Strona główna Blog Strona 729

WOPR OS Ostrołęka zaprasza na kurs pierwszej pomocy

0

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe WOPR-OS w Ostrołęce zaprasza do udziału w kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Rozpocznie się on 7 czerwca i potrwa do 16.

Zajęcia będą prowadzone w systemie weekendowym (piątek 7.06, sobota 8.06, niedziela 9.06, piątek 14.06, sobota 15.06, niedziela 16.06). W cenę wliczone są zajęcia teoretyczne, praktyczne i egzamin.

Ukończenie szkolenia KPP nadaje tytuł ratownika oraz najwyższe uprawnienia dla osób niemających wykształcenia medycznego. Może do niego przystąpić osoba posiadająca pełną zdolność do czynności cywilnoprawnych. Są to uprawnienia niezbędne dla osób chcących pracować jako ratownik wodny.

Miejsce na reklamę

Mieszkańcy pomogli w zatrzymaniu ściganego złodzieja

0

Świadkowie udaremnili jazdę pijanemu kierowcy. Samochód był kradziony.

W niedzielny wieczór policja otrzymała zgłoszenie, że drogą krajową 53 poruszał się niebezpieczny kierowca. Jechał całą szerokością jezdni, miał uszkodzone koło i urwany zderzak.

Mówił komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

fot. KMP Ostrołęka

Miejsce na reklamę

Wystawa 'Jan Chodara – rzeźby w stylu”

0

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza dzisiaj na otwarcie wystawy 'Jan Chodara – rzeźby w stylu”.

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 13. Podczas wydarzenia odbędzie się prelekcja prof. Jerzego Barankiewicza.
 
Jan Chodara (1927-2013) był rzeźbiarzem ludowym. Pochodził ze wsi Stanisławów, z rejonu Roztocza. Jego twórczość zaliczana jest do nurtu art brut. Nie pobierał nauk w dziedzinie rzeźby ani snycerstwa. Był samorodnym twórcą, który rozwijał umiejętności artystyczne bez znaczącego wpływu z zewnątrz. Tworzył na bazie własnych doświadczeń. Inspirował się lokalną tradycją, otaczającym go światem oraz sztuką sakralną.

Na wystawie zaprezentowane zostaną rzeźby pochodzące z kolekcji prywatnych Jerzego Barankiewicza, Anny i Pawła Słomczyńskich oraz Karoliny i Macieja Słomczyńskich.

Miejsce na reklamę

Nielegalnie automaty do gier w Makowie Mazowieckim

0

Makowscy policjanci zabezpieczyli 5 automatów do gier hazardowych. Za ich posiadanie grożą kary – 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, również kara pozbawienia wolności do lat 3.

Poinformowała podkomisarz Monika Winnik, oficer prasowa KPP w Makowie Mazowieckiem.

Zgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Miejsce na reklamę

Do ZUS-u wpłynęło ponad 5 tys. wniosków w konkursie na poprawę BHP

0

27 marca minął termin zgłaszania wniosków do konkursu o dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo i higienę pracy. Do ZUS-u wpłynęło ponad 5 tys. wniosków, w tym 624 z województwa mazowieckiego. Do podziału jest 120 mln zł.

Informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Płatnik składek może otrzymać dofinansowanie nie częściej niż raz na trzy lata. Musi jednak spełnić wszystkie wymagania określone w regulaminie konkursu. Przede wszystkim nie może zalegać z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne, zalegać z opłacaniem podatków, być w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji, postępowania upadłościowego lub postępowania układowego z wierzycielem.

Każdy przedsiębiorca może uzyskać wsparcie do 80 proc. wartości projektu, ale nie więcej niż 300 tys. zł.

Miejsce na reklamę

Gość Radia Oko – Hanna Grądzka, prezes TPD Ostrołęka

0

Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki, oddział powiatowy w Ostrołęce realizuje w placówkach wsparcia dziennego w Ostrołęce i Olszewie-Borkach trzyletni projekt z zakresu profilaktyki uzależnień, dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. W rozmowie z prezeską Hanną Grądzką o szczegółach inicjatywy oraz o innych aktywnościach kierowanych do dzieci.

Miejsce na reklamę

Kronika Policyjna

0

Najnowsze informacje o przestępstwach, wypadkach i akcjach policji z Ostrołęki, Łomży, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza.

Miejsce na reklamę

Teren rekreacyjny w Kamiance w budowie

0

Trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu w miejscowości Kamianka w gminie Rzekuń. Powstaje tam miejsce integracji i lokalnej aktywności. Mówi wójt Bartosz Podolak.

W Kamiance powstanie również obiekt na wzór mini amfiteatru.

Gmina Rzekuń na realizację zadania pozyskała dofinansowanie zewnętrzne w kwocie ponad 187 tys. zł. Całość inwestycji wyniesie blisko 519 tys. zł. Prace zakończą się jeszcze w tym orku.

Fot. B. Podolak

Miejsce na reklamę

Most w Teodorowie ma być gotowy już w 2025 roku

0

Wykonawca mostu w Teodorowie planuje skrócenie w harmonogramie o 9 miesięcy i oddanie go do użytku w czerwcu 2025 roku. Dotychczas wykonano 50 proc. prac.

W Starostwie Powiatowym w Ostrołęce odbyło się spotkanie z przedstawicielami zarządców dróg krajowych: GDDKiA, wojewódzkich: MZDW, samorządowcami, wykonawcami budowy mostu na Narwi, Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, przedstawicielami marszałka województwa i wojewody poświęcone budowie obwodnicy Ostrołęki, realizowanej przez Powiat.

Omawiano także kluczową inwestycję samorządu – budowę mostu na Narwi, która jak poinformował starosta Stanisław Kubeł, znacznie przyspieszyła. Oddanie go do użytku ma nastąpić w czerwcu 2025 roku, 9 miesięcy wcześniej niż pierwotnie zakładano w harmonogramie. Prof. Janusz Rymsza z IBDiM przybliżył technologię szybkich wzmocnień i remontów nawierzchni z uwzględnieniem recyklingu.

W czerwcu 2025 roku przewidywane jest oddanie mostu do użytku, udostępniony zostanie ruch pojazdów i pieszych.

fot. Starostwo Powiatowe

Miejsce na reklamę

Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego

0

Ruszyła 25. edycja Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. Do konkursu można zgłaszać osoby, które mają szczególne osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania lub ochrony kultury i tym samym promują nasz region w kraju i za granicą.

Nagrodą Marszałka mogą zostać nagrodzeni twórcy indywidualni i stowarzyszenia społeczne czy kulturalne, np. orkiestry i zespoły. Kapituła wyłoni dziesięciu laureatów, którzy otrzymają nagrodę – 10 tys. zł oraz pamiątkową statuetkę. Wnioski można składać do 4 czerwca br.

Mówi marszałek Adam Struzik.

Nagroda Marszałka Województwa jest jedną z najbardziej prestiżowych na Mazowszu. Przyznawana jest od 1999 roku.

W gronie dotychczasowych laureatów są m.in. ks. Jan Twardowski, Sława Przybylska, Maja Komorowska, Jerzy Hoffman.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów 22 59 79 539/210 oraz pisząc na adres e-mail: [email protected].

Miejsce na reklamę