Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej zaprasza 18 maja na Noc Muzeów już od godziny 12.
W programie m.in. indywidualne zwiedzanie placówki, pokaz sprzętu wojskowego przez żołnierzy 18 Pułku Logistycznego z Łomży, koncert patriotyczny w wykonaniu Dariusza Wardaszki.
Dodatkowo odbędą się pokazy jedynego filmu zawierającego wątki przedwojennej Ostrowi Mazowieckiej – 'Pan Mecenas’ w reżyserii Ewy Szakalickiej.
Będzie również możliwość zakupu wydawnictw oraz innych pamiątek muzealnych. Dla każdego uczestnika upominek gratis!
Ponad 3 tysiące szkół z całej Polski zakwalifikowało się do pilotażowego programu edukacyjno-obronnego 'Edukacja z Wojskiem”. Jest on efektem współdziałania Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej.
Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej przeprowadzą zajęcia w 28 szkołach na północnym Mazowszu.
Do projektu zaangażowano 13 brygad WOT – w tym 5 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej. Szkolenia w ramach programu zaplanowane są m.in. w powiatach: ostrowskim, ostrołęckim, ciechanowskim, przasnyskim, pułtuskim.
’Edukacja z wojskiem” to 6-tygodniowy program edukacyjno-obronny. Polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, w tych klasach, gdzie nie ma zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa.
Jego głównym celem i założeniem jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. To odpowiedź na współczesne potrzeby, wyzwania oraz zagrożenia związane z bezpieczeństwem.
W sobotę, 18 maja Galeria Ostrołęka będzie czynna od godziny 18 do 24, tradycyjnie włączając się w Noc Muzeów.
W salach Galerii wystawa gobelinów Anny Hlebowicz. Tego dnia na Placu Bema odbędzie się wernisaż fotograficznej wystawy plenerowej członków Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego (godz. 18). Odbędą się także dwa seanse w ramach DKF-u Artystycznego. Projekcję filmu o twórczości Michelangelo Merisi da Caravaggio zaplanowano na godzinę 19, natomiast o życiu i pasji twórczej Nikifora Krynickiego – 'Mój Nikifor’ na godzinę 21.
Działalność DKFu Artystycznego ma charakter edukacyjny i jest realizowany w ramach projektu 'Moment, chwila, życie w obrazie – fotografia i film’, którego partnerem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego
Piosenka tygodnia codziennie od poniedziałku do piątku o 11:35 i 16:35
Rokker – “Ile”
Rokker to doświadczeni bywalcy rockowych scen i barów.
Początki zespołu sięgają 2016 r. w którym Andrzej Kowalski i Robert Dziura-Palczewski skrzyżowali swoje muzyczne drogi i postanowili powołać do życia nowy zespół – Rokkera.
Na swoim koncie mamy nagraną debiutancką płytę „In the Name of Rock’n’Roll” która dostarcza 11 utworów z dużą dawką energetycznego klasycznego Hard Rocka w języku polskim i angielskim.
Obecnie intensywnie koncertujemy promując naszą płytę. Materiał na naszą nową płytę powoli kończymy i mamy w planach wkrótce ją zarejestrować. Kilka utworów które pojawią się na nowej płycie można już posłuchać podczas naszych koncertów.
Skład: Wokal/Gitara – Andrzej Kowalski Gitara Solowa – Robert Dziura-Palczewski Bas – Kamil Jaworski Perkusja – Piotr Krzemieniewski
„Co słychać na Mazowszu?” – program przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń z Mazowsza. Inwestycje, zdrowie, edukacja, ekologia, sport, imprezy i projekty kulturalne. „Co słychać na Mazowszu?” to sprawdzone źródło aktualnych informacji z Twojego województwa. Bądź na bieżąco – rzuć „Okiem” na Mazowsze.
12 maja rozpoczęły się Dni Ostrołęki. Z tej okazji ratusz i miejskie instytucje kultury przygotowały bogaty program edukacyjno-rozrywkowy. O tym co świętujemy przypomina prezydent Paweł Niewiadomski.
Przed nami jeszcze m.in. jutrzejszy (17 maja) wernisaż wystawy fotografii 'Dwie godziny’, który odbędzie się w holu OCK na pierwszym piętrze o godzinie 18.
W Klubie Oczko natomiast o godzinie 19 zostanie zaprezentowany spektakl 'Biuro Matrymonialne w wykonaniu Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
19 maja w południe 'Stragan z bajkami’ – spektakl teatralny dla dzieci w ramach cyklu 'Godziny dla Rodziny’ w OCK.
Kolejny weekend to moc spotkań koncertowych. Na plaży miejskiej w dniach 24-25 maja usłyszymy m.in. Strachy na Lachy, Kwiat Jabłoni, Brodkę oraz Oskara Cymsa.
Sympatyków fotografii OCK zaprasza 24 maja do głównego holu o godzinie 18 na wernisaż wystawy zatytułowanej 'Dziecko’, a Klub Oczko na spektakl 'Czekoladki’ w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej.
28 maja poznamy laureatów konkursu 'Miejsce Urodzenia’, wernisaż wystawy pokonkursowej na pierwszym piętrze OCK.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza 18 maja na Warsztaty Literackie z dr. hab. Karolem Samselem organizowane w ramach “Przystanku Literackiego Ostrołęka”. Zajęcia odbędą się w godzinach 10-13.45.
Mile widziani będą również nowi kandydaci do Ostrołęki Literackiej. Jeżeli kochasz poezję i podejmujesz próby jej tworzenia – te spotkania są dla ciebie. Biblioteka zaprasza do sali konferencyjnej przy ulicy Głowackiego 42.
Karol Janczewski z UKS Atleta wziął udział w Mistrzostwach Polski w duathlonie.
Zawody odbyły się w miejscowości Czempiń w województwie wielkopolskim 11 maja. Karol Janczewski starował na średnim dystansie – bieg 5 km, jazda rowerem 20 km i bieg 2,5 km. Uzyskał wynik 1:17’45’ co dało mu 199 miejsce na 439 startujących.