Strona główna Blog Strona 557

Wycieczka lokalnych dziennikarzy do Sejmu RP z posłem Marcinem Grabowskim

0

26 listopada lokalni dziennikarze z regionu ostrołęckiego mieli okazję odwiedzić Sejm RP w towarzystwie posła Marcina Grabowskiego. Inicjatywa ta, pozwoliła mediom zajrzeć za kulisy funkcjonowania serca polskiej demokracji i bliżej poznać miejsce, gdzie zapadają najważniejsze decyzje dla kraju.

Dzięki obecności przewodnika uczestnicy mogli odkrywać sejmowe korytarze, poznawać historię budynku oraz zasiąść na galerii sejmowej, skąd obserwuje się obrady. Była to okazja nie tylko do zwiedzania, ale także do bliższego kontaktu z osobą posła oraz jego codzienną pracą. Podczas wizyty polityk podzielił się osobistymi refleksjami na temat swojej pracy parlamentarnej.

Wycieczka była nie tylko okazją do edukacji i poznania pracy Sejmu, ale także chwilą oddechu dla dziennikarzy, którzy na co dzień relacjonują wydarzenia w regionie.

Organizacja wycieczki przez posła Marcina Grabowskiego pokazuje, jak ważne jest budowanie relacji z mediami i mieszkańcami regionu. Takie gesty zbliżają polityków do obywateli, przypominając o ich roli jako reprezentantów społeczeństwa.

Miejsce na reklamę

Kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych

0

Dziś na ul. Bogusławskiego w Ostrołęce doszło do potrącenia pieszej na oznakowanym przejściu. Seniorka została przetransportowana do szpitala.

Jak wynika z wstępnych ustaleń, kierująca fiatem 42-letnia mieszkanka miasta jadąc od ul. Traugutta potrąciła przechodzącą 70-letnią ostrołęczankę, która prowadziła rower i była już na końcu przejścia.

Kobieta została przetransportowana do szpitala. Kierująca fiatem była trzeźwa. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Mundurowi użyli podczas działań specjalistycznego urządzenia tzw. opóźniomierza, który ma przede wszystkim za zadanie zbadanie sprawności hamulców w pojazdach. Wszystkie te czynności są niezwykle istotne, aby wyjaśnić dokładnie dokładny przebieg tego zdarzenia.

fot. KMP Ostrołęka

Miejsce na reklamę

Kronika Policyjna

0


Najnowsze informacje o przestępstwach, wypadkach i akcjach policji z Ostrołęki, Łomży, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza.

Miejsce na reklamę

RUSZYŁA III KADENCJA MŁODZIEŻOWEGO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

0

Kolejne dwa lata pełne wyzwań i działania na rzecz Mazowsza. Nowi młodzieżowi radni województwa złożyli ślubowanie i wybrali władze Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. W uroczystości udział wzięli m.in. Ludwik Rakowski, przewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego oraz marszałek województwa Adam Struzik.

Sejmik jest reprezentacją młodzieży uczącej się. W jego skład wchodzi podobnie jak w przypadku 'dorosłego” sejmiku 51 radnych. Kandydować mogli mieszkańcy województwa mazowieckiego, którzy w ostatnim dniu rekrutacji mieli ukończone 13 lat i nie ukończyli 17. roku życia. W obecnej kadencji mamy 23 radne i 28 radnych wyłonionych w siedmiu okręgach wyborczych, którzy są uczniami szkół z terenu województwa mazowieckiego. Kadencja młodzieżowego sejmiku trwa 2 lata.

Wszystkie informacje o Młodzieżowym Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz o samych radnych można znaleźć na stronie mswm.pl

Miejsce na reklamę

Sprawcy przemocy domowej w areszcie

0

Trzem ofiarom przemocy domowej udzielili pomocy ostrołęccy policjanci dzisiejszej nocy. Agresorzy stosowali przemoc fizyczną, psychiczną i demolowali mieszkania.

Mówił nadkomisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Promocja książki dr Krzysztofa Augustyniaka i otwarcie wystawy

0

Dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce oraz Prezes Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego im. Adama Chętnika zapraszają na spotkanie upamiętniające 194. rocznicę wybuchu powstania listopadowego, które odbędzie się 29 listopada w Pomniku Mauzoleum (Ostrołęka, ul. Warszawska 2a).

Mówił dr Krzysztof Augustyniak.

Publikacja Powstanie listopadowe w województwie płockim. Mobilizacja i działania zbrojne stanowi podsumowanie kilkuletnich badań autora. Województwo płockie, w obrębie którego leżała Ostrołęka oraz znaczna część Kurpiowszczyzny, nie posiadało dotychczas całościowego opracowania swoich dziejów w okresie powstania listopadowego. W monografii czytelnik odnajdzie zarówno najnowsze ustalenia dotyczące przebiegu działań zbrojnych na terenie województwa, jak i przedstawienie skomplikowanego procesu mobilizacji sił i środków na rzecz zrywu.

Wystawa planszowa Ludwik Kicki – bohater spod Ostrołęki jest swoistą podróżą przez życiorys jednego z najbardziej oddanych Polsce generałów powstania listopadowego. Na ekspozycji ukazane zostały najważniejsze momenty zarówno służby wojskowej, jak i życia osobistego Ludwika Kickiego.

Miejsce na reklamę

Wiadomości Europejskie

0

Trenerzy i facylitatorzy poszukiwani!

Aktywnie działasz na rzecz dialogu z młodzieżą? Mówisz dobrze po angielsku? Dołącz do zespołu trenerów i facylitatorów Międzynarodowej Konferencji Młodzieży i pomóż nam zorganizować to wydarzenie!

W związku ze zbliżającą się Międzynarodową Konferencją Młodzieży, która odbędzie się w Lublinie w dniach 2-5 marca 2025 r., Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji prowadzi nabór trenerów i facylitatorów, którzy pomogą poprowadzić to wydarzenie.

Najbardziej poszukiwane są osoby, które zajmują się tematami partycypacji młodzieży, ale to nie jest warunek konieczny.

Wymagane jest zaangażowanie w wymiarze ok. 8-10 dni. Wynagrodzenie wynosi od 300 do 400 euro za każdy dzień, w zależności od stanowiska.

Więcej informacji: www.frse.org.pl/euyc

Termin zgłoszeń upływa dzisiaj.

Miejsce na reklamę

2 500 000 zł, w tym 1 000 000 zł na modernizację remiz OSP dla gminy Rzekuń

0

W strażnicy OSP w miejscowości Kamianka realizowane są prace remontowe klatki schodowej oraz garażu. Zadanie możliwe jest dzięki aktywności wyborczej mieszkańców. Mówi Bartosz Podolak, wójt gminy Rzekuń.

Kolejne inwestycje obejmą modernizację remiz w Rzekuniu i Rozworach.

314 gmin w Polsce otrzymało dofinansowanie w ramach profrekwencyjnego programu 'Bitwa o remizy’, organizowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wśród laureatów znalazła się gmina Rzekuń, która osiągnęła imponującą, najwyższą w powiecie ostrołęckim, frekwencję na poziomie 76,64% podczas wyborów do Sejmu i Senatu RP w 2023 roku.

Warto dodać, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła nabór wniosków o wypłatę bonusu frekwencyjnego dla Kół Gospodyń Wiejskich mających siedzibę w gminach, w których frekwencja w wyborach do Sejmu przeprowadzonych 15 października 2023 r. przekroczyła 60 proc.

Dokumenty można składać do 29 listopada osobiście w Biurach Powiatowych ARiMR, za pośrednictwem platformy ePUAP, za pośrednictwem usługi mObywatel na stronie gov.pl lub wysłać pocztą.

Miejsce na reklamę

Policjanci z drogówki udaremnili jazdę niebezpiecznemu kierowcy

0

Mundurowi z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego fiatem punto, który w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę.

Poinformował nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik

0

Sylwia Chutnik – uznana pisarka, działaczka społeczna i publicystka będzie gościła dzisiaj Ostrołece. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Gomulickiego przy ul. Bartosza Głowackiego 42.

Sylwia Chutnik, laureatka Paszportu Polityki w kategorii Literatura za rok 2008, to autorka licznych powieści i dramatów, których twórczość odwołuje się do tematów feministycznych, herstorii oraz kulturowej koncepcji płci. Jej prace są szeroko cenione za odwagę w poruszaniu tematów równościowych oraz głębokie zanurzenie w historię i kulturę Polski. Podczas spotkania pisarka opowie o swoich inspiracjach literackich oraz o działalności na rzecz równouprawnienia i sprawiedliwości społecznej.

Miejsce na reklamę