Strona główna Blog Strona 3201

Znaleziono telefon

0

3 czerwca 2015r. w autobusie relacji Warszawa – Małkinia Górna pasażerka znalazła telefon komórkowy – informuje ostrowska policja. Autobus odjeżdżał z Warszawy o godz. 19.30.
Kobieta przyniosła zgubę do Komisariatu Policji w Małkini Górnej. Telefon czeka na właściciela.

Miejsce na reklamę

Kabaret ADI w Kotłowni

0

W niedzielę 14 czerwca o godz. 19.00 na zakończenie sezonu na deskach ostrowskiej Sceny Kotłownia wystąpi król polskiej sceny kabaretowej, Władysław Sikora oraz Marcin Osiewicz, czyli kabaret ADI.

Władysław Sikora – lider i aktor kabaretu Potem, poza tym autor tekstów, muzyki, scenarzysta i reżyser tego kabaretu, a także rysownik. Twórca Formacji Zaś.

Wyreżyserował wiele krótkometrażowych i kilka pełnometrażowych filmów pod szyldem wytwórni A’YoY, nagrywał też krótkie skecze radiowe w ramach Wytwórni Dźwięków 'Trrrt’.

Obecnie pisuje teksty m.in. dla kabaretu Hrabi i działa w klubie 'Gęba’ w Zielonej Górze. Wraz z Zenonem Laskowikiem stworzył poznańską scenę O.B.O.R.A., a w tej chwili tworzy kabaret Adin.

Uważa się Władyława Sikorę za jednego z głównych założycieli Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego i jednego z najważniejszych twórców kabaretowych.

Miejsce na reklamę

Goście z Niemiec w ZS Nr 1 w Goworowie

0

Zespół Szkół Nr 1 w Goworowie gościł przedstawicieli środowiska szkolnego z miasta partnerskiego Zieltiz z Niemiec. Trzydniowa wizyta rozpoczęła się 26 maja.

Podczas pobytu w Polsce uczniowie wspólnie z opiekunami zwiedzili Warszawę, uczestniczyli w Dniu Języków Obcych, w którym najlepsi zaprezentowali się w konkursie na humorystyczną scenkę językową i w konkursie piosenki obcojęzycznej. W ramach rozrywki zaplanowano zabawy przy ognisku oraz wizytę w stadninie koni.

Kolejne polsko-niemieckie spotkanie odbędzie się w maju przyszłego roku.

Fot. Zespół Szkół Nr 1 w Goworowie

Miejsce na reklamę

Zaliczenie – warsztat piosenki

0

Klub Oczko OCK zaprasza jutro (12 czerwca) na koncert Studia Piosenki. Młodzi wykonawcy, którzy pod kierunkiem Tadeusza Kowalewskiego uczą się śpiewu, podsumują roczną naukę wokalną.

Poinformowała Aleksandra Kowalewska, kierownik Klubu Oczko.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19. Wstęp bezpłatny.

Miejsce na reklamę

Gość Radia Oko – Aleksandra Kowalewska

0

Z Aleksandrą Kowalewską, kierownikiem Klubu Oczko rozmawiamy o czerwcowych wydarzeniach kulturalnych w tym o jubileuszowym 60. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.

Miejsce na reklamę

Podpalił drzwi, był pijany

0

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie drzwi wejściowych w jednym z domów. Był pijany. Straty oszacowano na tysiąc złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj.   

Poinformował mł. asp. Tomasz Żerański.

Miejsce na reklamę

Oszuści wpadli w zasadzkę przygotowaną przez policjantów

0

Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego nie dał się oszukać dwóm mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego, którzy oferowali mu do sprzedaży sprzęt komputerowy. Powiadomił policję. Mężczyźni zostali zatrzymani. Jeden z nich był poszukiwany trzema listami gończymi.  

Na początku tego miesiąca do mieszkańca powiatu ostrołęckiego zadzwonił mężczyzna, który podając się za pracownika starostwa powiatowego w Ostrołęce zaoferował sprzedaż sprzętu komputerowego za połowę wartości. Mężczyzna umówił się na spotkanie i poinformował policję. Mówi mł. asp. Tomasz Żerański.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyźni mogli dokonywać podobnych przestępstw w całym kraju. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Miejsce na reklamę

Tu mieszkam, tu zmieniam – można zgłaszać pomysły!

0

Bank Zachodni WBK zaprasza do udziału w II edycji konkursu grantowego 'Tu mieszkam, tu zmieniam’, w ramach którego zostanie sfinansowanych aż 300 pomysłów lokalnych społeczności. Łączna kwota grantów to 1,5 miliona złotych!

W niedzielę – 14 czerwca, w ramach Pierwszych Urodzin Galerii Bursztynowej w Ostrołęce, Bank Zachodni WBK należący do Grupy Santander, przy swoim stoisku będzie informował wszystkich aktywnych mieszkańców Ostrołęki o zasadach i korzyściach płynących z udziału w niecodziennym konkursie.

Projekt ruszył 22 maja, a konkursowe wnioski można składać do 26 lipca br. Celem projektu jest aktywizacja społeczności lokalnych poprzez wsparcie finansowe najciekawszych pomysłów na bardziej przyjazne, czyste i lepiej zorganizowane osiedla, parki czy ulice. Na pomoc finansową mogą liczyć również inicjatywy związane z promocją i upamiętnianiem postaci, które wywarły pozytywny wpływ na lokalne środowisko, a których dorobek jest żywy w świadomości mieszkańców albo wart przywrócenia pamięci. Wystarczy za pośrednictwem np. dowolnej fundacji, stowarzyszenia, szkoły czy domu kultury wypełnić wniosek na specjalnej stronie internetowej www.bzwbk.pl/tumieszkamtuzmieniam. 21 sierpnia br. kapituła konkursowa wyłoni zwycięzców.

Przy stoisku konkursowym 'TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM’ podczas Pierwszych Urodzin Galerii Bursztynowa, wszyscy zainteresowani dowiedzą się gdzie i jak złożyć wiosek o bezzwrotną dotację na realizację swoich społecznych planów, jakie pomysły mogą zgłaszać oraz co będzie brane pod uwagę przy ocenie projektów.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Zachodniego WBK we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK. Regulamin oraz szczegóły konkursu 'Tu mieszkam, tu zmieniam’ są dostępne na stronie www.fundacja.bzwbk.pl.

Miejsce na reklamę

IX Ogólnopolski Turniej w Ringo 'Kurpiowski Jantar”

0

Po raz dziewiąty na stadionie Zespołu Szkół w Lelisie 13 czerwca zostanie rozegrany Ogólnopolski Turniej w Ringo 'Kurpiowski Jantar”.

W zawodach uczestniczyć mogą reprezentacje szkół i Ludowe Uczniowskie Kluby Sportowe z terenu województwa mazowieckiego, zawodnicy niezrzeszeni oraz zaproszone ekipy zrzeszone w Polskim Towarzystwie Ringo. Zawodnik może startować w  jednej kategorii indywidualnej i  jednej drużynowej.

Turniej odbędzie się zgodnie z przepisami Polskiego Towarzystwa Ringo. Otwarcie nastąpi o godz. 10.

Organizatorem turnieju jest Ludowy Uczniowski Klub Sportowy 'Nasiadki” przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Mazowieckiego i Powiatu Ostrołęckiego.

Zgłoszenia przyjmowane są do 12 czerwca na adres [email protected], tel. 29 761 10 28 – sekretariat SP w  Nasiadkach, tel:organizatora 602 55 33 83 – Sylwia Smilgin-Kamińska.

Miejsce na reklamę

Squatina Ostrołęka na 5 miejscu

0

Squatina Ostrołęka uplasowała się na 5 miejscu wśród 43 klubów pływackich Okręgu Warszawsko – Mazowieckiego.

W Otwartych Mistrzostwach Okręgu Warszawsko – Mazowieckiego dla dzieci z rocznika 2005 i starszych wzięło udział 376 zawodników z 43 klubów, w tym pięcioosobowa reprezentacja klubu Squatina Ostrołęka.

Najlepiej zaprezentowała się Marysia Murawska sześciokrotnie zdobywając tytuł Mistrzyni Okręgu Warszawsko – Mazowieckiego. Najlepsza pływaczka klubu zdobyła sześć złotych krążków, za najlepsze dwa wyniki w kategorii 12 – latków została najlepszą zawodniczką Mistrzostw. Marysia w pięknym stylu pokonała żabkarki na 100m stylem klasycznym, grzbiecistki na 100 metrów stylem grzbietowym, kraulistki na 50 i 100 m dowolnym i delfinistki na 50 m stylem motylkowym. Wszechstronność zawodniczki na wysokim poziomie jest dobrym kapitałem na przyszłość dla Ostrołęckiego sportu pływackiego, obecnie Maria zakwalifikowała się do Wojewódzkiej Kadry Mazowsza.

Drugim wyróżniającym się zawodnikiem Squatiny na Mistrzostwach był Jakub Sznyter. Dwunastolatek startując w swojej koronnej konkurencji na 200 m stylem klasycznym zdobył brązowy medal.

Reprezentacja klubu Squatina Ostrołęka wystartowała w niepełnym składzie: Maria Murawska, Maria Łach, Maja Obrębska, Olaf Napiórkowski, Jakub Sznyter.

Miejsce na reklamę