Strona główna Blog Strona 619

13 startupów w drugim etapie konkursu 'Startuj z Mazowsza’

0

Trzynaście startupów z całego regionu zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu 'Startuj z Mazowsza”. Młode, kreatywne firmy zaprezentowały swoje projekty przed jury. Laureatów poznamy w październiku.

Konkurs 'Startuj z Mazowsza” to doskonała okazja dla początkujących przedsiębiorców na profesjonalną ocenę ich projektów, zdobycie doświadczenia, a także promocję swoich pomysłów. W pierwszym etapie konkursu spośród 55 startupów jury wyłoniło 13, które wyróżniły się na tle konkurencji i mają potencjał, by zmienić oblicze swoich branż. Mówi marszałek Adam Struzik.

W kolejnym etapie konkursu wyłonione startupy zaprezentują zgłoszone inicjatywy przed jury i inwestorami. To dla wielu z nich moment, który może przesądzić o przyszłości ich projektów.

Do drugiego etapu konkursu w poszczególnych kategoriach zakwalifikowały się startupy:

Kategoria: Start (startupy, które prezentują innowacyjne projekty, będące na etapie Minimum Viable Product lub prototypu, które mają szanse na efektywny rozwój i skalowanie):

Neencare Sp. z o.o. – system monitorowania parametrów życiowych niemowląt, który ma zapobiegać Zespołowi Nagłej Śmierci Łóżeczkowej (SIDS). Projekt łączy nowoczesne czujniki z algorytmami przetwarzania danych, oferując rodzicom spokój i bezpieczeństwo;
Aptamedica Sp. z o.o. – innowacyjne urządzenie do pomiaru stężenia leków w krwiobiegu pacjenta w czasie rzeczywistym, co umożliwia szybszą diagnostykę i personalizację terapii, szczególnie ważną w leczeniu ciężkich chorób, takich jak sepsa;
BoneReg Sp. z o.o. – bioaktywny implant do leczenia krytycznych ubytków kostnych, który dzięki swojej biokompatybilności i porowatości sprzyja regeneracji tkanki kostnej, jednocześnie minimalizując ryzyko powikłań;
Combatcare Sp. z o.o. – urządzenie do tamowania krwotoków, które może być obsługiwane jedną ręką, idealne do użycia w sytuacjach kryzysowych, takich jak pola walki czy katastrofy naturalne;
AdsLinkers Sp. z o.o. – platforma integrująca różne źródła danych dla efektywniejszych kampanii marketingowych;
BEVFLORA Sp. z o.o. – produkcja białka z mikroalg jako zrównoważona alternatywa dla tradycyjnego źródła białka. Startup odpowiada na wyzwania środowiskowe i zdrowotne, oferując białko bogate we wszystkie niezbędne aminokwasy i mikroelementy;
Rainbow Meteo Technologies Sp. z o.o. – aplikacja Rainbow Weather oferuje hiperlokalne prognozy pogody oparte na sztucznej inteligencji, które pomagają firmom optymalizować operacje i zapewniać bezpieczeństwo w oparciu o precyzyjne dane meteorologiczne.

Kategoria: Inno-tech (startupy, które tworzą nowe produkty i procesy oraz znaczące zmiany technologiczne w produktach i procesach, obejmujące innowacje produktowe, procesowe, systemowe):

Wellneskin Sp. z o.o. – technologia aktywnych pęcherzyków gazów w kosmetykach, umożliwiająca lepsze wchłanianie składników aktywnych i poprawę ich efektywności;
BHUMI Sp. z o.o. – mikrobiologiczne preparaty do odnowy życia gleby, wspierające rolnictwo i ogrodnictwo. Innowacyjna linia produktów grzybowych i bakteryjnych, które wzmacniają korzenie, poprawiają naturalną odporność roślin, zwiększają odżywienie i stymulują pożyteczny mikrobiom gleby;
Poliwater – syntetyczne opatrunki aktywowane wodą, zapewniające precyzyjne leczenie urazów. Oddychająca siatkowa konstrukcja i kontrolowany proces sieciowania zapewniają większy komfort i skuteczne gojenie złamań i urazów.

Kategoria: Social Impact (startupy o pozytywnym oddziaływaniu na środowisko lub społeczeństwo):

Flexee Benefit Sp. z o.o. – innowacyjny benefit pracowniczy umożliwiający wypłatę części wynagrodzenia na życzenie pracownika w trakcie miesiąca. Wypłacone środki są następnie w prosty sposób rozliczane z przyszłego wynagrodzenia pracownika, bezpiecznie dla pracodawcy;
Chatheroes Academy Sp. z o.o. – platforma edukacyjna z chatbotami AI do interaktywnej nauki historii, kultury i nauki. Aplikacja jest skierowana do uczniów edukacji domowej, oferując unikalne podejście do nauki, które angażuje i motywuje do pogłębiania wiedzy;
Ewelina Majcher – WULU – system monitorowania pasieki oparty na technologii IoT, który wspiera pszczelarzy w monitorowaniu kluczowych parametrów wpływających na jakość, wydajność produkcji miodu i życie pszczół. Głównym celem projektu jest zwiększenie efektywności i bezpieczeństwa pracy pszczelarzy oraz ochrona pszczół.

Miejsce na reklamę

Piosenka tygodnia w Radiu Oko

0

Piosenka tygodnia od poniedziałku do niedzieli o 11:35 i 16:35

Yanish – 'Piękny świat’

Tym razem Yanish przedstawia niezwykle pogodny, radosny i pełen późnego lata singiel zatytułowany 'Piękny świat’. Kompozycja emanuje pozytywnym przekazem i niezwykle dobrą energią, która – mam nadzieję udzieli się Państwu. Historia opowiedziana w piosence afirmuje pozytywną stronę życia, pełną miłości i przyjaźni do drugiego człowiek oraz… obawę, że ten piękny świat może nam ktoś lub coś zabrać. Celebrujmy życie najpiękniej 🙂

Do piosenki został nagrany klip 🙂
Link do klipu – https://youtu.be/xGiEKpskfvk

Muzyka: Krzysztof Yanish Janiszewski
Słowa: Krzysztof Janiszewski Aranżacja: Piotr Skrzypczyk Krzysztof Janiszewski
Realizacja i produkcja teledysku: Wojciech Włodarek WW MOVIE MAGIC STUDIO

W nagraniu piosenki udział wzięli: Krzysztof Janiszewski – wokal, Piotr Skrzypczyk – instrumenty klawiszowe, programowanie perkusji, mix i realizacja nagrania, Michał Maliszewski – gitary, Krzysztof Opaliński – saksofony Mastering: Przemysław Rudź
Produkcja: Piotr Skrzypczyk Krzysztof Janiszewski
Wydawca: Yanish

Kontakt:
[email protected]
tel. 507 195 753
https://www.facebook.com/yanishdobrostan

Miejsce na reklamę

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczym służy już strażakom z OSP w Rzekuniu

0

Ochotnicza Straż Pożarna w Rzekuniu wzbogaciła się o nowoczesny, średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który jest w pełni wyposażony do niesienia pomocy w akcjach ratunkowych i gaśniczych. Pojazd, o wartości ponad 1,25 miliona złotych, został sfinansowany dzięki wsparciu z Unii Europejskiej, gminy Rzekuń oraz Starostwa Powiatowego.

Miejsce na reklamę

Co słychać na Mazowszu?

0

„Co słychać na Mazowszu?” – program przedstawiający przegląd najważniejszych wydarzeń z Mazowsza.
Inwestycje, zdrowie, edukacja, ekologia, sport, imprezy i projekty kulturalne.
„Co słychać na Mazowszu?” to sprawdzone źródło aktualnych informacji z Twojego województwa. Bądź na bieżąco – rzuć „Okiem” na Mazowsze.

Miejsce na reklamę

Niebezpieczny kierowca zatrzymany

0

Dziś rano policjanci z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego udaremnili jazdę kolejnemu pijanemu kierowcy.

Został zatrzymany w Glebie. Kierowca dostawczego auta miał 2,5 promila alkoholu. Stracił prawo jazdy i niebawem odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem.

Policja ciągle apeluje, aby kierowcy zachowywali odpowiedzialność i nie wsiadali do samochodów po wypiciu alkoholu.

Miejsce na reklamę

PARA ZATRZYMANA ZA ZNACZNĄ ILOŚĆ NARKOTYKÓW

0

Łomżyńscy kryminalni zatrzymali parę podejrzaną o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Zostali aresztowani na 3 miesiące.

Kryminalni ustalili, że na posesji pod Łomżą przebywa para, która posiada znaczne ilości narkotyków. Na miejscu zastali 29-latkę oraz jej 37-letniego i ich niespełna dwuletnie dziecko.

Na widok mundurowych zaczęli się nerwowo zachowywać. Oboje zgodnie twierdzili, że nie posiadają nic zabronionego prawem.

Policjanci w ich samochodzie znaleźli torebkę strunową z zielonym suszem oraz białą substancją. Mężczyzna przyznał, że była to amfetamina i należy do niego, za co został zatrzymany. Twierdził, że nie posiada więcej narkotyków.

Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze. Znaleźli kolejną torebkę z suszem roślinnym. Kobieta przyznała, że jest pod wpływem narkotyków. W takim stanie opiekowała się dwulatkiem, nie widząc w tym nic złego.

Funkcjonariusze chcieli przekazać pod opiekę dziecko rodzicom 29-latki, którzy byli na miejscu i sprawdzili ich trzeźwość. Okazało się, że byli pijani. Na miejsce wezwano pracownika socjalnego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i pielęgniarkę oraz rodzinę zastępczą, którym przekazano dziecko.

Funkcjonariusze pojechali z 37 – latkiem do jego mieszkania w Łomży, gdzie znaleźli kolejne narkotyki. Zabezpieczyli łącznie ponad 150 gramów substancji odurzających.

Para została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP Łomża

Miejsce na reklamę

Marsz nordic walking – II Mistrzostwa Mazowsza Pracowników Oświaty – Lelis 2024

0

Marsz nordic walking – II Mistrzostwa Mazowsza Pracowników Oświaty organizuje Oddział Powiatowy ZNP w Ostrołęce przy współudziale Okręgu Mazowieckiego ZNP w Warszawie oraz Gminy Lelis.

Zawody odbędą się 15 września w Lelisie. Start o godzinie 12 na stadionie. Uczestnicy będą mieli do pokonania ok. 4 km. Marsz przeprowadzony zostanie leśnymi ścieżkami.

Patronatem imprezę objęli prezydent Ostrołęki i starosta ostrołęcki, którzy przekazali środki na nagrody dla najlepszych zawodników.

fot. pixabay

Miejsce na reklamę

Obchody rocznicy agresji sowieckiej na Polskę

0

Prezydent Miasta Ostrołęki Paweł Niewiadomski zaprasza na obchody 85. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę, które odbędą się we wtorek 17 września.

Dla upamiętnienia tych tragicznych wydarzeń, ofiar wśród ludności cywilnej, żołnierzy Wojska Polskiego oraz członków podziemia antykomunistycznego, którzy stracili życie w wyniku podstępnej agresji oraz okupacji sowieckiej odprawiona zostanie Msza Świętą w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego o godz. 18

Po eucharystii nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą losy Sybiraków, kolejnych pokoleń zesłanych w masowych deportacjach na nieludzką ziemię. To właśnie tego dnia obchodzony jest również Światowy Dzień Sybiraka, który od 2013 r. ma status święta państwowego.

Podkreśla prezydent Paweł Niewiadomski.

Miejsce na reklamę

Zmarł Włodzimierz Lewandowski

0

Zmarł Włodzimierz Lewandowski. Lekarz oraz radny powiatu ostrołęckiego I, III i IV kadencji. Miał 88 lat.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 13 września o godz. 13:30 w domu pogrzebowym w Olszewie-Borkach. Wyprowadzenie ciała nastąpi o godz. 15.

Msza święta zostanie odprawiona w tamtejszym kościele.

Włodzimierz Lewandowski spocznie na cmentarzu parafialnym w Ostrołęce.

fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Miejsce na reklamę

Gość radia OKO

0

Na antenie radia Oko gościli pomysłodawcy „Podchodów rodzinnych” w Łęgu Starościńskim. Opowiedzieli o wydarzeniu i na nie zaprosili.

Marta Bakiera, Gosia, Hania i Filip Staśkiewicz – Łęgowiacy razem

Miejsce na reklamę