Strona główna Blog Strona 558

Międzypokoleniowy Dzień Kolejarza w Ostrołęce

0

Dzień Kolejarza Ostrołęka świętowała w wyjątkowy sposób upamiętniając historię i poświęcenie kolejarzy, szczególnie tych związanych z węzłem ostrołęckim, którzy polegli lub zostali zamordowani w latach 1939–1956. Mówi Paweł Niewiadomski, prezydent miasta.

Na uroczystość zaprosił przewodniczący Rady Osiedla Stacja Jerzy Grabowski, właściciel muzeum 'Kasa Biletowa’.

Obecny na spotkaniu poseł Marcin Grabowski podkreślił patriotyczno-historyczny charakter wydarzenia.

Święto kolejarza połączyło pokolenia, poza dorosłymi uczestniczyli w nim również przedstawiciele młodego pokolenia, którzy nie kryli swojego zainteresowania koleją.

Węzeł kolejowy w Ostrołęce odegrał znaczącą rolę w okresie II wojny światowej i latach powojennych. Wydarzenie to nie tylko przypomina o tragicznej historii, ale także wzmacnia więzi międzypokoleniowe oraz edukuje młodzież o lokalnej historii.

Miejsce na reklamę

Pijany uciekał przed policyjnym patrolem. W aucie miał kilkaset porcji ecstasy

0

Policjanci z Posterunku w Łysych zatrzymali po pościgu pijanego kierowcę. W aucie miał kilkaset porcji ecstasy.

Kilka dni temu funkcjonariusze zauważyli vw, którego styl jazdy wskazywał, że kierujący może być pijany. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, ale kierowca zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Samochód wjechał w leśną drogę, która po kilkuset metrach skończyła się. Wtedy policjanci zatrzymali mężczyznę. Stawiał opór i był agresywny. Został obezwładniony. Mówi nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

39-latki grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Miejsce na reklamę

Działania 'Blokersi”

0
POLICJA, KOŚCIÓŁ, PGE, STRAŻ MIEJSKA, INSPEKCJA, BASEN, ZUS, TERYTORIALSI

Policjanci z Ostrołęki po raz kolejny przeprowadzili akcję prewencyjno-kontrolną pod nazwą 'Blokersi”.

Kontrolowali rejony klatek schodowych, parki, bary, okolice sklepów spożywczych.

Mundurowi wylegitymowali 160 osób i przeprowadzili 40 interwencji. Zatrzymali dwie osoby poszukiwane.

Za spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, zakłócanie porządku publicznego oraz nieobyczajne wybryki 17 osób ukarali mandatami karnymi, bądź wnioskami do sądu. Zatrzymali także pijanego kierowcę.

Działania będą kontynuowane, szczególnie w weekendy.

Miejsce na reklamę

Kronika Policyjna

0


Najnowsze informacje o przestępstwach, wypadkach i akcjach policji z Ostrołęki, Łomży, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza.

Miejsce na reklamę

Niezwykłe miejsca, niezwykli ludzie, niezwykłe wspomnienia – podsumowanie 14. slajdowiska podróżniczego

0

23 listopada Klub 'Oczko” gościł pasjonatów podróży i odkrywania świata podczas dorocznego slajdowiska podróżniczego. Swoje opowieści i zdjęcia zaprezentowali ostrołęczanie dzieląc się wyjątkowymi wspomnieniami.

Publiczność wyszła z Klubu 'Oczko” zainspirowana, pełna pomysłów na kolejne wyprawy i chętna, by odkrywać świat.

Mówiła Ewa Krupka, kierowniczka Klubu Oczko OCK.
Organizatorzy już zapowiedzieli kolejne edycje wydarzenia.

Miejsce na reklamę

The New Yorker. Biografia pisma, które zmieniło Amerykę Michała Choińskiego

0

Zzapraszam na premierę książki The New Yorker. Biografia pisma, które zmieniło Amerykę Michała Choińskiego, która ukaże się 27 listopada nakładem Miesięcznika Znak.

Dokładnie sto lat temu przy kawiarnianym stoliku w Hotelu Algonquin na Manhattanie grupa inteligentnych i wygadanych przyjaciół wpadła na pomysł założenia gazety. Miała wyrażać wielkomiejskiego ducha Nowego Jorku, być wyrafinowana i dowcipna.

„The New Yorker” szybko stał się czymś znacznie więcej. Zmienił dziennikarstwo i Amerykę.

Po publikacji reportażu Hiroszima, pokazującego ogrom zniszczeń wywołanych zrzuceniem bomby, Albert Einstein poprosił redakcję o 1000 egzemplarzy tego numeru.

Drukowany w odcinkach „Eichmann w Jerozolimie” Hanny Arendt stał się najgłośniejszym dziełem filozoficznym XX w.

Reportaż śledczy o przestępstwach seksualnych Harveya Weinsteina stał u początku ruchu #MeToo.

Okładki magazynu na życzenie Baracka Obamy zdobiły ściany Białego Domu.

A komiksy i żarty Charlesa Addamsa dały początek słynnej Rodzinie Addamsów.

Michał Choiński opowiada o ekscentrycznych dziennikarzach, wielkich pisarzach i pisarkach, ikonicznych okładkach i przełomowych tekstach. A także pyta o przepis na sukces, czyli jak stworzyć ambitne pismo, które w dobie internetowej walki o klikalność zbudowało trwałą relację z milionami wiernych czytelników

Miejsce na reklamę

Zakończono przebudowę ul. Słonecznej w Ostrołęce

0

Inwestycja pod nazwą 'Przebudowa nawierzchni drogowych w mieście Ostrołęka – Przebudowa drogi powiatowej Nr 2529W – ul. Słonecznej została zakończona. Realizacja zadania opiewała na kwotę 765 000 zł brutto.

Prace objęły przebudowę odcinka o długości 935 metrów bieżących, a także modernizację nawierzchni drogowej, wykonanie rowów odwadniających,
budowę kanału technologicznego, instalację nowoczesnego oświetlenia ulicznego.

Realizacja zadania ma na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa użytkowników drogi. Przebudowa ul. Słonecznej to ważny krok w rozwoju miejskiej sieci drogowej. Nowa nawierzchnia i oświetlenie znacząco podniosą standard tej drogi, z której korzystają mieszkańcy Ostrołęki oraz okolicznych miejscowości.

Fot. UM Ostrołęki

Miejsce na reklamę

Pijana, bez prawa jazdy staranowała posesję

0

Pijana mieszkanka powiatu ostrołęckiego staranowała słup telekomunikacyjny, ogrodzenie posesji i hydrant. Wiozła ze sobą pasażerów.

Do wypadku doszło w niedzielę Czarnowcu.

Mówił nadkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce.

fot. KMP Ostrołęka

Miejsce na reklamę

Poseł Marcin Grabowski komentuje wybór Karola Nawrockiego na kandydatem PiS na prezydenta

0

24 listopada podczas wiecu Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono, że kandydatem partii na urząd prezydenta w wyborach 2025 roku będzie Karol Nawrocki. Wybór skomentował poseł z Ostrołęki Marcin Grabowski.

Nawrocki nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości ani żadnej innej partii. PiS przedstawia go jako kandydata 'obywatelskiego’.

Karol Nawrocki jest prezesem Instytutu Pamięci Narodowej, to były bokser i piłkarz, z wykształcenia historyk. Ma 41 lat, żonę i troje dzieci.

Miejsce na reklamę

Trzy potrącenia w ciągu zaledwie kilkunastu godzin

0

Trzy potrącenia pieszych odnotowali w miniony weekend policjanci w Ostrołęce. Wszystkie miały miejsce na oznakowanych przejściach. W jednym przypadku sprawcą okazał się pijany kierowca, który oddalił się z miejsca.

Pierwsze potrącenie miało miejsce w piątek. 70-latek zjeżdżając z ronda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej rowerzystce. Na szczęście nie doznała obrażeń ciała.

Kilka godzin później kierujący oplem 43-latek nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, która przechodziła przez jezdnię po oznakowanym przejściu. 65-letnia kobieta została zabrana do szpitala.

W sobotę kierujący mitsubishi colt 46-latek na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił pieszego, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Odjechał nie udzielając poszkodowanemu pomocy. Został jednak przywieziony na miejsce przez członka rodziny. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie dwa promile alkoholu. Pobrano mu krew do badań retrospekcyjnych.

Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność podczas dojeżdżania do przejść dla pieszych, a do pieszych o noszenie odblasków, dzięki którym będą lepiej widoczni.

Miejsce na reklamę