Strona główna Blog Strona 705

Akcja Demokracja w Ostrołęce

0

Do Ostrołęki zawitała we wtorek Akcja Demokracja.

Akcja Demokracja powstała w 2015 roku. To ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowoczesne technologie podejmują skoordynowane działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego społeczeństwa.

Miejsce na reklamę

Pomóż Agnieszce odzyskać sprawność

0

Na portalu siepomaga.pl prowadzona jest zbiórka na kosztowną operację i leczenie Agnieszki z Ostrołęki, która od 2017 roku choruje na endometriozę. Matka dwójki dzieci dzielnie walczy z chorobą i do tej pory radziła sobie sama z codziennością, jednak wyczerpujące i długotrwałe leczenie sprawia, że dzisiaj potrzebuje wsparcia.

30-latka ma za sobą kilka poważnych zabiegów, wiele razy jej życie było zagrożone i kiedy pojawiała się nadzieja na zdrowie, los jednak okazywał się mało przychylny, a choroba się rozwijała.

Link do zbiórki
https://www.siepomaga.pl/agnieszka-kieszak

Miejsce na reklamę

Gość radia Oko – WSAP

0

Dziekan Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce dr mecenas Daniel Małdachowski i studenci reprezentujący samorząd Agnieszka Kalinowska i Jacek Siekierski zaprosili na WSAPONALJA, które odbędą się 25 maja na terenie WSAP.

Miejsce na reklamę

Uroczyste obchody 193. rocznicy bitwy pod Ostrołęką

0

Dyrekcja Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na uroczyste obchody 193. rocznicy bitwy pod Ostrołęką, stoczonej 26 maja 1831 roku.

Uroczystości odbędą się 25 maja (sobota) o godz. 15 na Fortach Bema w Ostrołęce, przy ul. Warszawskiej 2A. W krypcie Pomnika Mauzoleum, gdzie spoczywają prochy bohaterów, będzie miało miejsce złożenie kwiatów i oddanie hołdu powstańcom, następnie zostanie odprawiona msza święta w intencji poległych.

W alei bohaterów odbędzie się posadzenie dębu upamiętniającego postać generała Ignacego Prądzyńskiego.

Miejsce na reklamę

Pachnąca kradzież

0

Policjanci zatrzymali mieszkankę powiatu ostrołęckiego, która przyjeżdżała do Łomży i w drogerii kradła perfumy. Łączna wartość strat przekroczyła 3 tysiące złotych.

Mówiła Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

fot. KMP Łomża

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Realizacja unii bezpieczeństwa

Komisja Europejska przyjęła siódme sprawozdanie z postępów w realizacji strategii UE w zakresie unii bezpieczeństwa na lata 2020–2025.

W sprawozdaniu tym przeanalizowano wdrażanie strategii w zakresie unii bezpieczeństwa od czasu jej przyjęcia w 2020 r. Podsumowano postępy i osiągnięcia w pięciu kluczowych obszarach: ochrona fizycznej i cyfrowej infrastruktury UE, walka z terroryzmem i radykalizacją postaw, zwalczanie przestępczości zorganizowanej, poprawa ścigania przestępstw i usprawnienie współpracy sądowej a także współpraca z partnerami międzynarodowymi.

Komisja wywiązała się ze wszystkich zobowiązań w ramach strategii w zakresie unii bezpieczeństwa, a na przestrzeni lat uruchomiła szereg nowych inicjatyw w odpowiedzi na pojawiające się i zmieniające wyzwania z zakresu bezpieczeństwa. W ramach realizowanej od czterech lat strategii skonsolidowano zestaw unijnych narzędzi z zakresu bezpieczeństwa, dzięki czemu strategia ta stanowi teraz solidną podstawę przyszłej ochrony Europejczyków.

Miejsce na reklamę

’Czekoladki’ w Klubie Oczko

0

Klub Oczko OCK zaprasza 24 maja na spektakl Ostrołęckiej Sceny Autorskiej zatytułowany 'Czekoladki’. To komedia kryminalna Bożeny Kupis-Kucharskiej w reżyserii Wojciech Kraszewskiego.

Pięć kobiet spędza wspólnie wieczór, który miał wyglądać całkiem inaczej. Znalazły się w jednym mieszkaniu zaproszone przez pana domu, który… się nie pojawił.

Wystąpią Amelia Zadrożna, Magdalena Niechoda, Oliwia Bednarczyk, Natasza Pietrzyk i Kinga Chełstowska.

Klub Oczko zaprasza o godzinie 18. Wstęp wolny.

Miejsce na reklamę

Warsztaty dla mam

0

Warsztaty dla mam w ramach projektu 'Kurpie dla Autyzmu” zorganizowała Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Laskowcu.

Gościła Beatę Ładę i Renatę Karwowską, nauczycielki klas fryzjerskich z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce. Mówiły o pielęgnacji skóry głowy oraz włosów.

Obaliły kilka mitów i przeprowadziły badania trychologiczne dla chętnych mam.

Po dawce wiedzy nadszedł czas na zumbę, którą poprowadziła Paula Skiba.

Na zakończenie każda z uczestniczek otrzymała upominek w formie kosmetyków.

Partnerami wydarzenia byli Mazowsze serce Polski oraz Powiat Ostrołęcki.

Miejsce na reklamę

8 medali dla MKKK

0

Zawodnicy MKKK zdobyli osiem medali na turnieju Warsaw Cup, który odbył się 19 maja na warszawskich Bielanach. W tym roku były to międzynarodowe zawody, które zgromadziły ponad 300 karateków z Polski, Litwy i Węgier.

Reprezentanci Kurpiowszczyzny, którzy wywalczyli złoto to Szymon Nalewajk i Dawid Dądera. Ze srebrem powrócił Jakub Krysiński, a z brązem Lena Wiktorska, Marcin Domian, Alan Gruz, Karol Śliwka, Kevin Gorzęba.

Przed MKKK jeszcze wyjazd na Mistrzostwa Europy do Hiszpanii i zakończenie sezonu na letnich obozach.

Fot. MKKK

Miejsce na reklamę

Drugi Rajd Rowerowy 'Lasa’

0

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zaprasza na drugi Rajd Rowerowy 'Lasa’. Odbędzie się 22 czerwca.

Trasa liczy ok. 35 km z Ostrołęki do Gleby. Podczas postojów w Przystani i Aleksandrowie będzie można odpocząć, ale i poznać historię podziemia antykomunistycznego.

Na mecie rajdu – w lesie koło Gleby – uczestnicy zostaną oprowadzeni po zrekonstruowanych schronach XVI Okręgu NZW 'Orzeł’. Przewidziany jest także konkurs z nagrodami dla wszystkich rowerzystów.

W rajdzie mogą wziąć osoby, które ukończyły 10. rok życia. Udział jest bezpłatny.

Szczegóły na stronie MŻW.

Miejsce na reklamę