Strona główna Blog Strona 616

Przasnyscy policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów (zdjęcia, wideo)

0

Policja rozbiła grupę przestępczą, która produkowała i handlowała nielegalnymi papierosami. Przestępcy narazili Skarb Państwa na straty w wysokości 12 mln zł.

Funkcjonariusze zatrzymali 7 mężczyzn. Zabezpieczyli nielegalną linię produkcyjną, blisko 8 ton krajanki tytoniowej, ponad 10 mln sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz samochody dostawcze. Mówi aspirant Ilona Cichocka, oficer prasowa KPP w Przasnyszu.

Funkcjonariusze ustalili, że kilku zatrzymanych pracowników nie opuszczało fabryki w okresie produkcji. Mieli specjalnie zaprojektowaną i wykonaną infrastrukturę mieszkaniową, która im na to pozwalała. Byli zaopatrywani w żywność i inne produkty niezbędne do egzystencji.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

fot. KPP Przasnysz

Miejsce na reklamę

Uwaga na fałszywe zbiórki dla poszkodowanych w wyniku powodzi!

0
POLICJA, KOŚCIÓŁ, PGE, STRAŻ MIEJSKA, INSPEKCJA, BASEN, ZUS, TERYTORIALSI

Uwaga! W ostatnich dniach w przestrzeni publicznej, w tym w mediach społecznościowych pojawiły się informacje o rzekomych zbiórkach na rzecz osób poszkodowanych w wyniku powodzi. Policja ostrzega, aby z najwyższą ostrożnością podchodzić do tego typu akcji, szczególnie jeśli są one organizowane na nieznanych profilach lub stronach internetowych.

Apeluje, aby pomoc kierować za pośrednictwem sprawdzonych i zaufanych fundacji, które mają ugruntowaną pozycję i doświadczenie w niesieniu wsparcia potrzebującym. Nie wpłacajmy pieniędzy na nieznane konta bankowe ani nie przekazujmy środków osobom, które odwiedzają nasze domy pod pretekstem zbiórki na rzecz powodzian.

Policja przypomina, aby unikać przekazywania pieniędzy za pomocą systemów takich jak BLIK na prośbę nieznanych osób, nie odpowiadać na wiadomości o zbiórkach przesyłanych za pośrednictwem komunikatorów internetowych, a także nie klikać w linki przekierowujące do podejrzanych stron.

Policja monitoruje sytuację i apeluje do wszystkich, aby każdą podejrzaną zbiórkę zgłaszać odpowiednim służbom.

Miejsce na reklamę

Policyjna akcja „Dyskoteka”

0
SONY DSC

Ostrołęccy policjanci w miniony weekendy przeprowadzili działania pn. „Dyskoteka”. Miały na celu przede wszystkim zapewnienie spokojnego wypoczynku mieszkańcom w nocy.

W akcji brali udział policjanci umundurowani i po cywilnemu. Była prowadzona w rejonach dyskotek, barów i lokali gastronomicznych.

Funkcjonariusze przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji. Wylegitymowali ponad 120 osób. Nałożyli 10 mandatów karnych, wobec 7 osób sporządzono wnioski do sądu.

Cztery osoby zrozumiały swój błąd i spokojnie poszły do domu – zostały pouczone.

Działania będą kontynuowane – zapowiada policja.

Miejsce na reklamę

Nastolatkowie przyjechali fordem by 'poszaleć” pod ostrołęcką galerią

0

Dwóch 15-latków w środku nocy przyjechało do Ostrołęki z oddalonego o 60 kilometrów miasta, aby pod galerią handlową pojeździć z piskiem opon i wprowadzać auto w poślizg. Ich wyczyny przerwali policjanci.

Mówił nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

fot. KMP Ostrołęka

Miejsce na reklamę

Kreatywna Ostrołęka – Artystyczne Inspiracje – Marta Szyzdek

0

Zapraszamy na wyjątkowy wywiad z Martą Szyzdek, utalentowaną artystką i członkinią Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego. Marta, autorka m.in intrygującej wystawy fotograficznej Symetria, opowie o swojej twórczości, inspiracjach oraz drodze artystycznej. Będzie to rozmowa o fotografii, sztuce i pasji tworzenia. Nie przegapcie tego spotkania z kreatywną duszą pełną niezwykłych pomysłów.

Program Kreatywna Ostrołęka – Artystyczne Inspiracje, realizowany jest w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Kto Jest Kto i Urzędem Miasta Ostrołęki.

Fot. Monika Olkowska

Miejsce na reklamę

Pomoc dla dzieci i rodzin dotkniętych powodzią – apel TPD

0

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział powiatowy w Ostrołęce organizuje zbiórkę dla dzieci i ich rodziców z terenów dotkniętych powodzią.

Miejsce na reklamę

Regiony solidarne z powodzianami

0

Sytuacja powodziowa została omówiona wczoraj na kryzysowym posiedzeniu Zarządu Województw RP. Regiony zadeklarowały pełne wsparcie i współpracę. Pomoc dla powodzian koordynują Urzędy Marszałkowskie Województw Opolskiego i Dolnośląskiego.

Cała Polska solidaryzuje się z powodzianami. W pomoc zaangażowały się też samorządy. Ważne, aby wsparcie było celowane.

Mówiła Marta Milewska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

Województwo opolskie

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, dla wszystkich, którzy chcą zaoferować pomoc oraz tych, którzy pomocy potrzebują, został uruchomiony specjalny telefon: 785 320 067 oraz adres mailowy: [email protected].
 
Na stronie internetowej województwa w zakładce 'Pomoc dla powodzian” można znaleźć także informacje o zweryfikowanych zbiórkach pieniężnych oraz zbiórce rzeczowej prowadzonej przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu.
 
Zweryfikowane zbiórki na pomoc dla powodzian:
 
• Caritas Diecezji Opolskiej – 66 1240 1633 1111 0000 2651 3092, z dopiskiem 'Powódź”;
• Polski Czerwony Krzyż: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060, blik: 794 33 22 11 z dopiskiem 'Powódź”;
• https://pomagam.pl/ts/powodz2024;
• https://www.siepomaga.pl/powodzie.
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu ogłosił zbiórkę dla powodzian. Potrzebne są następujące rzeczy:
• woda butelkowana,
• żywność z długim okresem przydatności,
• środki higieniczne,
• środki czystości.
Miejsce zbiórki: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu przy ul. Rejtana 5.

Aktualne informacje można znaleźć na stronie Samorządu Województwa Opolskiego https://www.opolskie.pl/2024/09/pomoc-dla-powodzian/

Województwo dolnośląskie

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnoślaskiego, dla wszystkich, którzy chcą zaoferować pomoc oraz tych, którzy pomocy potrzebują, zostały uruchomione HUBY pomocy dla powodzian – we Wrocławiu oraz w Wałbrzychu.
Aktualne informacje można znaleźć na stronie: https://umwd.dolnyslask.pl/aktualnosc/single-view/artykul/pomoc-dla-powodzian-hub-we-wroclawiu-i-walbrzychu-2/
 

Miejsce na reklamę

Rządowy Program Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie

0

Wsparcie finansowe dla osób fizycznych, które chcą założyć własną działalność gospodarczą.
UWAGA: nabór wniosków ogłaszany jest kilka razy w roku i trwa do wyczerpania środków.

O pożyczkę na podjęcie działalności gospodarczej mogą ubiegać się: bezrobotni; poszukujący pracy, niezatrudnieni i niewykonujący innej pracy zarobkowej;
studenci ostatniego roku studiów, niezatrudnieni i niewykonujący innej pracy zarobkowej;
poszukujący pracy opiekunowie osób z niepełnosprawnością; poszukujący pracy, których średniomiesięczne przychody z okresu ostatnich trzech miesięcy przed miesiącem złożenia wniosku o pożyczkę nie przekraczały przeciętnego wynagrodzenia.

Pożyczkę na samozatrudnienie można przeznaczyć na sfinansowanie wydatków niezbędnych do założenia firmy, m.in.: zakup środków trwałych oraz towarów na sprzedaż, zakup środka transportu, kosztów stałych związanych z prowadzeniem działalności do 6 miesięcy od dnia jej uruchomienia.

Do obowiązków pożyczkobiorcy należy:
1) prowadzenie działalności gospodarczej przez okres co najmniej 12 miesięcy;
2) niezawieszanie działalności gospodarczej łącznie na okres dłuższy niż 6 miesięcy;
3) rozliczenie pożyczki na podstawie opłaconych faktur lub innych równoważnych dokumentów księgowych.

Kapitał pożyczki można częściowo umorzyć.
Wniosek wraz z dokumentami należy złożyć papierowo lub elektronicznie do właściwego dla danego województwa Partnera finansującego. Ich listę znaleźć można na stronie Programu.

Wniosek i pełna dokumentacja są dostępne na stronach internetowych Partnerów.
Dodatkowe informacje na eurodesk.pl.

Miejsce na reklamę

Osiedlowa integracja przy ognisku

0

W sobotnie popołudnie (14 września) mieszkańcy dwóch ostrołęckich osiedli – Stare Miasto i Starosty Kosa – mogli zintegrować się przy ognisku i dobrej zabawie. Mogli delektować się pieczonymi kiełbaskami i domowymi wypiekami. Dla najmłodszych przygotowano m.in popcorn i watę cukrową.

Spotkanie odbyło się między blokami przy ul. 11 Listopada, a w jego programie znalazły się przejażdżki konne, zabawy prowadzone przez animatorów, spotkania z przedstawicielami służb mundurowych, nauka pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wizyta Radosnego Świetlicobusu.

Mówił Bartosz Śnieciński, radny Rady Miasta Ostrołęki.

Miejsce na reklamę

Dwa medale dla 5 Mazowieckiej Brygady OTna Mistrzostwach WOT w pływaniu

0

Drużyna 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wróciła z Mistrzostw WOT w pływaniu z dwoma medalami! Coroczne zawody odbyły się na obiekcie sportowym Arena Wojskowa w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Najlepsi pływacy zmierzyli się w kategoriach indywidualnych mężczyzn oraz kobiet, sztafetach oraz kategoriach zespołowych.

W Mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej (7-8 września br.) w pływaniu wzięło udział 18 drużyn, w których wystartowało łącznie 197 żołnierzy pełniących Terytorialną Służbę Wojskową oraz żołnierzy zawodowych WOT. Wśród 197 startujących zawodników były 62 kobiety.

Drużyna 5 Mazowieckiej Brygady OT składała się z 12 żołnierzy pełniących służbę w Ciechanowie (51 batalion lekkiej piechoty), Komorowie (52 blp), Siedlcach (53 blp) oraz w Zegrzu Południowym (54 blp). Najlepszy wynik uzyskał szer. Kacper z ciechanowskiego pododdziału 5MBOT. W kategorii M35 na 50 metrów i 100 metrów stylem motylkowym zdobył dwa srebrne medale.

Celem organizacji mistrzostw było przede wszystkim umożliwienie zaprezentowania poziomu wyszkolenia sportowego i wyłonienie najlepszych żołnierzy-sportowców w tej dyscyplinie. Wydarzenia takie jak to mają również na celu propagowanie wśród żołnierzy zdrowego stylu życia oraz inspirowanie ich i środowisk wojskowych do utrzymywania wysokiej sprawności fizycznej.

Mistrzem Wojsk Obrony Terytorialnej na rok 2024 w klasyfikacji zespołowej zostali zawodnicy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Drugie miejsce na podium zajęli zawodnicy z 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Miejsce 3 zajęła zaś 14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej.

Fot. 5 MBOT

Miejsce na reklamę