Strona główna Blog Strona 712

Mieli narkotyki

0

Dwóch młodych mieszkańców powiatu pułtuskiego zatrzymali policjanci z Makowa Mazowieckiego. Mieli mefedron.

Mówi podkomisarz Monika Winnik, oficer prasowa makowskiej policji.

16 – latek za posiadanie narkotyków i jazdę bez uprawnień odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, 19 – latkowi za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Maków Mazowiecki

Miejsce na reklamę

Konsultacje online Impuls Kultury

0

W najbliższy piątek pierwsze konsultacje dotyczące tegorocznej edycji konkursu IMPULS KULTURY – Mazowiecka Nagroda Inspiracji Kulturalnych 2024!

Nagradzane są w nim nieszablonowe projekty, włączające i aktywizujące różne środowiska, realizowane w oparciu o innowacyjne narzędzia i formy przekazu, które mogą stanowić inspirację dla całego środowiska praktyków i praktyczek kultury.

Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe. Wartość nagrody indywidualnej to 6500 zł, a nagrody zespołowej – 10500 zł. Łączna pula nagród to ponad 100 tysięcy złotych.

Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza osoby zainteresowane udziałem w 5. edycji konkursu Impuls Kultury – Mazowiecka Nagroda Inspiracji Kulturalnych na spotkania konsultacyjne online i stacjonarnie. Liczba miejsc jest ograniczona.

Informacje dostępne są na stronie Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Miejsce na reklamę

Dodatkowe atrakcje w Noc Muzeów 2024 w Muzeum Żołnierzy Wyklętych

0

Koncert warszawskiej Kapeli Sztajer, a także tańce starej Warszawy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca 'BezWianka” to dodatkowe atrakcje Nocy Muzeów w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, która odbędzie się 18 maja. Wstęp wolny.

Tańce Starej Warszawy 'Warszawskie podwórze” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca 'BezWianka” będzie można zobaczyć około godz. 20.

Działa on od 2003 r. w Miejskim Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej. Wielokrotnie brał udział w wydarzeniach organizowanych w regionie oraz w festiwalach w kraju i zagranicą. Był także wielokrotnym laureatem Ogólnopolskiego Ostrowskiego Festiwalu Tańca – 'Wirujący Krąg”.

Koncert warszawskiej Kapeli Sztajer zaplanowano na godz. 17, 19, 20.30. Grupa od 10 lat, czyli od wczesnych nastoletnich czasów, zajmuje się muzyką Syreniego Grodu, ogólnie pojętym folklorem miejskim.

Fot. 1 MDK Ostrów Mazowiecka

Fot. 2 Archiwum zespołu Kapeli Sztajer

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Komputery dla bibliotek

X edycja konkursu grantowego dla bibliotek na rzecz dofinansowania zakupu komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń.

Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

O dofinansowanie mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury będące samodzielnymi bibliotekami publicznymi oraz samorządowe instytucje kultury, w skład których wchodzą wyodrębnione organizacyjnie biblioteki, dla których organizatorem jest gmina wiejska, gmina wiejsko-miejska lub gmina miejska.

Wnioski w tegorocznej edycji programu należy składać za pomocą elektronicznego generatora wniosków.

W ramach programu można starać się o dofinansowanie od 10 000,00 zł do 30 000,00 zł, które można przeznaczyć na zakup komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń peryferyjnych. Dofinansowanie może stanowić maksymalnie 85% . Okres realizacji zadania: od dnia zawarcia umowy z beneficjentem do 31 października 2024 r.
Szczegóły na eurodesk.pl

Miejsce na reklamę

Sobotnia Noc Muzeów w MKK

0

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza 18 maja na Noc Muzeów pod hasłem 'Pora na Nikifora”.

Restauracja uzdrowiskowa TRZY RÓŻE, prowadzona przez mistrzów kuchni z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 zapewni zdrowe przekąski.

Poinformowała Grażyna Talarek.

Impreza odbędzie się w godzinach 18-24.

Miejsce na reklamę

Zakaz wstępu do lasów w gminach Goworowo i Różan

0
sdr

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało do mieszkańców powiatów ostrołęckiego i makowskiego alert o zakazie wstępu do lasów. W gminach Goworowo i Różan prowadzone będą opryski przeciwko szkodnikom.

Działają drażniąco na drogi oddechowe, układ pokarmowy i oczy.

Zakaz wstępu do lasów obowiązuje do końca maja.

Miejsce na reklamę

Radni ustalili składy komisji

0

Sesja Rady Miasta Ostrołęki odbyła się 14 maja w ratuszu. Podczas spotkania rani ustalili składy komisji.

Poinformował radny Bartosz Śnieciński.

Przy Radzie Miasta Ostrołęki będzie funkcjonowało 10 komisji: Komisja Oświaty, Komisja Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska, Komisja Inwentaryzacyjna, Komisja Rodziny, Zdrowia i Polityki Społecznej, Komisja Budżetu i Finansów, Komisja Prawa i Współpracy z Samorządami Mieszkańców, Komisja Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji, Komisja Sportu i Turystyki, Komisja Skarg, Wniosków i Petycji, Komisja Rewizyjna.

Składy komisji

Komisja Oświaty
Skład: Henryk Gut, Ewa Żebrowska-Rosak, Anna Gocłowska, Ryszard Żukowski, Wojciech Zarzycki, Radosław Żebrowski, Mariusz Popielarz

Komisja Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska
Skład: Jarosław Łuba, Ewa Żebrowska-Rosak, Piotr Bojarski, Adam Kurpiewski, Ewa Krupka, Stanisław Szatanek, Wojciech Dobkowski, Grzegorz Gołaś

Komisja Inwentaryzacyjna
Skład: Piotr Wierzba, Wojciech Zarzycki, Bartosz Śnieciński, Mariusz Łuba, Stanisław Szatanek, Jarosław Łuba

Komisja Prawa i Współpracy z Samorządami Mieszkańców
Skład: Wojciech Zarzycki, Stanisław Szatanek, Bartosz Śnieciński, Grzegorz Gołaś, Ewa Krupka, Magdalena Jaworowska

Komisja Budżetu i Finansów
Skład: Ewa Żebrowska-Rosak, Anna Gocłowska, Mariusz Popielarz, Adam Kurpiewski, Ewa Krupka, Wojciech Zarzycki, Stanisław Szatanek, Łukasz Kulik

Komisja Rodziny, Zdrowia i Polityki Społecznej
Skład: Magdalena Jaworowska, Anna Gocłowska, Waldemar Popielarz, Bartosz Śnieciński, Grzegorz Gołaś, Piotr Wierzba

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
Skład: Michał Skowroński, Piotr Bojarski, Wojciech Dobkowski, Grzegorz Gołaś, Adam Kurpiewski, Henryk Gut

Komisja Sportu i Turystyki
Skład: Michał Skowroński, Wojciech Zarzycki, Radosław Żebrowski, Piotr Bojarski, Waldemar Popielarz, Adam Kurpiewski, Mariusz Łuba

Komisja Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji
Skład: Anna Gocłowska, Ryszard Żukowski, Mariusz Popielarz, Ewa Krupka, Bartosz Śnieciński, Wojciech Dobkowski, Mariusz Łuba

Miejsce na reklamę

Brodka kolejną gwiazdą Dni Ostrołęki

0

Już 24 maja na plaży miejskiej w Ostrołęce wystąpi BRODKA! To kolejna gwiazda, która da koncert w ramach święta miasta.

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, reżyserka klipów, producentka oraz artystka konceptualna, która tyle samo uwagi poświęca warstwie muzycznej, tekstowej, jak i wizualnej wszystkiemu, co tworzy. Czerpiąc z rocka alternatywnego, popu, elektroniki oraz muzyki gór, w której wyrosła – opracowała własny niepowtarzalny, bezkompromisowy styl.

Twórczość Brodki zyskała uznanie zarówno wśród szerokiej publiczności, jaki i krytyków oraz dziennikarzy muzycznych. Artystka jest sześciokrotną laureatką Fryderyków – najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce przyznawanej przez Akademię Fonograficzną. Występowała na wielu zagranicznych festiwalach jak SXSW, The Great Escape, Sziget oraz na największych scenach polskich festiwali.

Największą popularność przyniósł dotychczas wydany w 2010 roku album 'Granda’. Bezkompromisowe folkowo-elektroniczne brzmienia wyraźnie odcięły Brodkę od wcześniejszego popowego repertuaru, płyta pokryła się podwójną platyną, a sama artystka awansowała do pierwszej artystycznej ligi. Wydana w 2012 roku taneczna epka 'LAX’, tylko umocniła jej pozycję.

W 2022 roku ukazał się najnowszy, polskojęzyczny minialbum 'Sadza’, ukazując niezwykle liryczną i intymną stronę Brodki.

Koncert w Ostrołęce rozpocznie się o godz. 21.30. Wstęp wolny.

Miejsce na reklamę

Bieg ku pamięci Stanisława Dzięgielewskiego

0

Po raz drugi w Obierwi organizowany jest 'Bieg ku pamięci Stanisława Dzięgielewskiego’.

To już 11 rocznica śmierci pierwszego kurpiowskiego maratończyka, który urodził się w Obierwi. Założył sekcję maratończyków w WLKS 'Ziemia Kurpiowska’ w Ostrołęce.

Na 'Bieg ku pamięci Stanisława Dzięgielewskiego’ zaprasza organizator stowarzyszenie Projekt Radomir. Odbędzie się 26 maja.

Trasa biegu została zaplanowana głównie w rejonie dróg polnych i leśnych. Nawierzchnia o podłożu szutrowym i piaskowym będzie oznakowana strzałkami i taśmą.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 607 084 012.

Zapisy online:
https://dostartu.pl/bieg-ku-pamieci-stanis-awa-dziegielewskiego-v12086

Miejsce na reklamę

Dwie osoby ucierpiały w wypadku drogowym

0

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło przed południem w okolicach miejscowości Kurpie Szlacheckie. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych ranni zostali czterolatek i piętnastolatka.

Poinformował komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę