Akcja Demokracja powstała w 2015 roku. To ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowoczesne technologie podejmują skoordynowane działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego społeczeństwa.
Na portalu siepomaga.pl prowadzona jest zbiórka na kosztowną operację i leczenie Agnieszki z Ostrołęki, która od 2017 roku choruje na endometriozę. Matka dwójki dzieci dzielnie walczy z chorobą i do tej pory radziła sobie sama z codziennością, jednak wyczerpujące i długotrwałe leczenie sprawia, że dzisiaj potrzebuje wsparcia.
30-latka ma za sobą kilka poważnych zabiegów, wiele razy jej życie było zagrożone i kiedy pojawiała się nadzieja na zdrowie, los jednak okazywał się mało przychylny, a choroba się rozwijała.
Link do zbiórki https://www.siepomaga.pl/agnieszka-kieszak
Dziekan Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce dr mecenas Daniel Małdachowski i studenci reprezentujący samorząd Agnieszka Kalinowska i Jacek Siekierski zaprosili na WSAPONALJA, które odbędą się 25 maja na terenie WSAP.
Dyrekcja Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na uroczyste obchody 193. rocznicy bitwy pod Ostrołęką, stoczonej 26 maja 1831 roku.
Uroczystości odbędą się 25 maja (sobota) o godz. 15 na Fortach Bema w Ostrołęce, przy ul. Warszawskiej 2A. W krypcie Pomnika Mauzoleum, gdzie spoczywają prochy bohaterów, będzie miało miejsce złożenie kwiatów i oddanie hołdu powstańcom, następnie zostanie odprawiona msza święta w intencji poległych.
W alei bohaterów odbędzie się posadzenie dębu upamiętniającego postać generała Ignacego Prądzyńskiego.
Policjanci zatrzymali mieszkankę powiatu ostrołęckiego, która przyjeżdżała do Łomży i w drogerii kradła perfumy. Łączna wartość strat przekroczyła 3 tysiące złotych.
Komisja Europejska przyjęła siódme sprawozdanie z postępów w realizacji strategii UE w zakresie unii bezpieczeństwa na lata 2020–2025.
W sprawozdaniu tym przeanalizowano wdrażanie strategii w zakresie unii bezpieczeństwa od czasu jej przyjęcia w 2020 r. Podsumowano postępy i osiągnięcia w pięciu kluczowych obszarach: ochrona fizycznej i cyfrowej infrastruktury UE, walka z terroryzmem i radykalizacją postaw, zwalczanie przestępczości zorganizowanej, poprawa ścigania przestępstw i usprawnienie współpracy sądowej a także współpraca z partnerami międzynarodowymi.
Komisja wywiązała się ze wszystkich zobowiązań w ramach strategii w zakresie unii bezpieczeństwa, a na przestrzeni lat uruchomiła szereg nowych inicjatyw w odpowiedzi na pojawiające się i zmieniające wyzwania z zakresu bezpieczeństwa. W ramach realizowanej od czterech lat strategii skonsolidowano zestaw unijnych narzędzi z zakresu bezpieczeństwa, dzięki czemu strategia ta stanowi teraz solidną podstawę przyszłej ochrony Europejczyków.
Klub Oczko OCK zaprasza 24 maja na spektakl Ostrołęckiej Sceny Autorskiej zatytułowany 'Czekoladki’. To komedia kryminalna Bożeny Kupis-Kucharskiej w reżyserii Wojciech Kraszewskiego.
Pięć kobiet spędza wspólnie wieczór, który miał wyglądać całkiem inaczej. Znalazły się w jednym mieszkaniu zaproszone przez pana domu, który… się nie pojawił.
Warsztaty dla mam w ramach projektu 'Kurpie dla Autyzmu” zorganizowała Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Laskowcu.
Gościła Beatę Ładę i Renatę Karwowską, nauczycielki klas fryzjerskich z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce. Mówiły o pielęgnacji skóry głowy oraz włosów.
Obaliły kilka mitów i przeprowadziły badania trychologiczne dla chętnych mam.
Po dawce wiedzy nadszedł czas na zumbę, którą poprowadziła Paula Skiba.
Na zakończenie każda z uczestniczek otrzymała upominek w formie kosmetyków.
Partnerami wydarzenia byli Mazowsze serce Polski oraz Powiat Ostrołęcki.
Zawodnicy MKKK zdobyli osiem medali na turnieju Warsaw Cup, który odbył się 19 maja na warszawskich Bielanach. W tym roku były to międzynarodowe zawody, które zgromadziły ponad 300 karateków z Polski, Litwy i Węgier.
Reprezentanci Kurpiowszczyzny, którzy wywalczyli złoto to Szymon Nalewajk i Dawid Dądera. Ze srebrem powrócił Jakub Krysiński, a z brązem Lena Wiktorska, Marcin Domian, Alan Gruz, Karol Śliwka, Kevin Gorzęba.
Przed MKKK jeszcze wyjazd na Mistrzostwa Europy do Hiszpanii i zakończenie sezonu na letnich obozach.
Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zaprasza na drugi Rajd Rowerowy 'Lasa’. Odbędzie się 22 czerwca.
Trasa liczy ok. 35 km z Ostrołęki do Gleby. Podczas postojów w Przystani i Aleksandrowie będzie można odpocząć, ale i poznać historię podziemia antykomunistycznego.
Na mecie rajdu – w lesie koło Gleby – uczestnicy zostaną oprowadzeni po zrekonstruowanych schronach XVI Okręgu NZW 'Orzeł’. Przewidziany jest także konkurs z nagrodami dla wszystkich rowerzystów.
W rajdzie mogą wziąć osoby, które ukończyły 10. rok życia. Udział jest bezpłatny.