Strona główna Blog Strona 610

Gość radia Oko – Barbara Dudzińska

0

Barbara Dudzińska, prezes Fundacji Różni, ale równi opowiedziała o działalności i zaprosiła na 'Bal charytatywny’, który odbędzie się 27 września w hotelu Korona.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Zaprojektuj koszulkę Time to Move

Weź udział w konkursie na projekt koszulki organizowany w ramach flagowej eurodeskowej kampanii informacyjnej Time to Move i graj no nagrody!

Projekt można stworzyć za pomocą dowolnej techniki, cyfrowo lub na papierze, a następnie przesłać za pomocą formularza zgłoszeniowego. Temat tegorocznej edycji konkursu brzmi ,,Podróżowanie po Europie’.

Udział w konkursie mogą wziąć osoby w wieku od 13 do 30 lat. Weź udział w zabawie, zachęć swoich znajomych do głosowania na twój projekt i graj o nagrody!

Do wygrania są m.in. plecaki Eastpack, słuchawki bezprzewodowe, aparaty Polaroid oraz bilety Interrail. Grafiki stworzone przez trójkę finalistów konkursu w przyszłym roku pojawią się na eurodeskowych gadżetach! .

Więcej na eurodesk.pl

Miejsce na reklamę

Radny W. Popielarz apeluje o modernizację sieci kanalizacyjnej przy Placu Bema

0

O naprawę lub modernizację sieci kanalizacyjnej przy Placu Generała Józefa Bema w Ostrołęce interpeluje do prezydenta miasta radny Waldemar Popielarz. Jak podkreśla, problem ten zgłaszają mieszkańcy osiedla, którzy skarżą się na regularne zalewanie części placu podczas intensywnych opadów deszczu.
W ich przekonaniu podczas opadów woda nie odpływa prawidłowo. Sytuacja jest szczególnie uciążliwa dla użytkowników pobliskich kamienic.

Radny wnosi o dokładne zbadanie stanu technicznego sieci leżącej na tym terenie, opracowanie kompleksowego planu naprawczego lub modernizacyjnego sieci kanalizacyjnej na tym obszarze oraz wpisanie zadania związanego z wykonaniem potrzebnych prac do budżetu miasta na 2025 rok.

Waldemar Popielarz podkreśla również, że warto o to zadać ze względu na mieszkańców oraz zabytkowy charakter tej części Ostrołęki.

Miejsce na reklamę

Działania 'Trzeźwość’ w rejonie dyskotek i na trasach wylotowych

0

Działania 'Trzeźwość’ przeprowadzili w miniony weekend ostrołęccy policjanci w rejonie dyskotek i na trasach wylotowych. Skontrolowali 1100 kierowców. Udaremnili jazdę aż 6 pijanym. Rekordzista miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Poinformował nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

fot. KMP Ostrołęka

Miejsce na reklamę

Spowodował wypadek i uciekł

0
POLICJA, KOŚCIÓŁ, PGE, STRAŻ MIEJSKA, INSPEKCJA, BASEN, ZUS, TERYTORIALSI

Makowscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego podejrzanego o spowodowanie wypadku, ucieczkę z miejsca i nieudzielenie pomocy.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godz. 15 w Drążdżewie w gminie Krasnosielc. Mówi podkomisarz Monika Winnik z makowskiej policji.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 23 – letni kierujący oplem usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy poszkodowanym w wypadku. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Miejsce na reklamę

Kronika Policyjna

0


Najnowsze informacje o przestępstwach, wypadkach i akcjach policji z Ostrołęki, Łomży, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza.

Miejsce na reklamę

Galloping Bulls Ostrołęka wyruszył z darami dla dzieci z Litwy

0

Po raz kolejny Klub Motocyklowy Galloping Bulls Ostrołęka włączył się w akcję pod nazwą 'Wyprawka dla Rodaka”. Polega ona na zbiórce przyborów szkolnych dla naszych najmłodszych Rodaków z Kazachstanu, Litwy, Mołdawii, Ukrainy, Białorusi i Serbii.

Inicjatywę Klubu wsparli Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika, Zespół Szkół Zawodowych Nr 1, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce, Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy Rzekuń oraz darczyńcy indywidualni.

Dary dzisiaj (23 września) trafią do adresatów akcji. Galloping Bulls Ostrołęka zbierał przybory dla rodaków z Litwy.

Fot. Galloping Bulls Ostrołęka wyruszył z darami dla dzieci z Litwy

Miejsce na reklamę

Agresywny i pijany zaatakował personel medyczny SOR

0

Pijany pacjent zaatakował w szpitalu pielęgniarkę udzielającą mu pomocy, groził pozbawieniem życia lekarzowi i znieważył personel medyczny.

W piątek wyszkowska policja otrzymała zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie. 24-latek trafił do szpitala nieprzytomny, z urazem głowy, po tym, jak przewrócił się na ulicy. Po przebudzeniu był agresywny i wulgarny w stosunku do personelu. Jego agresja z każdą chwilą narastała.

W trakcie badań mężczyzna zaatakował pielęgniarkę i próbował dusić, powodując u niej obrażenia. Na pomoc ruszył lekarz, który go obezwładnił. 24-latek nie dawał za wygraną, groził mężczyźnie pozbawieniem życia i wielokrotnie znieważył obecny na miejscu personel medyczny.

Do szpitala przyjechali policjanci. Sprawowali nadzór nad agresywnym mężczyzną do czasu zakończenia udzielanej mu pomocy medycznej. Po przeprowadzonych badaniach trafił do policyjnej celi. W chwili zatrzymania w jego organizmie było blisko 3 promile alkoholu.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i uszkodzenia ciała jednego z medyków oraz kierowanie gróźb karalnych wobec drugiego, a także znieważenie funkcjonariuszy publicznych, bo takimi są między innymi lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni podczas wykonywania obowiązków służbowych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Miejsce na reklamę

Po użyciu alkoholu kierował quadem, wiózł 9-latka

0

Kierujący quadami nie zawsze przestrzegają przepisów ruchu drogowego, dlatego są kontrolowani przez policjantów.

W niedzielę przed południem funkcjonariusze patrolowali teren Zarąb Kościelnych. Ich uwagę zwrócił kierujący quadem. Zatrzymali go do kontroli drogowej. Z 32-latkiem jechał 9-letni chłopiec. Kierujący został zbadany na stan trzeźwości, miał ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy.

Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym po spożyciu alkoholu.

Miejsce na reklamę

Konferencja naukowa w Muzeum

0

Dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na konferencję naukową pt. 'Żydzi na północno-wschodnim Mazowszu”. Jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie czasowej 'Nieobecni” oraz wystawie fotografii Joanny Sidorowicz 'Chasydzi”.

Wydarzenie odbędzie się 25 września w godzinach 12-15 w budynku Muzeum przy Placu gen. Józefa Bema 8.

Prelekcje wygłoszą mgr Adam Sokołowski – 'Obecność Żydów w Łomży w latach 1494–1942 – wybrane aspekty”, dr Krzysztof Augustyniak – 'Ludność żydowska północno-wschodniego Mazowsza wobec powstania listopadowego – wybrane zagadnienia’, dr Małgorzata Frąckiewicz – 'Żydzi na północno-wschodnim Mazowszu w kontekście »Pinkasów przedniemeńskich«”, dr hab. Jan Mironczuk – 'Sztetl – małomiasteczkowa społeczność żydowska na północnym Mazowszu”.

Głos zabiorą również mgr Joanna Zyśk – 'Życie religijne Żydów ostrołęckich w świetle księgi pamięci”, dr Marek Niewiadomski – 'Społeczność żydowska Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego w latach 1908–1918”, dr Jan Jerzy Milewski – 'Obywatele polscy narodowości żydowskiej na północno-wschodnim Mazowszu w dwudziestoleciu międzywojennym”, prof. dr hab. Sławomir Buryła – 'Miejsce haseł żydowskich w projekcie Słownik polskiej literatury wojny i okupacji”.

Zwieńczeniem konferencji będzie dyskusja. Wstęp wolny.

Miejsce na reklamę