Strona główna Blog Strona 620

KAS udaremniła próbę przemytu ponad 1 kg kokainy w żołądku

0

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa udaremniła przemyt 1,25 kg kokainy na Lotnisku Chopina w Warszawie. Nigeryjczyk przemycał narkotyki w żołądku.

Poinformowała mł. asp. Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka prasowa szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

fot. KAS

Miejsce na reklamę

Wiadomości europejskie

0

UE i Kanada o priorytetach zdrowotnych

Komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Stella Kyriakides oraz kanadyjski minister zdrowia Mark Holland zainicjowali dialog na temat polityki zdrowotnej UE-Kanada w ramach umowy o partnerstwie strategicznym UE-Kanada.

Dialog na temat polityki zdrowotnej koncentrował się na współpracy w trzech obszarach priorytetowych: oporność na środki przeciwdrobnoustrojowe, bezpieczeństwo zdrowotne (w tym zagrożenia dla zdrowia związane z klimatem) oraz choroby niezakaźne (w tym nowotwory i zdrowie psychiczne). W następstwie tego dialogu zorganizowana zostanie seria wymiany wiedzy między UE a Kanadą na temat tych priorytetowych obszarów. W ramach tego partnerstwa UE i Kanada będą dzielić się wiedzą, dowodami naukowymi i najlepszymi praktykami w celu poprawy zdrowia i bezpieczeństwa ludzi w Europie, Kanadzie i na całym świecie.

Umowa o partnerstwie strategicznym podpisana w październiku 2016 r. między Unią Europejską a Kanadą zawiera zobowiązanie do współpracy i wymiany informacji na temat globalnych problemów zdrowotnych, w tym gotowości i reagowania na stany zagrożenia zdrowia publicznego. przeciwdrobnoustrojowe i zdrowia psychicznego.

Obie strony zgodziły się zacieśnić globalną współpracę w zakresie zapobiegania pandemiom, ich wykrywania, gotowości i reagowania, których centralnym elementem jest skuteczna i rozliczalna WHO. Podczas dyskusji podkreślono znaczenie niedawno zmienionych międzynarodowych przepisów zdrowotnych jako kluczowego elementu globalnej architektury bezpieczeństwa zdrowotnego, który ma zostać uzupełniony opracowaniem nowego i ambitnego porozumienia w sprawie pandemii w sprawie zapobiegania, gotowości i reagowania.

Miejsce na reklamę

Gość radia OKO – Aleksandra i Maja Jankowskie

0

Maja i Aleksandra Jankowskie opowiedziały o swoich piosenkach, teledyskach i rozwijającej się karierze muzycznej. Zaprosiły też do posłuchania najnowszej piosenki 'Sorry, ale nara’ – Aleksandra Jankowska & MONITKA.

Miejsce na reklamę

Zamiast pomnożyć oszczędności stracił ponad 180 tys. zł

0

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego chciał pomnożyć zgromadzone oszczędności inwestując w handel towarami i akcjami. Niestety ogłoszenie znalezione na portalu społecznościowym okazało się oszustwem. 38-latek stracił ponad 180 tys. zł.

W miniony weekend mężczyzna z powiatu ostrowskiego zgłosił oszustwo. W lipcu tego roku znalazł na portalu społecznościowym reklamę firmy oferującej szybkie oraz bezpieczne inwestycje w waluty i akcje. Zarejestrował się na stronie firmy wpisując swój numer telefonu. Po chwili zadzwonił do niego mężczyzna podający się za menedżera finansowego. Wyjaśnił, że inwestycję należy rozpocząć od wpłaty pewnej kwoty pieniędzy, aby otrzymać na start premię za założenie konta.

Następnie 38-latek drogą e-mailową odebrał adres strony, poprzez którą zalogował się. Tam utworzono jego portfel, na który wpłacił kilkaset złotych. Otrzymał 200 zł premii. Następnie zadzwonił jego ekspert finansowy i przesłał kolejny adres domeny, na której mężczyzna miał inwestować. I tak wpłacał kolejne pieniądze. Do początku sierpnia było to ponad 180 tys. zł.

38-latek widział powiększające się wirtualnie na jego koncie inwestycyjnym pieniądze. Jednak gdy chciał je wypłacić, transakcja była blokowana. Wtedy zorientował się, że to może być oszustwo. Poinformował swojego brokera o zakończeniu inwestycji i wycofaniu wszystkich pieniędzy. Ten przestał się z nim kontaktować, a domena, na którą logował się zniknęła.

Sprawę prowadzą ostrowscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

Miejsce na reklamę

II Powiatowy Turniej Samorządowców w Piłce Nożnej

0

Po raz drugi organizowany jest Powiatowy Turniej Samorządowców w Piłce Nożnej o Puchar Starosty Ostrołęckiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 września.

Turniej odbędzie się 22 września na stadionie przy Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie. Mogą wziąć w nim udział drużyny wystawione przez gminy powiatu ostrołęckiego.
Formularz znajduje się na stronie Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie.

Każda gmina może wystawić jedną drużynę. Mogą składać się wyłącznie z pań i panów radnych oraz sołtysów. Dopuszcza się udział burmistrzów i wójtów.

Organizatorami turnieju są Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, wójt gminy Lelis, Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu oraz Ludowe Zespoły Sportowe.

Miejsce na reklamę

Mikroszkoła Łąka rekrutuje do projektu

0

Trwa rekrutacja nauczycieli i rodzin do projektu Uczeń bez Wykluczeń, dofinansowanego w ramach konkursu Mazowsze Lokalnie. Celem inicjatywy jest przeciwdziałanie i przerywanie przemocy wśród uczniów.

W ramach projektu zaplanowano warsztaty kierowane do uczniów, rodziców i nauczycieli.

Inicjatorzy przedsięwzięcia stawiają sobie za cel wyposażenie nauczycieli, rodziców i uczniów w wiedzę i kompetencje potrzebne do radzenia sobie omawianymi problemami oraz zjednoczenie środowisk we wspólnym działaniu na rzecz budowania bezpiecznych relacji wśród dzieci.

Poinformowała Katarzyna Olk.

Projekt finansowany jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO oraz budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu 'Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie SOKIAL oraz Fundację Fundusz Współpracy.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100090304140611

Miejsce na reklamę

IV Podchody Rodzinne

0

Po raz czwarty w Łęgu Starościńskim organizowane są 'Podchody rodzinne’. Ich celem jest promowanie zdrowych wzorców wśród dzieci, młodzieży i całych rodzin.

Trasa będzie wiodła ścieżkami leśnymi. Do pokonania nieco ponad 5 km. Dla uczestników przygotowano 10 zadań.

Poza rywalizacją na trasie, zaplanowano m.in. konkurencje sportowe, ognisko, konkurs na najlepsze ciacho w sołectwie oraz dmuchańce, ściankę wspinaczkową, jazdę konną, muzykę na żywo.

Dla dzieci będzie strefa z malowaniem buziek, tatuażami, domki tekturowe, wata cukrowa. Do skosztowania również kurpiowskie przysmaki.

Impreza odbędzie się 14 września. Początek o godz. 14.

Miejsce na reklamę

Kreatywna Ostrołęka Artystyczne Inspiracje – Jakub Milewski

0

Wyjątkowy wywiad z Jakubem Milewskim – utalentowanym kompozytorem, dyrygentem z pasji oraz producentem licznych projektów muzycznych. To wszechstronnie uzdolniony artysta, który z powodzeniem łączy różne muzyczne światy.

Podczas rozmowy dowiemy się więcej o jego inspiracjach, procesie twórczym oraz nadchodzących projektach. Jakub Milewski opowie również o swoich doświadczeniach jako wokalista, co pozwoli lepiej zrozumieć jego unikalny styl. Nie przegapcie tej okazji, aby poznać bliżej jednego z najbardziej wszechstronnych artystów sceny klasycznej.

Program Kreatywna Ostrołęka – Artystyczne Inspiracje, realizowany jest w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Kto Jest Kto i Urzędem Miasta Ostrołęki.

fot. Rafał Latoszek

Miejsce na reklamę

Bezpłatne badania w kierunku czerniaka i cukrzycy

0

Dwa programy bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku czerniaka i cukrzycy ruszyły na początku września dla mieszkańców powiatu ostrołęckiego. Spotkały się z ogromnym zainteresowaniem.

Badania w kierunku czerniaka skierowane są do osób powyżej 30 roku życia, a badania w kierunku cukrzycy do wszystkich dorosłych. Rejestracja pod numerem telefonu 800 805 100. Mówi Mikołaj Walendowski z Cogito Med.

Badania w kierunku cukrzycy będą wykonywane 14 września w Rzekuniu, dzień później w Czerwinie.

Badania pod kątem czerniaka zostaną przeprowadzone 16 września w Goworowie.

Czerniak to agresywny nowotwór skóry, którego wczesne wykrycie znacząco zwiększa szanse na wyleczenie. Badania dermatologiczne pozwalają na rozpoznanie niepokojących zmian, co umożliwia szybkie podjęcie leczenia.

Cukrzyca to choroba metaboliczna, której skutki mogą prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. Wczesne wykrycie podwyższonego poziomu cukru we krwi pozwala na podjęcie odpowiednich działań i zapobieganie rozwojowi choroby.

Program realizowany jest ze środków budżetu województwa mazowieckiego i powiatu ostrołęckiego w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Zdrowia Mazowszan 'Mazowsze dla Zdrowia 2024′.

Pierwsze badania w ramach programów okazały się sukcesem. 1 września zostały przeprowadzone w Kadzidle. Mieszkańcy mieli możliwość przebadania się pod kątem cukrzycy, skorzystały 42 osoby.

2 i 3 września badania w kierunku czerniaka odbyły się w Myszyńcu i Lelisie. Zgłosiło się aż 135 osób. To pokazuje, jak ważne są tego rodzaju inicjatywy i jak duże jest zainteresowanie profilaktyką zdrowotną wśród mieszkańców.

fot. Cogito Med

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Film przyjazny dla klimatu – konkurs

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej w Polsce, Inicjatywa Film Dla Klimatu, 49. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych i Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych łączą siły w budowaniu ekologicznej świadomości twórczyń i twórców filmowych.

O nagrodę najbardziej neutralnej dla środowiska produkcji filmowej mogą starać się w dwóch kategoriach: Film pełnometrażowy i Film krótkometrażowy twórczynie i twórcy filmowi zakwalifikowani do Konkursu Głównego, Konkursu Perspektywy oraz Konkursu Filmów Krótkometrażowych 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Zwycięzcy lub zwyciężczynie w obu kategoriach otrzymają statuetki – zaprojektowane przez dr Renatę Wites-Krzyżanowską i nawiązujące do idei cyrkularności – nagrody finansowe w wysokości 15 000 zł każda i zaproszenie do udziału w wizycie studyjnej organizowanej przez Komisję Europejską.

Wnioski konkursowe można składać do dnia 16.09.2024 poprzez formularz na stronie Konkurs Film Dla Klimatu.

Komisja Europejska aktywnie wspiera działania na rzecz neutralnego dla klimatu sektora audiowizualnego zarówno w Polsce jak i całej Unii Europejskiej.

Miejsce na reklamę