Strona główna Blog Strona 617

Kronika Policyjna

0


Najnowsze informacje o przestępstwach, wypadkach i akcjach policji z Ostrołęki, Łomży, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza.

Miejsce na reklamę

Powiat ostrołęcki i miasto Ostrołęka pomagają powodzianom

0

Powiat Ostrołęcki i miasto Ostrołęka organizują pomoc dla powodzian.

Do 20 września potrwa zbiórka produktów. Potrzebne są: woda butelkowana (preferowana niegazowana), artykuły higieniczne (pampersy, papier toaletowy, chusteczki nawilżane, ręczniki papierowe, środki higieny osobistej, środki do odkażania), środki czystości, sucha żywność z długim terminem przydatności, koce, karimaty, gumowce, rękawiczki gumowe.

Artykuły należy dostarczyć do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, ul. Króla Jana Kazimierza 1 w godz. 8 – 20.

Odpowiedzialni za koordynację działań na rzecz powodzian w powiecie ostrołęckim są wicestarosta Artur Kozłowski oraz Artur Romanik, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Niejawnych.

Więcej informacji pod numerem telefonu 504 513 203 (Marek Żyjewski – Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w UM).

Miejsce na reklamę

Wyprzedzała na przejściu oznakowany radiowóz

0

Kierująca vw wyprzedziła radiowóz na oznakowanym przejściu dla pieszych. Za wykroczenie została ukarana mandatem i punktami karnymi.

Mówił nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Mateusz Rybak triumfuje na podium i zdobywa tytuł Mistrza Polski

0

Po dwóch latach przerwy powrócił na scenę kulturystyki i od razu zanotował imponujące wyniki. Mateusz Rybak, bo o nim mowa, sezon 2024 rozpoczął od udziału w prestiżowych zawodach IFBB NPC POLAND PRO, które odbyły się 7 września w Markach. Na tej scenie wywalczył dwa srebrne medale oraz jeden brązowy w kategorii Classic Physique.

Kolejnego dnia, 8 września, wystartował w Słodkiewicz Classic i odniósł sukces, zdobywając złoty medal w kategorii Klasyczna Kulturystyka Senior Open, co przyniosło mu tytuł Mistrza Polski. Dodatkowo, zdobył brązowy medal w kategorii Classic Physique Senior Open.

  • Te osiągnięcia są dla mnie niezwykle satysfakcjonujące – podkreśla sportowiec – Zderzenie z czołówką profesjonalnych zawodników i stanięcie na podium potwierdziło, że to jest moja droga. Chcę dalej rozwijać się w tym kierunku i godnie reprezentować moje miasto Ostrołękę, stając się coraz lepszym – dodaje.

Trenerem Mateusza, który na co dzień praktykuje w KSS Kuźnia Ostrołęka jest Sebastian Żebrowski.

Fot. Arch. prywatne

Miejsce na reklamę

Pijany kierowca sprawcą wypadku

0

Kompletnie pijany kierowca audi doprowadził do zdarzenia drogowego. On i pasażerka zostali ranni.

W niedzielę w nocy policja w Ostrołęce otrzymała zgłoszenie o poważnym wypadku drogowym w miejscowości Żmijewo Zagrody (gm. Troszyn).

Mówił nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Amelia i Julia ze złotem, Janek ze srebrem

0

Podopieczni UKS Atleta startowali w Mistrzostwach Mazowsza Juniorów Młodszych U-17. Wywalczyli złoto i srebro.

Zawody odbyły się 15 września w Centrum Sportu Raszyn.

Jak informuje trener Władysław Niedźwiecki zawodnicy spisali się świetnie uzyskując wysokie lokaty oraz ustanawiając nowe rekordy życiowe.

Amelia Larm zwyciężyła w kategorii wagowej do 71 kg. Jednocześnie poprawiła rekord życiowy w rwaniu o 1 kg, w podrzucie również o 1 kg i tym samym w dwuboju o 2 kg.

Julia Stachurska z wynikiem 137 kg w dwuboju wygrała w kategorii wagowej powyżej 81 kg. Mimo zwycięstwa jej celem było 145 kg w dwuboju.

Jan Mielnicki po zaciętej walce z wynikiem 145 kg (taki sam uzyskał zwycięzca z KS Raszyn) zajął drugie miejsce w kategorii wagowej 73 kg. Miał bardzo udany start za sprawą pobicia rekordu życiowego w rwaniu o 8 kg, a w podrzucie o 7 kg co dało w dwuboju aż 15 kg więcej.

fot. UKS ATLETA

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Studenckie Inicjatywy Dydaktyczne

Konkurs dla studentów i doktorantów na inicjatywy dydaktyczne, które wpłyną na rozwój nowoczesnego kształcenia w Polsce. Pula nagród wynosi 7 tysięcy złotych.

Celem konkursu jest wyróżnienie projektów edukacyjnych, które wspierają krytyczne myślenie, komunikację, współpracę oraz kreatywność.

Zgłaszane projekty powinny być m. in. odważne, kreatywne i potencjalnie transformacyjne. Powinny przyciągać, motywować i przynosić czytelnie opisane rezultaty; kultywować krytyczne myślenie i umiejętności współpracy; angażować różne społeczności; umożliwiać uznanie przez uczelnię poprzez przyznanie punktów ECTS lub włączenia do programu studiów.

Trzy najlepsze zgłoszenia zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi lub pieniężnymi. Pula nagród wynosi 7000 złotych. Najlepsze projekty zostaną opublikowane w zbiorze wydanym w formacie e-booka dostępnego w repozytorium Biblioteki Narodowej z numerem e-ISBN. Szczegóły na eurodesk.pl

Miejsce na reklamę

Ostrołęka rusza ze zbiórką dla ofiar powodzi – apel prezydenta miasta

0

W związku z trudną sytuacją na terenach Polski dotkniętych powodzią, Paweł Niewiadomski, prezydent miasta Ostrołęka, podjął inicjatywę pomocy poszkodowanym. We współpracy z władzami Powiatu Ostrołęckiego uruchomiono zbiórkę najpotrzebniejszych materiałów, które trafią do ofiar żywiołu.

Poinformowała Anna Siudak z ostrołęckiego ratusza.

Zbiórka będzie prowadzona do piątku 20 września codziennie w godzinach 8 – 20. Wspomniane dary należy dostarczyć do Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ul. Jana Kazimierza 1.

Organizatorzy apelują o solidarność i pomoc tym, którzy w wyniku kataklizmu stracili dorobek życia.

Miejsce na reklamę

Przedszkole Miejskie nr 5 zmodernizowane

0

Przedszkole Miejskie nr 5 w Ostrołęce przeszło gruntowne odświeżenie, które znacząco ułatwi codzienną pracę i poprawi warunki w placówce.

Modernizacja objęła szereg pomieszczeń, w tym szatnię, klatkę schodową, korytarze oraz biura dyrekcji. W ramach prac wymieniono podłogi, przeprowadzono prace tynkarskie, malowanie, zamontowano nowe osłony grzejników, a także naprawiono okna.

Najważniejszą inwestycją był montaż windy, kluczowej dla przedszkola z oddziałami integracyjnymi, co znacząco ułatwi poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami.

W podziękowaniu dla ekipy remontowej oraz władz miasta, na czele z prezydentem Pawłem Niewiadomskim, dzieci przygotowały krótki program artystyczny i wręczyły medale 'Przyjaciel Leśnej Krainy’.

Fot. UM Ostrołęki

Miejsce na reklamę

Po zdarzeniu próbowała odjechać

0
SONY DSC

Kierująca audi na przejściu dla pieszych najpierw uderzyła w wysepkę, a następnie w znak drogowy. Chciała uciec. Była pijana.

Do zdarzenia doszło w sobotę na rondzie w Ostrołęce. Policja otrzymała zgłoszenie, że kierująca audi na przejściu dla pieszych uderzyła w wysepkę, a później w znak drogowy. Na szczęście nie było pieszych.

Poinformował nadkomisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę