Już po raz czwarty w Baranowie 8 grudnia odbędzie się Bieg Mikołajkowy po Zdrowie. Jest otwarty dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu, niezależnie od wieku.
Wydarzenie wprowadza w świąteczny klimat oferując wspólną, sportową rywalizację w duchu zdrowej zabawy. Dla uczestników przygotowano różne dystanse: krótsze dla dzieci i dla osób niepełnosprawnych (100-1200 m, zależnie od grupy wiekowej) oraz dwa główne biegi: na 5 i 10 km, przeznaczone dla osób od 16 roku życia.
Trasa biegu obejmuje malownicze okolice Baranowa. Każdy biegacz otrzyma świąteczny pakiet startowy, a na mecie czekać będą pamiątkowe medale i puchary dla zwycięzców.
Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie do 30 listopada na stronie https://b4sportonline.pl/
Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału wszystkich chętnych, którzy pragną rozpocząć sezon świąteczny w aktywnym stylu, wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Opłata wpisowa: dzieci i młodzież – bezpłatnie, dorośli – 20 zł.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, który obchodzimy 3 grudnia, spółka Koleje Mazowieckie wprowadzi nową ofertę pozataryfową Dzień osób z niepełnosprawnościami z KM. W tym dniu każda osoba z niepełnosprawnością, niezależnie od stopnia niepełnosprawności będzie mogła odbyć nieodpłatnie podróż pociągami, autobusami lotniskowymi KM oraz zastępczą komunikacją autobusową (ZKA) uruchamianą przez KM.
Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami jest zwrócenie szczególnej uwagi na prawa osób z niepełnosprawnościami oraz ukazanie z jakimi wyzwaniami, borykają się te osoby. Dają także możliwość zwrócenia uwagi na istotę integracji tych osób z resztą społeczeństwa oraz uświadomienia jak ważna w tym jest możliwość przemieszczania się środkami transportu zbiorowego.
Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu, podróżny powinien posiadać przy sobie ważną legitymację osoby niepełnosprawnej lub inny dokument potwierdzający niepełnosprawność.
Szczegóły oferty znajdują się na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/strefa-podroznych/3-grudnia-2024-r-miedzynarodowy-dzien-osob-z-niepelnosprawnosciami
Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce w Podnoszeniu Ciężarów oraz Drużynowe Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Drużyn Mieszanych w Podnoszeniu Ciężarów odbył się 22 listopada. UKS ATLETA reprezentowały dwie drużyny, pierwsza uplasowała się na 6. pozycji, a druga na 7.
Wyniki zawodników: Maja Zera 46 kg+56 kg, Julia Stachurska 65 kg + 77 kg, Dorota Gnoza 65 kg+85kg r.ż. w dwuboju, Szymon Padzik 70 r.ż. w rwaniu +85, Wojciech Bakuła 72 r.ż. rwanie + 93 r.ż. podrzut i rekord życiowy w dwuboju 165 kg oraz Dawid Kalwara 80+100.
Zawodnicy startowali pod opieką trenera Karola Janczewskiego, uzyskali bardzo dobre wyniki, a start Wojtka Bakuły był rewelacyjny. Wszystkim zawodnikom gratulujemy rekordów życiowych – podsumował trener UKS ATLETA, Władysław Niedźwiecki.
Innowacyjna umowa Grupy EBI z Inbankiem uruchomi 700 milinów złotych na zielone inwestycje osób prywatnych w Polsce.
Grupa Europejskiego Banku Inwestycyjnego (Grupa EBI) zawarła z estońską firmą z branży technologii finansowych Inbank pierwszą umowę sekurytyzacji syntetycznej zabezpieczonej kredytami na panele słoneczne osób prywatnych w Polsce.
Transakcja jest również pierwszą sekurytyzacją w historii Inbanku, który posiada licencję bankową w Unii Europejskiej. Wsparcie pozwoli Inbankowi udzielić w ciągu najbliższych trzech lat nowych, korzystnych kredytów o wartości do 701 mln złotych dla osób prywatnych, które planują instalację paneli słonecznych i pomp ciepła.
Wsparta przez sekurytyzację, nowa oferta Inbanku skoncentruje się przede wszystkim na zakupie paneli słonecznych i pomp ciepła dla prywatnych gospodarstw domowych w Polsce. Tego rodzaju projekty zmniejszają emisje CO2, poprawiają jakość powietrza z korzyścią dla zdrowia, wspierają działania na rzecz łagodzenia zmian klimatu oraz przyczyniają się do realizacji celów REPowerEU – unijnego programu mającego na celu zwiększenie strategicznej autonomii bloku poprzez dywersyfikację źródeł energii i przyspieszenie zielonej transformacji.
Sekurytyzacja jest instrumentem finansowym zmniejszającym obciążenia kapitałowe, w ramach którego część ryzyka związanego z portfelem kredytowym przechodzi na sprzedawcę zabezpieczenia. Pozwala to nabywcy zabezpieczenia udzielać większych pożyczek. W przypadku sekurytyzacji syntetycznej nabywca zabezpieczenia utrzymuje portfel w swoim bilansie.
Szczegóły na stronie Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce.
Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy koncert kolędowy już 13 grudnia o godz. 19 do Multimedialnego Centrum Natura w Ostrołęce.
Grace Gospel Choir jest chórem istniejącym od 2004 roku, mającym swoją siedzibę w Sopocie. To złoty medalista na międzynarodowym konkursie chóralnym w kategorii Gospel & Spiritual w Wenecji w 2022 roku, a jego występ to zarówno gwarancja wysokiego poziomu wykonawczego, jak i ogromna dawka muzycznych emocji, wyjątkowa atmosfera i kontakt ze słuchaczami w czasie koncertu.
Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.
Do 3 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie, która kierowała w stanie nietrzeźwości, bez prawa jazdy i wiozła swoje dzieci. Została zatrzymana dzięki reakcji świadka.
Poinformowała podkom. Monika Winnik, oficer prasowa makowskiej policji.
Czerwone pojemniki na niewielkie elektroodpady stały się nieodłącznym elementem krajobrazu polskich miast. Są już w ponad stu. Rekordziści – mają ich nawet po 150. Pojawiły się też w Ostrołęce. Mieszkańcy mogą korzystać z 15 charakterystycznych kontenerów.
Czerwone pojemniki pojawiły się w ramach projektu Elektryczne Śmieci. To rozwiązanie dla tych, którzy szybko i bezpiecznie chcą pozbyć się starego telefonu, miksera, baterii czy zużytych elektronicznych zabawek. Ważne by odpad nie był większy niż 50 cm.
W Ostrołęce znajdują się m.in. przy ulicach: Papierniczej 1, Dzieci Polskich 5, Mazowieckiej 7.
’Pojemniki są bezpieczne dla środowiska i specjalnie przygotowane do zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Do tego znajdują się dosłownie 'za rogiem”, umożliwiając mieszkańcom pozbycie się elektrycznych śmieci np. w drodze do pracy. Takie rozwiązanie jest istotnym elementem uzupełnienia funkcjonującego systemu gospodarki odpadami w Gminie.” – mówi Robert Magolon, Pełnomocnik Zarządu MB Recycling ds. Projektu Elektryczne Śmieci.
Lokalizacje pojemników znajdują się na stronie https://elektrycznesmieci.pl/mapa-pojemnikow/.
’Ja jestem z innego świata” to tytuł filmu dokumentalnego, którego narratorką jest Genowefa Mielnicka – mieszkanka osiedla Wojciechowice w Ostrołęce, emerytowana pracownica zakładów papierniczych, była radna Miejskiej Rady Narodowej w Ostrołęce oraz matka chrzestna statku m/s 'Ostrołęka”.
Film jest opowieścią o jej życiu codziennym, pracy oraz o zakładaniu rodziny w pierwszych latach po II wojnie światowej, a także o roli Genowefy jako matki chrzestnej statku m/s 'Ostrołęka”. Został zrealizowany w ramach współpracy Fundacji Splot Pamięci i Kultowni Ostrołęckiego Centrum Kultury na rzecz dokumentacji i popularyzacji historii i dziedzictwa osiedla Wojciechowice. Premiera obrazu miała miejsce 4 listopada w Ostrołęckim Centrum Kultury, dzisiaj możecie go obejrzeć na You Tube.
Montaż, muzyka, korekcja obrazu i dźwięku to praca Krzysztofa Grali i Studia B2.
Film został zrealizowany w ramach zadania dofinansowanego ze środków Miasta Ostrołęki. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.