Strona główna Blog Strona 579

Parkowanie w rejonie nekropolii – wskazówki

0

Ostrołęccy policjanci będą pomagać w dotarciu na cmentarze przez całą dobę. Przypominają, aby nie próbować za wszelką cenę podjeżdżać niemal pod samą bramę.

Właśnie to powoduje, że w okolicach nekropolii tworzą się korki spowodowane przez auta zawracające z powodu braku miejsc. Warto zostawiać samochody na parkingach przyległych do nekropolii, nawet jeżeli są oddalone o 100, bądź 200 metrów. To spowoduje, że ruch na trasach dojazdowych będzie płynniejszy i szybciej dotrzemy na groby.

Policja zapowiada, że będzie reagować stanowczo na przypadki parkowania w miejscach niedozwolonych, bądź w bramach dojazdowych do posesji. Na takich kierowców będą nakładane mandaty karne, bądź kierowane wnioski o ukaranie do sądu!

Trzeba stosować się również do znaków i sygnałów wydawanych przez policjantów kierujących ruchem.

Miejsce na reklamę

UDZIELALI NARKOTYKI I WPROWADZALI DO OBROTU

0

Łomżyńscy śledczy zatrzymali 11 osób podejrzanych o posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających oraz ich udzielanie i wprowadzanie do obrotu.

Już w lipcu zatrzymano mężczyznę ze znaczną ilością narkotyków oraz dwóch nieletnich, którym ich udzielił. W związku z tą sprawą zatrzymano kolejne 3 osoby, które również posiadały znaczne ilości narkotyków i udzielały je innym.

Śledczy ustalili kolejnych 6 osób zamieszanych w proceder. Łącznie zatrzymali 11 osób, dorosłych w wieku 25-40 lat oraz dwie osoby nieletnie.

Mundurowi zabezpieczyli około 400 gramów różnych substancji psychotropowych oraz środków odurzających. Była to między innymi amfetamina, klefedron, marihuana.

Wszyscy dorośli za zarzucane im przestępstwa odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Łomży, grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Osobami nieletnimi natomiast, za popełnione czyny karalne jak również ujawnione przejawy demoralizacji, zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Łomży.

Do tej pory sąd zastosował areszt wobec 6 osób, w tym jednej kobiety, natomiast 3 pozostałe osoby dorosłe dostały dozór policji, a także zakaz opuszczania kraju.

Sprawa ma charakter rozwojowy, śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

fot. KMP Łomża

Miejsce na reklamę

Kronika Policyjna

0


Najnowsze informacje o przestępstwach, wypadkach i akcjach policji z Ostrołęki, Łomży, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza.

Miejsce na reklamę

Dofinansowanie do energii elektrycznej dla osób z niepełnosprawnością

0
PCPR

Dofinansowanie do energii elektrycznej dla osób z niepełnosprawnością korzystających z koncentratora tlenu lub respiratora – to nowa forma wsparcia. Środki przeznaczył Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Mówi Edyta Pędzich, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrołęce.

Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r. Szczegółowych informacji udziela Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Miejsce na reklamę

Koncert zaduszkowy w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

0

Na koncert zaduszkowy pt. 'Lecą latami jakby skrzydłami życia mego momenta…’ zaprasza w niedzielę 3 listopada Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Wystąpi kwartet wokalny Floridus.

Koncert rozpocznie się o godz. 18. Bezpłatne bilety można odebrać w kasie Muzeum lub je zarezerwować, dzwoniąc pod numer telefonu 510 139 061.

Usłyszymy ludowe pieśni pogrzebowe śpiewane w różnych regionach Polski. To utwory z pięknymi poruszającymi tekstami, których zadaniem było pożegnanie zmarłego i dopełnienie obrzędu pochówku.

Kwartet Wokalny Floridus to grupa wokalna absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Poprzez swoją pracę i działalność artystyczną poszukują oni powiązań pomiędzy polską kulturą ludową i tradycją kościoła, która na przestrzeni wieków przenikała się.

Miejsce na reklamę

NieDajSięWymazać – kampania społeczna przeciw uzależnieniom

0

Aż 80 proc. nastolatków w wieku 15-16 lat przyznaje się, że piło już alkohol. Rocznie w Polsce ok. 180 tys. młodych osób do 18. roku życia zaczyna palić papierosy. Kampania społeczna wojewody mazowieckiego #NieDajSięWymazać ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problem, a jednocześnie wspierać młodych ludzi w dokonywaniu dobrych wyborów. Jest realizowana we współpracy z Mazowieckim Kuratorem Oświaty Wiolettą Krzyżanowską oraz Martyną Wojciechowską, prezeską Fundacji UNAWEZA i inicjatorką projektu MŁODE GŁOWY.

Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski zainicjował kampanię społeczną skierowaną do młodych osób, ale też ich rodziców i nauczycieli. Dane z ostatnich lat dotyczące złej kondycji psychicznej i napięć emocjonalnych wśród młodzieży są alarmujące. Równolegle towarzyszą im niepokojące dane dotyczące uzależnienia wśród młodych osób. W alkoholu, w narkotykach czy innych środkach psychoaktywnych młodzież bardzo często szuka rozwiązania swoich problemów. W obliczu tak niepokojących informacji konieczne jest nagłaśnianie skali problemu i podjęcie konkretnych działań na wielu polach. Jednym z nich jest edukacja, ale nie tylko młodzieży.

Sięganie po używki to pierwszy krok do rezygnacji z marzeń, to początek wymazywania siebie i swojej przyszłości. Naszym celem jest dotarcie do młodzieży, ale także zaangażowanie rodziców i nauczycieli. Należy mówić głośno i wyraźnie o tym, co się dzieje – o rosnącej presji, która spoczywa na młodych ludziach, o kryzysie zdrowia psychicznego, który jak cień towarzyszy coraz większej liczbie z nich, o łatwym dostępie do substancji psychoaktywnych i świecie, który wymaga od nich coraz więcej. Kampania 'Nie daj się wymazać’, to apel do każdego z nas – rodzica, nauczyciela, mentora, przyjaciela. Zróbmy wszystko, by pomóc młodym ludziom, aby nie zagubili się w tej rzeczywistości – apeluje wojewoda Mariusz Frankowski.

Miejsce na reklamę

Uwierzyła, że dzwoni do niej pracownik banku

0

Ostrowska policja apeluje o ostrożność w kontaktach telefonicznych z nieznanymi osobami podającymi się za pracowników banku informującymi o np. złożonym wniosku o kredyt na nasze dane. Pośpiech i bezgraniczne zaufanie może kosztować utratę zgromadzonych na rachunku oszczędności.

Wczoraj mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła oszustwo. Do 36-latki zadzwoniła osoba podająca się za pracownika banku i przekazała, że ktoś złożył w jej imieniu wniosek o kredyt. Dodała, że aby go anulować powinna zainstalować aplikację i postępować zgodnie z przekazywanymi wskazówkami. Następnie 36-latka została poproszona o przekazanie informacji na temat innych rachunków bankowych oraz zalogowanie się na nie. Niestety 36-latka wykonywała wszystko krok po kroku jak przekazywał jej rozmówca, wtedy zorientowała się, że z jej konta wypłacono ponad 8 tysięcy złotych.

Apelowała aspirant Marzena Laczkowska, oficer prasowa KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

Miejsce na reklamę

ZUS: Wcześniejsze wypłaty emerytur i rent

0

Emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypada na 1 listopada, otrzymają emerytury i renty jeszcze w październiku. Wcześniej pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada w niedzielę-10 listopada. Osoby, których termin płatności świadczenia wypada w te dni, dostaną je najpóźniej odpowiednio do 31 października oraz do 8 listopada.

Informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Seniorów, którzy wciąż otrzymują swoje świadczenia za pośrednictwem poczty, ZUS zachęca, aby rozważyli wybranie bezpiecznej formy przekazywania emerytur czy rent w formie przelewów. Otrzymując wypłatę na rachunek bankowy, nie trzeba czekać, aż listonosz zapuka do drzwi.

Miejsce na reklamę

Spotkanie z okazji Europejskiego Dnia Seniora w Domu Dziennego Pobytu 'Senior+” w Rzekuniu

0

W Domu Dziennego Pobytu 'Senior+” w Rzekuniu odbyła się uroczystość z okazji Europejskiego Dnia Seniora. Wydarzenie stało się okazją do pełnych ciepła rozmów, dzielenia się wspomnieniami i zacieśniania więzi między samorządem a seniorami, którzy są nieodłącznym elementem lokalnej społeczności. Mówi wójt Bartosz Podolak.

Przypominamy, że w gminie Rzekuń funkcjonuje aż sześć Klubów Seniora.

Z okazji Europejskiego Dnia Seniora wójt przekazał życzenia zgromadzonym, dziękując również pracownikom placówki za zaangażowanie i codzienną, pełną pasji pracę na rzecz osób starszych.

Miejsce na reklamę

Złamał nakaz opuszczenia lokalu i zakaz zbliżania się

0

Dzielnicowi z Krasnosielca zatrzymali 28-latka, który złamał wydany przez policję nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się do matki.

Środki te policjanci zastosowali kilka dni wcześniej po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodziny, gdzie istnieje podejrzenie stosowania przemocy. W weekend mężczyzna w trybie przyspieszonym stanął przed sądem.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami funkcjonariusze mają możliwość wydać wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

Mówiła podkom. Monika Winnik, oficer prasowa KPP w Makowie Mazowieckim.

Miejsce na reklamę