostrołęce podeszła stojąca w korku 38-latka. Przekazała, że jest w ostatnim tygodniu ciąży i pilnie musi dostać się do lekarza. Dodała, że podczas poprzedniej miała problemy zdrowotne.

Mówił komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

fot. KMP Ostrołęka

Miejsce na reklamę

’Pierwsza Lepsza’ w Klubie Oczko

0

Klub Oczko Ostrołęckiego Centrum Kultury zaprasza 23 lutego na spektakl 'Pierwsza lepsza’ w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej i w reżyserii Wojciecha Kraszewskiego.

Zapraszała Ewa Krupka, kierownik Klubu Oczko.

Komedia Aleksandra Fredry przedstawia historię znudzonego wesołym życiem młodego mężczyzny, który zakłada się z kolegami, że ożeni się z pierwszą kobietą spotkaną w ogrodzie miejskim…

Wystąpią Wiktoria Drężewska, Magdalena Niechoda, Gabriela Dąbrowska, Natalia Sasin, Antoni Rudnicki, Maksymilian Serowik.

Spektakl rozpocznie się o godzinie 18. Wstęp wolny.

Miejsce na reklamę