Strona główna Blog Strona 591

Maratonem uczcił ostrołęcki policjant rocznicę służby

0

Młodszy aspirant Daniel Opęchowski od 15 lat pełni służbę w Policji. Uczcił to udziałem w 46. Maratonie Warszawskim.

Obecnie pracuje jako instruktor taktyk i techniki interwencji w Zespole Kadr i Szkolenia w Ostrołęce. Wcześniej zdobywał doświadczenie w Oddziałach Prewencji Policji oraz w służbie patrolowej, co pozwoliło mu na wszechstronny rozwój zawodowy.

Jego pasją jest sport, zwłaszcza sztuki walki – posiada pierwszy stopień mistrzowski w karate kyokushin – 1 dan oraz sporty indywidualne.

Decyzja Daniela Opęchowskiego o starcie w maratonie była spontaniczna, a przygotowania ograniczały się jedynie do krótszych dystansów. Mimo to, jego doświadczenie sportowe pozwoliło mu zmierzyć się z tym wyzwaniem i ukończyć maraton z czasem 4 godziny 41 minut i 2 sekundy. W kategorii mężczyzn M30 zajął miejsce 4606, natomiast w klasyfikacji służb mundurowych uplasował się na 207. pozycji.

Udział w maratonie był dla niego symbolem przełamania kolejnego etapu w życiu zawodowym i dowodem na to, że 15 lat służby to dopiero początek. Ta rocznica oznacza również możliwość przejścia na emeryturę, ale na razie nie planuje zwalniać tempa. Przed nim kolejne wyzwania, bo służba trwa!

fot. KMP Ostrołęka

Miejsce na reklamę

Nietrzeźwy, bez uprawnień wracał z grzybobrania motorowerem

0

Policjanci zatrzymali pijanego i bez uprawnień motorowerzystę. Wracał z grzybobrania.

W sobotnie przedpołudnie małkińscy policjanci patrolowali Daniłowo. Zauważyli kierującego motorowerem. Jechał wężykiem, więc zatrzymali go do kontroli.

Mężczyzna wracał z grzybobrania. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości, miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Nie ma uprawnień do kierowana.

fot. J.Z.

Miejsce na reklamę

Miejska Biblioteka w Ostrołęce zaprasza na XLI Konkurs Recytatorski 'Kurpie Zielone w literaturze”

0

Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce, wspólnie z partnerami, zaprasza uczniów klas V-VIII szkół podstawowych do wzięcia udziału w XLI Konkursie Recytatorskim 'Kurpie Zielone w literaturze”. Wydarzenie to odbywa się pod patronatem Starosty Ostrołęckiego i jest wyjątkową okazją do rozwijania umiejętności recytatorskich, poznawania kultury Kurpiowskiej oraz doskonalenia zdolności scenicznych.

Konkurs Recytatorski 'Kurpie Zielone w literaturze” to niepowtarzalne wydarzenie, które od lat inspiruje młodzież do zgłębiania literackiego dziedzictwa Kurpiów – regionu bogatego w tradycje, historię i piękno przyrody. To szansa na rozwinięcie umiejętności interpretacji tekstów literackich oraz głębsze poznanie kultury i unikalności Puszczy Zielonej.

Konkurs rozgrywa się w dwóch etapach: eliminacje gminne do 5 listopada organizowane przez biblioteki gminne oraz eliminacje międzygminne (finałowe), które odbędą się 19 listopada w Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie.

Szczegółowe informacje oraz regulamin dostępne na stronie internetowej MBP.

Miejsce na reklamę

Przebudowa ul. Spacerowej w Dzbeninie

0

Trwają prace związane z przebudową ul. Spacerowej w Dzbeninie w gminie Rzekuń. Już wkrótce nawierzchnia jezdni, zjazdy indywidualne oraz dojścia do furtek wykonane zostaną z kostki betonowej. Nowy wygląd i funkcjonalność zyska droga o długości ponad 300 metrów.

Podkreśla wójt Bartosz Podolak.

Prace budowlane powinny zakończyć się w grudniu, a jeszcze w bieżącym roku gmina rozpocznie remont kolejnych odcinków dróg w miejscowości Dzbenin.

Miejsce na reklamę

Wsparcie dla utalentowanych twórców z Mazowsza

0

Studenci uczelni artystycznych z Mazowsza mogą ubiegać się o stypendium artystyczne. Zgłoszenia do 31 października.

Stypendia są skierowane do studentów zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Otrzymają oni wsparcie na realizację projektów z takich dziedzin sztuki jak: film, literatura, muzyka, sztuki wizualne, malarstwo, rzeźba, grafika, rysunek, fotografia, multimedia, instalacja, intermedia, taniec, teatr.

Do wniosku należy dołączyć portfolio z kopią dokumentów potwierdzających osiągnięcia studenta i kopie materiałów potwierdzających jego poziom aktywności artystycznej.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu na stronie mazovia.pl.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

REGIOSTARS: Gdynia wyróżniona

Projekt rewitalizacji 'Gdynia OdNowa” otrzymał nagrodę REGIOSTARS 2024 w kategorii Europa bliżej obywateli.

Nagrody REGIOSTARS są wyrazem uznania dla projektów finansowanych w ramach polityki spójności w całej Europie, które podsumowują wpływ i inkluzywność rozwoju regionalnego i znalazły rozwiązania wspólnych wyzwań stojących przed europejskimi regionami i miastami. Projekty te pokazują, w jaki sposób UE, poprzez politykę spójności, wprowadza zmiany w terenie i wzmacnia postęp gospodarczy i społeczny w UE.

Edycja 2024 otrzymała rekordową liczbę zgłoszeń – 262 wnioski o główną nagrodę w pięciu różnych kategoriach. Kategorie te odzwierciedlają cele polityki, w tym priorytety polityczne okresu programowania polityki spójności 2021–2027. Istnieje również nagroda publiczności, w której wyłoniono 25 finalistów.

REGIOSTARS Awards to coroczny konkurs organizowany przez Komisję Europejską od 2008 roku. Nagrody te stały się europejskim znakiem doskonałości dla projektów finansowanych przez UE w ramach polityki spójności, które wykazują innowacyjne i integracyjne podejście do rozwoju regionalnego.

Miejsce na reklamę

Ostrołęcka policja apeluje do grzybiarzy

0

O ostrożność apeluje ostrołęcka policja do grzybiarzy. W ostatnich dniach poszukiwała kilku zagubionych. Jeden został odnaleziony ponad 10 kilometrów od domu.

Policja przypomina podstawowe zasady bezpiecznego grzybobrania. Powinni się nimi kierować zarówno doświadczeni, jak i początkujący grzybiarze.

Nie wychodźmy do lasu sami, zabierzmy naładowany telefon komórkowy, informujmy bliskich o swoich planach, zabierajmy kompas, latarkę, butelkę wody, przekąski, nie oddalajmy się od ścieżek i miejsc, które znamy.

Jeżeli zgubimy się w lesie, nie panikujmy. Należy skontaktować się z odpowiednimi służbami i czekać na pomoc.

Miejsce na reklamę

Punkt przedszkolny w Białobieli uroczyście otwarty

0

W Białobieli w gminie Lelis uroczyście otwarto nowy punkt przedszkolny. Znajduje się przy Szkole Podstawowej.

Inwestycja kosztowała ponad 1,6 mln zł. Samorząd województwa mazowieckiego przekazał 1,2 mln zł dofinansowania z programu 'Mazowsze dla równomiernego rozwoju’.

Mówił wójt gminy Lelis Stefan Prusik.

fot. UG Lelis

Miejsce na reklamę

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Rzekuń z nagrodami i awansami zawodowymi

0

Dzień Edukacji Narodowej wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak wykorzystał jako okazję do podziękowania dyrektorom oraz nauczycielom za trud włożony w edukację dzieci i młodzieży.

Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej urzędu, a spotkanie uświetniło przedstawienie w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Borawem. Wójt nagrodami wyróżnił 14 nauczycieli i dyrektorów, pięć osób otrzymało akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Nagrody Wójta Gminy Rzekuń 2024 r.

  1. Krzysztof Dawid – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Borawem
  2. Joanna Zaorska – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Borawem
  3. Ewa Szatanek -Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drwęczy
  4. Małgorzata Cichocka – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dzbeninie
  5. Katarzyna Damięcka – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Dzbeninie
  6. Małgorzata Pieczyńska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Laskowcu
  7. Lidia Suchecka – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Laskowcu
  8. Sylwester Wocial – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ołdakach
  9. Joanna Mierzejewska – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Ołdakach
  10. Ewa Borkowska – Sawicka – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzekuniu
  11. Ewa Modzelewska – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Rzekuniu
  12. Waldemar Cymes – Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Rzekuniu
  13. Danuta Zięba – Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Rzekuniu
  14. Barbara Dorota Małkowska – Wicedyrektor Przedszkola Samorządowego w Rzekuniu

Akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego:

  1. Anna Jastrzębska
  2. Edyta Kraska
  3. Kamila Głażewska
  4. Marta Maria Szczubełek
  5. Sylwia Lenkowska

Fot. UG w Rzekuniu

Miejsce na reklamę

Obchody Dnia Patrona Miasta Ostrołęki

0

Obchody Dnia Patrona Miasta Ostrołęki Świętego Jana Pawła II odbędą się jutro w mieście.

Dla upamiętnienia pierwszego Polaka na tronie Stolicy Apostolskiej o godz. 11 rozpocznie się uroczysta Msza Święta w kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu. Pół godziny wcześniej zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Ojca Świętego przed Szkołą Podstawową nr 10 im. Jana Pawła II. Po nabożeństwie uczniowie tej placówki zaprezentują w kościele program artystyczny poświęcony patronowi.

Miejsce na reklamę