Strona główna Blog Strona 646

Nietrzeźwy, poszukiwany, 'na zakazie” ukradł paliwo

0

Dwóch mężczyzn ukradło paliwo. Za nimi ruszył właściciel stacji. Jechał do momentu zatrzymania ich przez policjantów. Kierujący był nietrzeźwy, poszukiwany, z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o kradzieży paliwa na stacji niedaleko DK 60. Za mężczyznami poruszającymi się hyundaiem pojechał właściciel informując policję, gdzie się znajduje.

Na miejsce pojechały dwa patrole. Kierowca i pasażer, gdy dotarli do miasta zjechali w drogę gruntową, porzucili auto i uciekali do pobliskiego lasu. Policjanci byli szybsi i po pościgu zatrzymali ich.

Ustalili, że 48-letni kierujący był pijany. Miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Był poszukiwany przez ostrowski sąd do odsiedzenia ponad 2 miesięcy i ma zakaz prowadzenia pojazdów.
Trafił do zakładu karnego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Miejsce na reklamę

Spotkanie z aktorką Marią Pakulnis

0

Na spotkanie z Marią Pakulnis zaprasza już jutro (6 sierpnia) Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce. To okazja, by poznać historię życia i pracy twórczej aktorki filmowej, teatralnej i radiowej.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18. Poprowadzi je Dorota Wodecka. Usłyszymy m.in. o książce 'Moja nitka”, która ukazała się w 2023 roku. Wstęp wolny.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu 'Z pisarzami na tapecie”, czyli ostrołęckie spotkania literackie, realizowanego przez Stowarzyszenie 'Kulturalni-Poczytalni”.

Fot. Szymon Szcześniak

Miejsce na reklamę

Areszty dla sprawców rozboju

0

Trzech bandytów dokonało rozboju na mieszkańcu powiatu ostrowskiego. Najbliższe 3 miesiące spędzą za kratami zakładu karnego.

W miniony poniedziałek 26-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego zgłosił policji pobicie. Trzech mężczyzn groziło mu spaleniem mieszkania oraz pozbawieniem życia. Do zdarzenia miało dojść w nocy w jego domu na terenie gminy Ostrów Mazowiecka. Gdy opuszczali mieszkanie zabrali pieniądze.

Sprawę prowadzili policjanci z pionu kryminalnego. W środę (31.07) wczesnym rankiem zatrzymali dwóch braci z powiatu ostrowskiego w wieku 29 i 30 lat. 29-latek został zatrzymany, gdy podróżował renaultem jako pasażer z 35-letnim mężczyzną mającym cofnięte uprawnienia do kierowania. Ponadto policjanci znaleźli u 29-latka narkotyki – mefedron i marihuanę. Bracia trafili do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie obydwu mężczyznom zarzutów: 29-latek usłyszał ich aż 6, m.in. rozboju na 26-latku, do którego doszło w warunkach recydywy, stosowania wobec niego gróźb karalnych, znęcania się fizycznego nad jego psem oraz posiadania narkotyków i pobicia innej osoby powodujące lekkie uszkodzenie ciała. Natomiast 30-latek usłyszał trzy zarzuty m.in. dokonania wspólnie z 29-latkiem rozboju na 26-latku oraz znęcania się nad jego psem.

W toku dalszych czynności 1 sierpnia policjanci zatrzymali trzeciego sprawcę, 29-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Usłyszał zarzuty m.in. rozboju na 26-latku oraz jego pobicia.

Wobec wszystkich trzech mężczyzn na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Zostali odkonwojowani do zakładu karnego.

Za rozbój grozi nawet do 15 lat. Jednak z uwagi na fakt, że dwóch z nich dokonało tego przestępstwa w warunkach recydywy o wysokości kary zadecyduje sąd.

fot. KPP Ostrów Mazowiecka

Miejsce na reklamę

Miał podrobione prawo jazdy, przekroczył prędkość

0

46-latek przekroczył dopuszczalną prędkość. Miał fałszywe prawo jazdy.

Makowscy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli obywatela Azerbejdżanu, który przekroczył dopuszczalną prędkość w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Podczas wykonywanych czynności okazał prawo jazdy, które wzbudziło podejrzenie policjantów. Dokument miał między innymi rozmyte, nieczytelne zdjęcie. Na pytania funkcjonariuszy o okazany blankiet przyznał się, że kupił dokument i nigdy nie podchodził do egzaminu, nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

Miejsce na reklamę

Festiwal Literacki DIONIZJE 2024

0

Wioletta Jaworska z Nieborzyna, Dariusz Małek z Warszawy, Bogdan Nowicki ze Świętochłowic, Piotr Zemanek z Bielsko-Białej – to laureaci nagrody XXXII Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego.

Ponadto jury przyznało wyróżnienia, które otrzymali Aleksandra Dybowska z Pruszkowa, Kacper Kiejda ze Świdnika, Monika Milczarek z Sieradza oraz Kacper Płuc z Pabianic. Wyróżnienia odebrali też twórcy z regionu: Adam Ladziński z Pułtuska i Zdzisław Zyśk z Wykrotu.

Mówiła Sabina Malinowska, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce, które Festiwal zorganizowało już po raz jedenasty.

Wsparli go finansowo Samorząd Województwa Mazowieckiego, Powiat Ostrołęcki i miasto Ostrołęka.

Miejsce na reklamę

Kolejny pijany kierowca

0

Policjanci z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego dbają o bezpieczeństwo na drogach miasta i powiatu. Jednym z elementów jest zatrzymywanie pijanych kierowców.

Wczoraj przed północą mundurowi zauważyli w centrum Ostrołęki audi, którego kierujący nie był w stanie utrzymać toru jazdy. Zatrzymali go do kontroli. Za kierownicą siedział 31-letni ostrołęczanin. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo to jest zagrożone karą do 3 pozbawienia wolności.

Miejsce na reklamę

Łomża – 'Festyn kultury średniowiecznej na św. Wawrzyńca

0

’Festyn kultury średniowiecznej na św. Wawrzyńca” rozpocznie się 11 sierpnia o godz. 10.30 mszą świętą sprawowaną na Wzgórzu św. Wawrzyńca w okolicy Łomży. To szczególne miejsce, gdzie przed tysiącem lat stanął pierwszy kościół chrześcijański.

W południe rozpoczną się turnieje rycerskie konne i piesze, tańce i koncerty muzyki dawnej, wybór damy i księcia festynu oraz Mocarza Gminy Łomża. Będą zabawy dla dzieci, swojskie jadło i napitki. Uczestnicy zobaczą również spektakl historyczno-batalistyczny 'Misja Pruska św. Brunona z Kwerfurtu”.
Od 10 do 16 zaplanowano pokaz mobilnego spektaklu iskry niepodległej.

Partnerem wydarzenia jest samorząd województwa podlaskiego.

Miejsce na reklamę

Ostrołęccy policjanci zatrzymali sprawców włamania

0

Zaledwie kilkanaście godzin wystarczyło policjantom z Komendy Miejskiej na zatrzymanie włamywaczy do lokalu gastronomicznego w Ostrołęce.

Dwóch sprawców uszkodziło drzwi, a trzeci wszedł do środka. Łupem złodziei padły pieniądze – 1500 złotych.

Po kilkunastu godzinach policyjnych działań zatrzymano trzech sprawców podejrzewanych o włamanie. To mieszkańcy Ostrołęki w wieku 18, 17 i 16 lat.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 18 i 17 latkowi zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Natomiast najmłodszy odpowie za swoje postępowanie przed Sądem Rodzinnym.

Miejsce na reklamę

Nietrzeźwa zgłosiła bezpodstawną interwencję, odpowie przed sądem

0

Ostrowska policja apeluje o rozsądne korzystanie z numeru alarmowego 112. W przypadku bezpodstawnego wezwania służb należy liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

W czwartek zadzwoniła matka nastolatki i poinformowała, że w Kiełczewie agresywna i wulgarna sąsiadka szarpała jej córkę. Na miejscu policjanci ustalili, że interwencję zgłosiła 45-latka. Była nietrzeźwa, miała ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. W rozmowie z funkcjonariuszami nie była w stanie wskazać dokładnie kiedy doszło do tej sytuacji. Mundurowi rozmawiali z córką zgłaszającej oraz sąsiadką i obie zaprzeczyły, że takie zdarzenie miało miejsce.

Policjanci przygotowali dokumentację, na podstawie której zostanie sporządzony wniosek do sądu o ukaranie kobiety.

Miejsce na reklamę

Koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej

0

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zaprasza dzisiaj (2 sierpnia) o godzinie 18 na koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej 'Umówmy się na dziś”.
Wydarzenie jest częścią kilkudniowych obchodów 80 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to fascynacja złotą erą polskiej muzyki rozrywkowej, repertuar sprzed prawie 100 lat. Tanecznie, lekko, pomysłowo, ale i z szacunkiem do przedwojennych aranży i warszawskiej muzycznej historii. Zapomniane szlagiery, wzruszające walce, namiętne tanga, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy, świat Astona, Tuwima, braci Goldów, Ordonówny – to, co najlepsze z dawnej sceny, radia i srebrnego ekranu, dzięki Orkiestrze dziś zyskuje drugie życie w najlepszym stylu. Udział w koncercie jest bezpłatny.

Wystąpią: Gabriela Mościcka (śpiew, akordeon), Lena Nowak (klarnet), Krzysztof Baranowski (gitara, mandolina), Jakub Fedak (wibrafon), Mateusz Kowalski (perkusjonalia), Kazimierz Nitkiewicz (trąbka), Łukasz Owczynnikow (kontrabas).

Miejsce na reklamę