Strona główna Blog Strona 645

Wiadomości Europejskie

0

Kongres Młodzieży w Grotnikach

Zgłąb temat neuroróżnorodności i stań się liderem zmiany społecznej! Warsztaty, panele i praktyczne zajęcia czekają na Ciebie.

Fundacja Holistyczne Wsparcie Rozwoju zaprasza do udziału w Kongresie Młodzieży, który odbędzie się w Grotnikach w dniach 23-25.08.2024. Hasło przewodnie wydarzenia to “Celebracja różnorodności”.

Podczas intensywnych, trzech dni uczestnicy będą mieli okazję zanurzyć się w praktycznych warsztatach, inspirujących dyskusjach panelowych oraz zajęciach praktycznych, skupiających się na kluczowych aspektach neuroróżnorodności. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach edukacyjnych, dyskusjach panelowych oraz zajęciach praktycznych.

W projekcie mogą wziąć udział osoby w wieku osoby od 18 do 30 roku życia.

Miejsce na reklamę

ART czwARTek z Zupą Grzybową

0

Klub Oczko OCK zaprasza 8 sierpnia na koncert z cyklu ART czwARTek. Tym razem wystąpi Piotr Grzyb i Zupa Grzybowa.

Zespół wydał trzy płyty: “Namiętności”, 'Dwadzieścia lat minęło’ i 'Dom’. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane znane utwory, ale jak zapowiada lider formacji, pojawią się także nowości.

Wystapią: Piotr Grzyb – gitara, śpiew, Artur Kaliszewski – gitara, śpiew, Adam Wołosz – gitara basowa, śpiew, Tomasz Rybacki – instrumenty perkusyjne oraz gościnnie Justyna Mrozek – śpiew, Magdalena Konieczek – skrzypce, Jakub Rutka – akordeon, Radosław Szewczyk – przeszkadzajki i Grzegorz Augustyniak – pianino.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19 na Placu Gen. J. Bema.

Miejsce na reklamę

Ścieżka rowerowa 'Jezioro Krusko” i ścieżka dydaktyczna 'Torfowisko Serafin”

0
METADATA-START

Umowę na budowę ścieżki rowerowej 'Jezioro Krusko” podpisali Powiat Ostrołęcki i Gmina Łyse.

Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia Powiatu Ostrołęckiego we współpracy z gminą Łyse do realizacji projektu partnerskiego pod nazwą 'Poprawa oferty turystycznej Powiatu Ostrołęckiego poprzez modernizację i rozbudowę ścieżki rowerowej ‘Jezioro Krusko’” w ramach Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027.

Ścieżka prowadzić będzie m.in. drogami gminnymi i lasami oraz po terenie, na którym jeszcze sto lat temu było jezioro. Będą sanitariaty, wiaty przystankowe, tablice, znaki informacyjne, a także oświetlenie kluczowych punktów.

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce złożyło również projekt na budowę ścieżki ekologiczno-dydaktycznej w rezerwacie 'Torfowisko Serafin”. Będzie przebiegać po śladzie istniejącej obecnie tam kładki.

Zadanie stanowi część większego przedsięwzięcia pod nazwą 'Kurpiowskie Trasy Rowerowe”, które ma być rozpoznawalnym w kraju produktem turystycznym nastawionym na obsługę turystyki rowerowej wykorzystującej walory przyrodnicze i zasoby infrastrukturalne Powiatu Ostrołęckiego.

Trasa liczy obecnie 16 km, a zaplanowana ścieżka rowerowa ma mieć ponad 26 km.

Ścieżka ekologiczno-dydaktyczna w rezerwacie 'Torfowisko Serafin” i ścieżka rowerowa 'Jezioro Krusko” mają stanowić integralną całość.

Miejsce na reklamę

Szkoła w Dzbeninie – łączy zabawę z edukacją i rozwojem!

0

Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Czychowskiego w Dzbeninie w gminie Rzekuń została jednym z laureatów programu 'Wzmocnij Swoje Otoczenie.” Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 24 tys. złotych powstanie pracownia z podłogą interaktywną.

Podkreśla wójt Bartosz Podolak.

Ta innowacyjna podłoga wspiera rozwój intelektualny i ruchowy dzieci w różnym wieku – przedszkolnym i szkolnym. Zawiera wiele aplikacji edukacyjnych dostosowanych do możliwości psychofizycznych dziecka na danym etapie rozwoju.

Program #wzmocnijotoczenie to ogólnopolski program grantowy realizowany przez @Polskie Sieci Elektroenergrtyczne S.A., którego celem jest wsparcie oddolnych inicjatyw związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego, bezpieczeństwa, edukacją i ochroną środowiska.

Miejsce na reklamę

’O przemocy. Rozmowy ze wstydem’ – spotkanie z autorką książki w Galerii Ostrołęka

0

Spotkanie promujące książkę 'O przemocy. Rozmowy ze wstydem’ autorstwa Anety Kowalewskiej odbędzie się 7 sierpnia w Galerii Ostrołęka.

Publikacja jest zbiorem rozmów z osobami, które doświadczyły przemocy w różnych formach.

Książka ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problem przemocy oraz zachęcenie do działań mających na celu jej zwalczanie.

Spotkanie w Galerii Ostrołęka rozpocznie się o godzinie 18. Wstęp wolny.

Miejsce na reklamę

Policjant z KMP w Ostrołęce uratował mężczyznę, który nie wypłynął

0

Przebywający na urlopie mł. asp. Konrad Dąbkowski z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce uratował mężczyznę, który po skoku na 'główkę” nie wynurzył się z wody.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w miejscowości Wiartel (pow. piski). Policjant z Myszyńca zauważył mężczyznę, który skoczył do wody i nie wypłynął. Ruszył na pomoc i wyciągnął poszkodowanego. Mężczyzna był nieprzytomny, jednak po chwili odzyskał funkcje życiowe. Został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala.

43-letni mieszkaniec powiatu podlaskiego wypoczywał na jeziorem z żoną i dziećmi.

Miejsce na reklamę

Nielegalny tytoń na drodze

0

Ponad 16 ton nielegalnego suszu tytoniowego zatrzymali funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z mazowieckiej i śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej we współpracy z Bieszczadzkim Oddziałem Straży Granicznej. Wartość towaru to blisko 9,5 mln zł.

Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził ciągnik siodłowy z naczepą zaparkowany na jednym z mazowieckich MOP-ów (Miejsca Obsługi Podróżnych). Był otwarty. W pobliżu nie było kierowcy.

Przed rozpoczęciem kontroli wykorzystano umiejętności psa służbowego Diuny, która jest przeszkolona do wykrywania zapachu tytoniu. Jej zachowanie wskazało, że w naczepie znajdują się wyroby tytoniowe. To potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy dokonali przeszukania.

Naczepa była załadowana kartonami wypełnionymi suszem tytoniowym bez polskich znaków akcyzy o wadze 16,2 tony. Szacunkowa wartość towaru to blisko 9,5 mln zł.

Gdyby zabezpieczony towar trafił na rynek budżet państwa straciłby prawie 11 mln zł.

Kartony z suszem tytoniowym zabezpieczono w magazynie depozytowym Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.

W sprawie, w charakterze świadków przesłuchano dwóch mężczyzn. Dalsze czynności prowadzi MUCS w Warszawie.

fot. KAS

Miejsce na reklamę

Gość Radia Oko – Aneta Kowalewska

0

7 sierpnia w Galerii Ostrołęka (godz. 18) odbędzie się spotkanie autorskie z Anetą Kowalewską, autorką książki 'O przemocy. Rozmowy ze wstydem’. Na 88,5 FM z autorką rozmawiała Marta Mierzejewska.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Edukacja na świeżym powietrzu

To 10-dniowe szkolenie na Węgrzech przeznaczone jest dla wszystkich chcących dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie daje edukacja na świeżym powietrzu.

Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w odpowiednią wiedzę oraz w narzędzia umożliwiające im wykorzystywanie natury w codziennej pracy z młodzieżą. W programie wydarzenia zaplanowano różnego rodzaju warsztaty oraz sesje, a także wyprawy terenowe.

Udział w szkoleniu mogą wziąć o pracownicy młodzieżowi; trenerzy; liderzy młodzieżowi;
nauczyciele.

Opłata za uczestnictwo wynosi 30 EUR. Koszty zakwaterowania i wyżywienia pokrywane są przez program Erasmus+. Koszty podróży zostaną zwrócone na podstawie odległości dzielącej miejsce wyjazdu uczestnika do miejsca przyjazdu.

Szkolenie odbędzie się w dniach 12-21 listopada. Zgłoszenia przyjmowane będą do 26 sierpnia.

Miejsce na reklamę

Gość Radia Oko – Dariusz Małkowski

0

Z Dariuszem Małkowskim, prezesem WOPR-OS Ostrołęka rozmawialiśmy o bezpieczeństwie nad wodą i jak pod tym względem wypada bieżący sezon i ostrołęczanie. Rozmowę poprowadziła Marta Mierzejewska.

Miejsce na reklamę