Strona główna Blog Strona 711

Uderzył w inny pojazd i uciekł

0

Kierowca doprowadził do kolizji z innym pojazdem i uciekł. Był pijany.

Do zdarzenia doszło wczoraj na ul. Modrzewiowej w Ostrołęce. Mówi komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy ostrołęckiej policji.

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny blisko 2 promile alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy. Został również poddany badaniu retrospekcyjnemu na zawartość alkoholu. Niebawem poniesie surowe konsekwencje karne i finansowe mogące sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Miejsce na reklamę

UKS Siódemka startowała w Warszawie

0

W ostatni weekend ostrołęczanie rywalizowali w różnych zawodach w Warszawie.

W sobotę rano na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego odbyły się Mistrzostwa Warszawy Dzieci.
Najlepiej wypadła Amelia Kordel, która w biegu na 600 m zajęła 3 miejsce, a wynikiem 1:49.08 o prawie 7 sekund poprawiła swój rekord. W pchnięciu kulą (2 kg) zadebiutowały Maria Jabłońska – 7,73 m i 5 miejsce oraz Wiktoria Rutkowska – 7,71 m i 6 miejsce. Wiktoria startowała także na 300 m i wynikiem 53,77 s o ponad 5 sekund poprawiła swój rekord życiowy.

Po południu odbył się Mityng Otwarcia Sezonu. W biegu na 1000 m Martyna Budziłek osiągnęła czas 2:54,30. Na tym samym dystansie biegała także Kornelia Rusiłowicz, jej czas – 2:54.73 s, to nie tylko rekord życiowy, ale także aktualnie 2 wynik w Polsce w kategorii U-18 . W skoku w dal startowała Oliwia Półtorak skacząc na odległość 4,02 m.

W niedziele ponownie startowała Martyna Budziłek. Tym razem na 800 m osiągając czas 2:19,36 i zajmując 2 miejsce w Mityngu. Na tym samym dystansie biegali także Szymon Sala i Artur Mrozek. Obaj poprawili swoje 'życiówki”. Szymon czasem 2:07,04 s poprawił się o prawie 5 sekund, a Artur – 2:10,48 o prawie 2 sekundy.

fot. UKS Siódemka

Miejsce na reklamę

Nie zatrzymał się do kontroli, nie ma prawa jazdy

0

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nie ma uprawnień do kierowania.

Wczoraj w Drążdżewie makowscy policjanci kontrolowali prędkość pojazdów. Kierujący skodą jechał 64 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjantka wydała mu sygnał do zatrzymania, ale ten przyspieszył i odjechał. Mundurowi ruszyli za nim w pościg.

Poinformowała podkom. Monika Winnik, oficer prasowa makowskiej policji.

fot. KPP Maków Mazowiecki

Miejsce na reklamę

W sobotę druga, tegoroczna edycja Pchlego Targu w Ostrołęce

0

W sobotę 18 maja odbędzie się druga, tegoroczna edycja pchlego targu w Ostrołęce. Organizatorzy zachęcają – zamiast wyrzucać dany przedmiot do śmietnika, zdecydowanie lepiej dać mu drugie życie. Mówi Stanisław Orłowski.

Najbliższy pchli targ już 18 maja, od godzinie 8. Kolejne 15 czerwca, 20 lipca, 17 sierpnia, 21 września i 19 października.

Każda osoba sprzedająca może nadal bezpłatnie wystawić swoje towary na sprzedaż w miejscu wskazanym przez organizatora.

Pytania można kierować pod maila [email protected] lub telefonicznie: 604 667 928, 881 412 412.

Miejsce na reklamę

ROWERZYSTA WJECHAŁ W TOYOTĘ

0
POLICJA, KOŚCIÓŁ, PGE, STRAŻ MIEJSKA, INSPEKCJA, BASEN, ZUS, TERYTORIALSI

Rowerzysta nie zachował ostrożności i uderzył w samochód osobowy.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Ostrołęce.

Policja apeluje.

Mówił komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Kierował mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie

0

Dwaj kierowcy udaremnili jazdę pijanemu. Kiedy zatrzymał się pod sklepem zabrali mu kluczyki od pojazdu.

We wtorek dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał informację o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy w Jelonkach. Policjanci na miejscu ustalili, że od Komorowa w kierunku Ostrołęki jechała skoda bez włączonych świateł. Kierujący zjeżdżał od prawej do lewej strony jezdni. Wyprzedził jadącego przed nim motocyklistę. Bez powodu zatrzymał się również na drodze, po czym gwałtownie ruszył. W pewnym momencie zajechał na parking pod sklepem. Widząc to 18-letni motocyklista i 37-letni kierowca innego pojazdu zjechali za skodą. 37-latek zabrał kierowcy kluczyki i dał je motocykliście. Zadzwonił na numer alarmowy 112 i o powiadomił ostrowskich mundurowych.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 64-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Alkomat wskazał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali elektronicznie prawo jazdy, a jego auto zostało zabezpieczone do dalszego postępowania.

Obydwaj kierowcy zasługują na słowa uznania za odpowiednią reakcję na nietrzeźwego kierowcę. Każda osoba decydująca się na kierowanie autem w stanie nietrzeźwości jest zagrożeniem dla siebie i innych osób korzystających z drogi.

Policja przypomina, że w kodeksie postępowania karnego jest artykuł dot. obywatelskiego ujęcia osoby na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa/wykroczenia. Sprawcę należy przekazać stróżom prawa do dalszych czynności.

Miejsce na reklamę

Warsztaty z Katarzyną Gubałą w Lelisie

0
01.12.2020 WARSZAWA MOKOTOW UL.WORONICZA LACZNIK MIEDZY BUDYNKAMI B I G
 N/Z KATARZYNA GUBALA - AUTORKA KSIAZKI KULINARNEJ

Niepowtarzalna okazja dla wszystkich miłośników kuchni wege. Już 18 maja Katarzyna Gubała, ekspertka kulinarna telewizyjnego programu śniadaniowego zawita do Lelisa. To właśnie tam, w Centrum Kultury Biblioteki i Sportu poprowadzi warsztaty live cooking, które rozpoczną się o godzinie 17.

Idea zielonej wege kuchni ma na celu zachęcenie uczestników do zdrowego trybu życia, dbania o siebie i swoje ciało. Dania kuchni roślinnej to bogactwo witamin, które odpowiednio zbilansowane zapewniają dobrą kondycję i energię. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z bogactwem lokalnych roślin, jadalnych chwastów i ziół oraz ich wykorzystaniem w zdrowej kuchni.

Warsztaty odbędą się w ramach 4 edycji konkursu kulinarnego KURP – BURGER WEGE.
Katarzyna Gubała oceni również burgery zgłoszone na konkurs. Organizatorzy zapraszają również do udziału w konkursie. Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza elektronicznego.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj https://form.jotform.com/241153074719354

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

EU TalentOn

Uniwersytet Śląski zaprasza młodych naukowców do udziału w międzynarodowym konkursie EU TalentOn 2024. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 maja.

EU TalentON to konkurs dla młodych, ambitnych naukowców, którzy chcą kształtować przyszłość i wpływać na to, co nas otacza. Podczas kilkudniowego hackatonu, który odbędzie się od 9 do 14 września w Katowicach – Europejskim Mieście Nauki, wraz z ambitnymi, młodymi naukowcami z całej Europy opracujesz innowacyjne rozwiązanie, które może polepszyć jakość naszego życia. Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę pieniężną.

Zadaniem każdego zespołu będzie przygotowanie naukowo rozwiązania problemu z obszaru jednej z pięciu misji Unii Europejskiej, ujętej w świetle programu Horyzont Europa:

  1. adaptacja do zmian klimatu;
  2. rak;
  3. zdrowe oceany, morza, wody przybrzeżne i śródlądowe;
  4. neutralne klimatycznie i inteligentne miasta;
  5. zdrowa gleba i żywność.

Rekrutacja trwa do 20 maja.
Szczegóły na eurodesk.pl.

Miejsce na reklamę

Mazowieckie miasta, miasteczka i wsie w obiektywie

0

Samorząd Mazowsza nagrodzi najlepsze zdjęcia wykonane przez fotografów amatorów. Ogłosił piątą edycję konkursu 'Odkrywamy nasze dziedzictwo”. Tematem przewodnim jest 'Przestrzeń mazowieckich miast, miasteczek i wsi”.

Mówi Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury Promocji i Turystyki UMWM.

Zgłoszenia są przyjmowane do 2 lipca br.

Regulamin i formularz znajdują się na stronie mazovia.pl.

Miejsce na reklamę

Seniorze, zmieniłeś konto lub adres? Poinformuj o tym ZUS

0

Emeryci, renciści, a także inne osoby, które pobierają świadczenia z ZUS-u, powinny pamiętać o tym, aby z odpowiednim wyprzedzeniem poinformować Zakład o zmianie adresu lub konta bankowego.

Informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Aby nie narazić się na dłuższe oczekiwanie na wypłatę emerytury czy renty, każdą zmianę adresu lub konta bankowego, na które ma być przekazywane świadczenie, należy zgłosić do Zakładu najpóźniej na 12 dni roboczych przed terminem płatności swojego świadczenia.

Osoby mieszkające w Polsce zmianę danych adresowych, osobowych lub rachunku bankowego mogą dokonać na druku EZP. Formularz można złożyć osobiście w placówce ZUS, wysłać pocztą lub przesłać elektronicznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Miejsce na reklamę