Po raz ósmy Stowarzyszenie Projekt Radomir organizuje turniej piłki siatkowej na trawie ,,Polówka 2024′. Odbędzie się 10 sierpnia w Obierwi.
W tegorocznej edycji zagra 12 drużyn. Mówi Robert Niedzwiecki, prezes zarządu Stowarzyszenia 'Projekt Radomir’.
W programie, oprócz turnieju, także rodzinny piknik i wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i starszych.
Turniej połączony będzie ze spotkaniem z Ekonomią Społeczną przygotowanym przez Mazowiecki Ośrodek Ekonomii Społecznej. Swój dorobek zaprezentują lokalne organizacje społeczne i podmioty ekonomii społecznej – dodaje Robert Niedzwiecki.
Polówka rozpocznie się o godz. 14. Oficjalne otwarcie wydarzenia nastąpi godzinę później.
Komitet Regionów (ECR) szuka stażystów na 5-miesięczne płatne staże w biurze w Brukseli.
Komitet Regionów jest organem doradczym UE złożonym z wybranych na szczeblu lokalnym i regionalnym przedstawicieli ze wszystkich 27 państw członkowskich.
Stażyści są zapraszani do realizacji projektów dotyczących zagadnień istotnych dla europejskich regionów i miast.
Staże odbywają się w jednym z departamentów instytucji w Brukseli. Realizowane są w wymiarze 40h tygodniowo i trwają łącznie 5 miesięcy. Wynagrodzenie wynosi ok. 1418 EUR miesięcznie.
Aplikować mogą osoby które są obywatelem UE, w wyjątkowych przypadkach akceptowane są także kandydatury spoza UE; ukończyły co najmniej pierwszy etap studiów przed upływem terminu składania wniosków; mówią płynnie w jednym z oficjalnych języków UE i dobrze w drugim, jednym z nich musi być angielski lub francuski; nie mają doświadczenia pracy lub praktyk w unijnej instytucji trwającego dłużej niż 8 tygodni.
Termin aplikowania mija 30 września o godz. 12.
W celu zgłoszenia swojej kandydatury należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Szczegóły na eurodesk.pl
Sezon kąpielowy nad rzeką Narew w Ostrołęce w tym roku, według ratowników, można uznać za spokojny. Podczas wakacji na półmetku nie odnotowali większych incydentów ani groźnych sytuacji, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu kąpiących się.
Podkreśla Dariusz Małkowski, prezes WOPR-OS Ostrołęka, wymieniając jednocześnie najczęstsze przewinienia plażowiczów.
Ratownicy, mimo spokojnego sezonu kąpielowego, przypominają o kluczowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą, od których zależy nasze zdrowie lub życie.
27 sierpnia i 1 września Związek Kurpiów zaprasza na warsztaty dla dorosłych pod nazwą 'Mówimy po kurpiowsku!’. Zajęcia poprowadzi Irena Bachmura. Odbędą się one w siedzibie stowarzyszenia przy ulicy Świętokrzyskiej 2 w Ostrołęce.
Zgłoszenia uczestników w wieku 18+ przyjmowane są za pomocą messengera Związku Kurpiów oraz pod adresem mailowym [email protected].
Warsztaty zostały dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Ostrołęki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
Various school supplies including notebooks, calculator and pencil case isolated against a white background
Ponad 98 mln zł trafiło na konta rodziców i opiekunów w ramach programu 'Dobry Start” w województwie mazowieckim. W całym kraju ZUS wypłacił już ponad 760,6 mln zł.
Część rodziców, którzy złożyli wniosek na początku lipca pieniądze na wyprawkę szkolną ma już na swoim koncie.
Informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.
Środki z programu 'Dobry Start” przysługują raz w roku na uczniów do 20. roku życia, a jeśli mają orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24. roku życia. 300 zł nie przysługuje na dzieci uczące się w zerówkach i dla studentów, nawet jeśli są w wieku uprawniającym do świadczenia. Wiek 20 i 24 lata liczy się rocznikowo, co oznacza, że uczniowie ostatnich klas techników i liceów oraz uczniowie szkół policealnych także są uprawnieni do świadczenia, jeśli wiek odpowiednio 20. albo 24. rok życia ukończyli przed rozpoczęciem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym.
Biesiada dożynkowa Świnia kontra Dzik odbędzie się 11 sierpnia w Przytułach Starych w gminie Rzekuń. W programie liczne atrakcje, w tym: konkursy i zabawy tematyczne, degustacje lokalnych przysmaków, występy zespołów i wiele innych niespodzianek. Zaprasza wójt gminy Bartosz Podolak.
Biesiadę poprzedzi msza święta odprawiona w lokalnym kościele o godzinie 13. Oficjalne otwarcie zabawy zaplanowano na godzinę 14.15.
Dożynki to tradycyjne święto obchodzone po zakończeniu żniw, mające na celu podziękowanie za plony i uhonorowanie pracy rolników. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu wiejskiej społeczności.
Dożynki są ważnym elementem dziedzictwa kulturowego, przypominającym o tradycjach i wartościach związanych z pracą na roli. Święto to jest nie tylko wyrazem wdzięczności za plony, ale także okazją do wspólnego celebrowania i umacniania więzi społecznych.
Upalny lipiec upłynął terytorialsom północnego Mazowsza na intensywnej pracy z bronią. Szkoliło się ponad dwudziestu żołnierzy.
Na terenie strzelnicy Bellona Marynino żołnierze z pododdziałów 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Ciechanowa, Komorowa, Siedlec i Zegrza Południowego stawiło się na drugiej w tym roku edycji kursu podstawowego posługiwania się bronią ABC. Ćwiczyli przyjmowanie postaw strzeleckich, prawidłowe i bezpieczne wykonywanie czynności podczas ładowania, rozładowywania broni, wprowadzania jej do walki oraz prowadzenia celnego ognia w reżimie czasowym. Wszystko po to, aby broń była skutecznym narzędziem w ich rękach.
Kontynuacją szkolenia strzeleckiego był kurs instruktorsko-metodyczny. O miano instruktorów strzelań ubiegało się 15 terytorialsów 5 Mazowieckiej BOT, którzy z pozytywnym wynikiem ukończyli w tym roku pierwszy poziom kursu ABC.
Mówił por. Jarosław, instruktor z 52 batalionu lekkiej piechoty w Komorowie.
Dołączenie do kadry instruktorskiej wymaga posiadania dużej wiedzy, zweryfikowanych umiejętności i doświadczenia, które przełożą się na efektywne wyszkolenie kolejnych terytorialsów. Dlatego tak ważne jest wyselekcjonowanie i przygotowanie żołnierzy do pełnienia nowej roli.
140 dzieci w wieku 6 -13 lat wzięło udział w letnich półkoloniach organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, oddział powiatowy w Ostrołęce.
Były to intensywne turnusy. Odbyły się one w Placówce Wsparcia Dziennego TPD w Lelisie, w Myszyńcu oraz w Ostrołęce. Opiekę nad uczestnikami sprawowała doświadczona kadra.
Głównym celem inicjatywy było zapewnienie dzieciom ciekawego, aktywnego i bezpiecznego wypoczynku. Urozmaicony i bogaty program opracowano tak, by rozwijał aktywność fizyczną, doskonalił umiejętności i zainteresowania (muzyczne, taneczne, przyrodnicze), a także zainteresował dzieci najbliższym otoczeniem i zabytkami regionu. Zajęcia sprzyjały integracji uczniów, rozwijaniu bezpiecznych zachowań, wyrabianiu samodyscypliny czy poznawaniu dziedzictwa kulturowego i dorobku lokalnych artystów.
Odbyła się również wycieczka do Mrągowa. W czasie, której wczasowicze z Lelsia i Myszyńca zwiedzili Muzeum Sprzętu Wojskowego oraz odbyli przejażdżkę wojskowym samochodem terenowym. Zwiedzali Miasteczko Westernowe Mrongoville, gdzie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Jedna z większych atrakcji była wizyta na basenie. W wakacyjnym programie znalazło się także spotkanie w Miejskiej Bibliotece w Mrągowie.
Dzieci z Ostrołęki i Olszewa-Borek odwiedziły Polsko – Węgierską Szkołę Szabli i Szpady. Odbyło się spotkanie ze specjalistą Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej dotyczące bezpieczeństwa i higieny w czasie wypoczynku, spotkania z pisarzem Stanisławem Kałuckim, spędzały czas na plaży w Ostrołęce, gdzie ratownicy WOPR-OS przeprowadzili warsztaty dotyczące bezpieczeństwa nad wodą. Wizytowały w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendzie Miejskiej Policji. Miały zorganizowane spotkanie na terenie budowy Elektrowni w Ostrołęce. Korzystały z miejskich atrakcji takich jak basen, kino, sale zabaw dla dzieci, czy kręgielnie.
Cała 140 osobowa grupa dzieci wybrała się do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Czas półkolonii był okazją do wzajemnych spotkań, wspólnych zabaw, integracji, a także doskonałą lekcją historii, przyrody i bezpieczeństwa.
Pięć osób rannych – to bilans wypadku drogowego w Sierakowie. Przasnyska policja apeluje o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!
Poinformowała asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa KPP w Przasnyszu.