Strona główna Blog Strona 592

Wielobój atletyczny MALI ATLECI w Radomsku (zdjęcia)

0

Wielobój atletyczny MALI ATLECI zorganizowało Ministerstwo Sportu i Turystyki w Radomsku 12 października. Ostrołękę reprezentowała pięcioosobowa grupa z UKS ATLETA: Jakub Zalewski kategoria wiekowa chłopców do 8 lat, Liwia Zalewska do 10 lat, Alexander Kiwak do lat 10, Kaja Jeziorkowska do lat 12 i Markus Kiwak do lat 12.

Było pięć konkurencji: trzy lekkoatletyczne i dwie ukierunkowane na podnoszenie ciężarów tzn. bieg wahadłowy 4x10m, rzut piłką lekarską, trójskok z miejsca obunóż oraz rwanie i podrzut na technikę.

Złoty medal wywalczył Alexander. Jakub, Liwia i Markus stanęli na trzecim stopniu podium, a Kaja uplasowała się na 6. pozycji.

UKS Atleta zajął drugie miejsce drużynowo.

fot. UKS Atleta

Miejsce na reklamę

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych

0

W Przasnyszu kierujący audi wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Za wykroczenie 27-latek otrzymał 1500 zł mandatu i 15 punktów karnych.

Policja przypomina, że w połowie 2021 roku obowiązywać zaczęły przepisy między innymi zmieniające zakres obowiązków, jakie ciążą na kierowcach i osobach pieszych w rejonach przejść dla pieszych. Zabraniają one kierującemu pojazdem wyprzedzania na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim (z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany), a także omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Ponadto, kierujący zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Musi zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić mu pierwszeństwa.

Miejsce na reklamę

Dodatkowa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

0

Na terenie województwa mazowieckiego, w dniach 18-31 października Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii z udziałem Powiatowych Lekarzy Weterynarii przeprowadzi dodatkową akcję szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Szczepionka umieszczona we wnętrzu przynęty, w kształcie krążka lub kwadratu, koloru brunatno-zielonego o zapachu rybnym będzie wykładana ręcznie oraz zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Zrzuty oraz wyłożenie ręczne nie obejmują zbiorników wodnych, dróg i terenów zabudowanych.

Przynęty ze szczepionką nie wolno dotykać. Zwierzęta nie przyjmą tej z zapachem człowieka. Szczepionka uodparnia wyłącznie lisy.

Każdy, kto miałby styczność ze szczepionką powinien skontaktować się z lekarzem medycyny.

Należy także zwrócić uwagę na domowe czworonogi – w trakcie szczepień oraz 14 dni po zakończeniu akcji podczas spacerów trzymać zwierzęta na smyczy, aby nie zjadły szczepionki lub nie zostawiły obcego zapachu. Ewentualny kontakt z preparatem należy zgłosić lekarzowi weterynarii.

Lis jest zwierzęciem wolno żyjącym, najbardziej podatnym na zakażenie wirusem wścieklizny. Regularne szczepienia zmniejszają ryzyko zachorowań.

Akcja szczepienia lisów wolno żyjących jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Miejsce na reklamę

Październikowa Akcja Amazonek: Nauka Samobadania Piersi w Galerii Bursztynowej

0

W październiku, który jest miesiącem świadomości walki z rakiem piersi, ostrołęckie Amazonki ruszyły z wyjątkową akcją edukacyjną! W Galerii Bursztynowej w minioną sobotę (12 października) odbyła się nauka samobadania piersi, a także rozdawanie ulotek z praktycznymi informacjami na temat profilaktyki i wczesnego wykrywania raka.

Celem akcji było zwiększenie świadomości na temat znaczenia regularnych badań profilaktycznych oraz nauka prawidłowej techniki samobadania piersi.

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór u kobiet, ale wcześnie wykryty jest w większości przypadków całkowicie wyleczalny. Samobadanie piersi to prosta i skuteczna metoda, którą każda kobieta może wykonywać regularnie w domowym zaciszu.

Amazonki to organizacja zrzeszająca kobiety, które przeszły przez walkę z rakiem piersi. Działają na rzecz profilaktyki, wsparcia emocjonalnego i szerzenia wiedzy na temat choroby, organizując liczne inicjatywy edukacyjne i pomocowe. Ich misją jest inspirowanie i edukowanie innych kobiet w trosce o zdrowie.

Miejsce na reklamę

Gość radia Oko – Leszek Kaczyński

0

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej.

Miejsce na reklamę

Ku przestrodze!

0

Do groźnego wypadku doszło w Krasnosielcu. Przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Apelowała podkom. Monika Winnik, oficer prasowa KPP w Makowie Mazowieckim.

fot. KPP Maków Mazowiecki

Miejsce na reklamę

Festiwal Fantastyczna Ostrołęka – ostrołęczanie kochają fantastykę (zdjęcia)

0

W dniach 11-13 października w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbył się Festiwal Fantastyczna Ostrołęka — pierwsze takie wydarzenie w naszym mieście, zorganizowane dzięki zaangażowaniu mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

Fantastyczna Ostrołęka to święto literatury, komiksów, gier i szeroko pojętej fantastyki. W programie festiwalu znalazły się m.in.: spotkania autorskie z cenionymi twórcami, prelekcje tematyczne, wystawy modeli i grafik, warsztaty artystyczne, turnieje gier planszowych i sesje RPG, gra miejska inspirowana światem Wiedźmina, konkurs cosplay, koncert bardowski oraz animacje dla fanów Tolkiena.

Rekordy popularności biła wystawa modeli statków i pojazdów z serii Star Wars Bernarda Szukiela i grupy Yavin oraz stoisko Wojciecha i Antoniego Dudkowskich.

Nie zabrakło również atrakcji dla miłośników technologii, takich jak strefa gier retro i VR. Przed halą stanęła karczma rodem z serii o Wiedźminie, a na głodnych wrażeń kulinarnych czekały food trucki.

Miejsce na reklamę

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

0

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierującego. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Poinformowała podkom. Monika Winnik, oficer prasowa KPP w Makowie Mazowieckim.

Miejsce na reklamę

Kronika Policyjna

0


Najnowsze informacje o przestępstwach, wypadkach i akcjach policji z Ostrołęki, Łomży, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza.

Miejsce na reklamę

Galeria Bezdomna 20 fotografów zaprezentowało swoje prace w ramach 16. Festiwalu Fotografii (zdjęcia)

0

W ramach 16. Festiwalu Fotografii, w wyjątkowej przestrzeni budynku po dawnym szpitalu w Ostrołęce, odbyła się Galeria Bezdomna – projekt artystyczny, który przyciągnął miłośników sztuki i fotografii z regionu. Wydarzenie zgromadziło blisko 20 fotografów, którzy zaprezentowali swoje prace w niezwykłej scenerii.

Galeria Bezdomna to projekt, który od lat promuje niezależnych artystów, dając im możliwość wystawienia swoich prac w nietypowych miejscach, bez stałych ram galerii.

Wymienia Daniel Ejsymont, prezes Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego.

Galeria Bezdomna to nie tylko miejsce wystawy, ale również przestrzeń do wymiany myśli, doświadczeń i inspiracji. To dowód na to, że sztuka może żyć i rozwijać się w każdym miejscu, które daje przestrzeń do kreatywnego wyrazu, niezależnie od jego pierwotnej funkcji.

To także przypomnienie, że w fotografii, jak i w życiu, najważniejsza jest umiejętność dostrzegania piękna w najmniej oczekiwanych miejscach.

Miejsce na reklamę