Dwóch młodych mieszkańców powiatu pułtuskiego zatrzymali policjanci z Makowa Mazowieckiego. Mieli mefedron.
Mówi podkomisarz Monika Winnik, oficer prasowa makowskiej policji.
16 – latek za posiadanie narkotyków i jazdę bez uprawnień odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, 19 – latkowi za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
W najbliższy piątek pierwsze konsultacje dotyczące tegorocznej edycji konkursu IMPULS KULTURY – Mazowiecka Nagroda Inspiracji Kulturalnych 2024!
Nagradzane są w nim nieszablonowe projekty, włączające i aktywizujące różne środowiska, realizowane w oparciu o innowacyjne narzędzia i formy przekazu, które mogą stanowić inspirację dla całego środowiska praktyków i praktyczek kultury.
Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe. Wartość nagrody indywidualnej to 6500 zł, a nagrody zespołowej – 10500 zł. Łączna pula nagród to ponad 100 tysięcy złotych.
Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza osoby zainteresowane udziałem w 5. edycji konkursu Impuls Kultury – Mazowiecka Nagroda Inspiracji Kulturalnych na spotkania konsultacyjne online i stacjonarnie. Liczba miejsc jest ograniczona.
Informacje dostępne są na stronie Mazowieckiego Instytutu Kultury.
Koncert warszawskiej Kapeli Sztajer, a także tańce starej Warszawy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca 'BezWianka” to dodatkowe atrakcje Nocy Muzeów w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, która odbędzie się 18 maja. Wstęp wolny.
Tańce Starej Warszawy 'Warszawskie podwórze” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca 'BezWianka” będzie można zobaczyć około godz. 20.
Działa on od 2003 r. w Miejskim Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej. Wielokrotnie brał udział w wydarzeniach organizowanych w regionie oraz w festiwalach w kraju i zagranicą. Był także wielokrotnym laureatem Ogólnopolskiego Ostrowskiego Festiwalu Tańca – 'Wirujący Krąg”.
Koncert warszawskiej Kapeli Sztajer zaplanowano na godz. 17, 19, 20.30. Grupa od 10 lat, czyli od wczesnych nastoletnich czasów, zajmuje się muzyką Syreniego Grodu, ogólnie pojętym folklorem miejskim.
X edycja konkursu grantowego dla bibliotek na rzecz dofinansowania zakupu komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń.
Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.
O dofinansowanie mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury będące samodzielnymi bibliotekami publicznymi oraz samorządowe instytucje kultury, w skład których wchodzą wyodrębnione organizacyjnie biblioteki, dla których organizatorem jest gmina wiejska, gmina wiejsko-miejska lub gmina miejska.
Wnioski w tegorocznej edycji programu należy składać za pomocą elektronicznego generatora wniosków.
W ramach programu można starać się o dofinansowanie od 10 000,00 zł do 30 000,00 zł, które można przeznaczyć na zakup komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń peryferyjnych. Dofinansowanie może stanowić maksymalnie 85% . Okres realizacji zadania: od dnia zawarcia umowy z beneficjentem do 31 października 2024 r. Szczegóły na eurodesk.pl
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało do mieszkańców powiatów ostrołęckiego i makowskiego alert o zakazie wstępu do lasów. W gminach Goworowo i Różan prowadzone będą opryski przeciwko szkodnikom.
Działają drażniąco na drogi oddechowe, układ pokarmowy i oczy.
Sesja Rady Miasta Ostrołęki odbyła się 14 maja w ratuszu. Podczas spotkania rani ustalili składy komisji.
Poinformował radny Bartosz Śnieciński.
Przy Radzie Miasta Ostrołęki będzie funkcjonowało 10 komisji: Komisja Oświaty, Komisja Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska, Komisja Inwentaryzacyjna, Komisja Rodziny, Zdrowia i Polityki Społecznej, Komisja Budżetu i Finansów, Komisja Prawa i Współpracy z Samorządami Mieszkańców, Komisja Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji, Komisja Sportu i Turystyki, Komisja Skarg, Wniosków i Petycji, Komisja Rewizyjna.
Składy komisji
Komisja Oświaty Skład: Henryk Gut, Ewa Żebrowska-Rosak, Anna Gocłowska, Ryszard Żukowski, Wojciech Zarzycki, Radosław Żebrowski, Mariusz Popielarz
Komisja Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska Skład: Jarosław Łuba, Ewa Żebrowska-Rosak, Piotr Bojarski, Adam Kurpiewski, Ewa Krupka, Stanisław Szatanek, Wojciech Dobkowski, Grzegorz Gołaś
Komisja Inwentaryzacyjna Skład: Piotr Wierzba, Wojciech Zarzycki, Bartosz Śnieciński, Mariusz Łuba, Stanisław Szatanek, Jarosław Łuba
Komisja Prawa i Współpracy z Samorządami Mieszkańców Skład: Wojciech Zarzycki, Stanisław Szatanek, Bartosz Śnieciński, Grzegorz Gołaś, Ewa Krupka, Magdalena Jaworowska
Komisja Budżetu i Finansów Skład: Ewa Żebrowska-Rosak, Anna Gocłowska, Mariusz Popielarz, Adam Kurpiewski, Ewa Krupka, Wojciech Zarzycki, Stanisław Szatanek, Łukasz Kulik
Komisja Rodziny, Zdrowia i Polityki Społecznej Skład: Magdalena Jaworowska, Anna Gocłowska, Waldemar Popielarz, Bartosz Śnieciński, Grzegorz Gołaś, Piotr Wierzba
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Skład: Michał Skowroński, Piotr Bojarski, Wojciech Dobkowski, Grzegorz Gołaś, Adam Kurpiewski, Henryk Gut
Komisja Sportu i Turystyki Skład: Michał Skowroński, Wojciech Zarzycki, Radosław Żebrowski, Piotr Bojarski, Waldemar Popielarz, Adam Kurpiewski, Mariusz Łuba
Komisja Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji Skład: Anna Gocłowska, Ryszard Żukowski, Mariusz Popielarz, Ewa Krupka, Bartosz Śnieciński, Wojciech Dobkowski, Mariusz Łuba
Już 24 maja na plaży miejskiej w Ostrołęce wystąpi BRODKA! To kolejna gwiazda, która da koncert w ramach święta miasta.
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, reżyserka klipów, producentka oraz artystka konceptualna, która tyle samo uwagi poświęca warstwie muzycznej, tekstowej, jak i wizualnej wszystkiemu, co tworzy. Czerpiąc z rocka alternatywnego, popu, elektroniki oraz muzyki gór, w której wyrosła – opracowała własny niepowtarzalny, bezkompromisowy styl.
Twórczość Brodki zyskała uznanie zarówno wśród szerokiej publiczności, jaki i krytyków oraz dziennikarzy muzycznych. Artystka jest sześciokrotną laureatką Fryderyków – najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce przyznawanej przez Akademię Fonograficzną. Występowała na wielu zagranicznych festiwalach jak SXSW, The Great Escape, Sziget oraz na największych scenach polskich festiwali.
Największą popularność przyniósł dotychczas wydany w 2010 roku album 'Granda’. Bezkompromisowe folkowo-elektroniczne brzmienia wyraźnie odcięły Brodkę od wcześniejszego popowego repertuaru, płyta pokryła się podwójną platyną, a sama artystka awansowała do pierwszej artystycznej ligi. Wydana w 2012 roku taneczna epka 'LAX’, tylko umocniła jej pozycję.
W 2022 roku ukazał się najnowszy, polskojęzyczny minialbum 'Sadza’, ukazując niezwykle liryczną i intymną stronę Brodki.
Koncert w Ostrołęce rozpocznie się o godz. 21.30. Wstęp wolny.
Po raz drugi w Obierwi organizowany jest 'Bieg ku pamięci Stanisława Dzięgielewskiego’.
To już 11 rocznica śmierci pierwszego kurpiowskiego maratończyka, który urodził się w Obierwi. Założył sekcję maratończyków w WLKS 'Ziemia Kurpiowska’ w Ostrołęce.
Na 'Bieg ku pamięci Stanisława Dzięgielewskiego’ zaprasza organizator stowarzyszenie Projekt Radomir. Odbędzie się 26 maja.
Trasa biegu została zaplanowana głównie w rejonie dróg polnych i leśnych. Nawierzchnia o podłożu szutrowym i piaskowym będzie oznakowana strzałkami i taśmą.
Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 607 084 012.
Policja wyjaśnia okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło przed południem w okolicach miejscowości Kurpie Szlacheckie. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych ranni zostali czterolatek i piętnastolatka.
Poinformował komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.