Strona główna Blog Strona 706

Gość Radia Oko – Maciej Moszczyński

0

Już po raz trzynasty w mieście odbędzie się akcja Motoserce. Jej lokalnym organizatorem jest Klub Motocyklowy Perun Ostrołęka. O szczegółach i przesłaniu wydarzenia na 88,5 FM opowiadał Maciej Moszczyński. Rozmowę poprowadziła Marta Mierzejewska.

Miejsce na reklamę

Paweł Goździewski obronił tytuł Mistrza Europy (zdjęcia)

0

W bułgarskiej Varnie odbyły się trzydzieste siódme Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin.

W Turnieju udział wzięło ponad 700 zawodników z 19 państw.

W pierwszym dniu zmagań Paweł Goździewski obronił tytuł Mistrza Europy w kategorii Juniorzy -70 kg.

W drugim dniu podczas występu seniorów OKKK reprezentowała Julita Sęk w kategorii seniorki -65 kg i uplasowała się na 4 miejscu.

Opiekunem oraz trenerem ostrołęckich zawodników był shihan Wiesław Orzoł 5 dan.

fot. OKKK

Miejsce na reklamę

Gość Radia Oko – Łukasz Pachucki

0

Na 88,5 FM Łukasz Pachucki, właściciel firmy 'Łukasz Pachucki Masaż nie tylko mobilny’ opowiadał o sposobach łagodzenia bólu, uwalniania się od codziennego stresu i napięcia. Salon masażu, mieszczący się przy ulicy Generała Józefa Hallera 13 oferuje szeroką gamę zabiegów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Miejsce na reklamę

Dyżury starostów oraz przewodniczącego Rady Powiatu

0

Starostowie i przewodniczący Rady Powiatu w Ostrołęce zapraszają interesantów w sprawie przyjmowania i rozpatrywania skarg oraz wniosków.

W Starostwie Powiatowym starosta lub wicestarosta pełnią dyżur w każdy czwartek w godz. od 12 – 17, natomiast przewodniczący Rady Powiatu we wtorki w godz. 17.30 – 18.30.

Miejsce na reklamę

’Złota’ Kornelia Rusiłowicz i 'brązowy’ Artur Mrozek

0

UKS Siódemka startowała w weekend na obiektach AWF w Warszawie w Mistrzostwach Mazowsza w kategoriach U-18 i U-20.

Najlepiej wypadła Kornelia Rusiłowicz, która wygrała bieg na 800 m w kategorii U-18 i zdobyła złoty medal – 2:15,94 s (aktualnie 6 wynik w Polsce).

Brązowy medal w biegu na 3000 m także w kategorii U-18 wywalczył Artur Mrozek, który czasem 9:25,14 s poprawił swój rekord życiowy na tym dystansie o ponad 30 sekund (aktualnie 8 wynik w Polsce).

W trójskoku zadebiutowała Julia Pyskło i z wynikiem 9,10 m zajęła 4 miejsce w kategorii U-18. Startowała także w biegu na 100 m przez płotki osiągając czas 19,06 s.

W ramach mityngu na 3000 m biegał Karol Rogoziński, który o ponad 7 s poprawił swoją 'życiówkę” osiągając czas 9:19,90 s.

fot. UKS Siódemka

Miejsce na reklamę

Ponad 700 gramów narkotyków i dwóch zatrzymanych

0

Policjanci z Wyszkowa przechwycili ponad 700 gramów narkotyków. Zatrzymali dwóch podejrzanych.

Mundurowi ustalili, że 37-latek i 43-latek mieli mieć związek z przestępczością narkotykową.

Do pierwszego zatrzymania doszło w Wyszkowie. Tam policjanci wypatrzyli mężczyznę poruszającego się kią, który mógł posiadać narkotyki. W samochodzie 43-latka funkcjonariusze ujawnili sporą ilość substancji krystalicznej, tabletek i suszu roślinnego. Ponadto znajdowały się tam wagi elektroniczne i puste woreczki strunowe. Zainteresowanie policjantów wzbudziło również zachowanie zatrzymanego, który był znacznie pobudzony. Kierował pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze przeszukali również mieszkania i pomieszczenia gospodarcze, z których na co dzień korzystał zatrzymany 43-latek. Tam znaleźli kolejne narkotyki.

Do drugiego zatrzymania doszło w tym samym czasie w miejscu zamieszkania 37-latka. W wyniku przeszukania jego mieszkania kryminalni ujawnili narkotyki.

Łączna ilość zabezpieczonych substancji to ponad 700 gramów.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnej celi. 43-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Za posiadanie narkotyków odpowie również 37-latek, wobec którego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Wyszków

Miejsce na reklamę

Zawodnicy UKS ATLETA Ostrołęka na podium (zdjęcia)

0

Sześcioro reprezentantów UKS Atleta Ostrołęka wzięło udział w wieloboju atletycznym 'Szukamy młodych talentów” im. Zygmunta Wielogórskiego, działacza sportowego, sędziego klasy międzynarodowej, który był obecny na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

Zawody rozegrano na obiektach Wojewódzkiego Ludowego Klubu Sportowego Siedlce. Rywalizowały dzieci do 13 roku życia w 4 konkurencjach: rzut piłką lekarską, trójskok, bieg wahadłowy 4×10 m oraz podrzut na technikę lub wykonanie przewrótu w przód.

W najstarszej grupie dziewcząt Pola Michalak zajęła drugą lokatę, a Pola Larenta i Natalia Sokołowska uplasowały się tuż za podium.

W grupie chłopców 12-13 lat zwyciężył ostrołęczanin Szymon Padzik, a na drugim miejscu uplasował się także ostrołęcki wieloboista Wojciech Bakuła.

Drużynowo zwyciężyli zawodnicy ostrołęckiego UKS Atleta – poinformował trener Władysław Niedźwiecki.

fot. UKS Atleta

Miejsce na reklamę

Potrzebna krew – lato to trudny okres dla banków krwi

0

Lato to okres, w którym stali dawcy oddają mniej krwi, a zapotrzebowanie szpitali na ten cenny lek wzrasta. Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oddział w Ostrołęce zaprasza.

Krew mogą oddawać osoby pełnoletnie do 65. roku życia, zdrowe, które nie mają żadnych objawów infekcji, ważące nie mniej niż 50 kilogramów. Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL. Przed oddaniem krwi w ciągu doby należy wypić ok. 2 litrów płynów (woda mineralna, soki), być wyspanym i wypoczętym, spożyć lekki posiłek, w miarę możliwości wyeliminować z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu (również w dniu poprzedzającym oddanie krwi).

Oddawanie krwi jest bezpieczne – w tym celu używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku.

Miejsce na reklamę

Biblioteka w Czerwinie i przygoda na każdej stronie

0

Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwinie zaprasza 27 maja o godzinie 11 na konferencję inaugurującą projekt pod nazwą 'Nasza biblioteka – przygoda na każdej stronie’, realizowany w ramach Narodowego programu rozwoju czytelnictwa.

W programie wystąpienie dyrektor biblioteki Katarzyny Kossakowskiej, która przybliży idee projektu.

Ponadto Dorota Jolanta Młynarska o społecznym potencjale projektu 'Biblioteka przez Okno’, Jolanta Andruszkiewicz 'Muzyka łączy – ludzi i książki’, szkolenie pn. 'Biblioteka w środowisku lokalnym czyli o partnerstwie i właściwej komunikacji’.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Spotkanie ma charakter otwarty.

Miejsce na reklamę

Zawody Kawaleryjskie w Ostrołęce

0

Zawody Kawaleryjski o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki odbędą się w dniach 1-2 czerwca na błoniach nad Narwią.

W programie sobotniego spotkania konkurs sprawności kawaleryjskiej we władaniu bronią: lancą i szablą o puchar starosty ostrołęckiego oraz kwalifikacje do finału I Mistrzostw Polski we władaniu bronią konno.

Na niedzielę zaplanowano konkurs sprawności kawaleryjskiej w skokach przez przeszkody. Tę cześć poprzedzi msza święta odprawiona w kościele w Wojciechowicach.

Zaprasza Stowarzyszenie Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Miejsce na reklamę