Strona główna Blog Strona 3175

Ostrołęczanie podnoszą ciężary

0

2 lipca w Ciechanowie odbyła się 'Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży” w podnoszeniu ciężarów do 18 lat. Po 25 letnim niebycie tej dyscypliny sportowej w Ostrołęce, znów można było usłyszeć nazwiska zawodników z Kurpiowszczyzny. W najcięższej kategorii wagowej 94+ wystartowali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 Bartosz Marchwicki i Karol Żerański reprezentując barwy Klubu Sportowego TYTAN Ostrołęka.
Kierownik i trener sekcji podnoszenie ciężarów Antoni Danisz, stwierdził, że start obu zawodników należy uznać za udany w takiej wysokiej rangi zawodach. Każdy z nich na sześć podejść w obu bojach (rwanie i podrzut) wykonał po pięć udanych prób, poprawiając po drodze swoje rekordy życiowe.

Od 20 sierpnia Klub Sportowy TYTAN zaprasza wszystkich chętnych od 10 roku życia i starszych (panie i panów) na treningi ogólnorozwojowe i specjalistyczne podnoszenia ciężarów w siłowni Hali Widowiskowo-sportowj przy Traugutta 1 w Ostrołęce.

Fot. Julia Trykoszko.

Miejsce na reklamę

Dni Różana

0

Zespoły Cree, Diadem i Droga na Ostrołękę oraz Kabaret Dno to gwiazdy tegorocznych Dni Różana. Impreza odbędzie się w dniach 6 -9 sierpnia i podobnie jak w latach ubiegłych będzie jej towarzyszyło m.in. nocne zwiedzanie Fortu Nr 1, otwarty turniej siłowy, pokazy karate, zawody wędkarskie czy rodzinne atrakcje nad Narwią. W tym roku organizatorzy do wspólnej zabawy zaprosili również osoby które lubią śpiewać i chcą zaprezentować swój talent przed publicznością. Najlepsi wokaliści otrzymają nagrody.

Szczegółowy program imprezy znajdziecie na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury w Różanie.

Miejsce na reklamę

Nowa hala sportowa – Prezydent spotkał się z Ministrem Sportu

0

Rozstrzygają się losy budowy drugiej hali widowiskowo sportowej w Ostrołęce. Przypominamy, obiekt ma stanąć na terenach należących do MZOSTiT – obok stadionu i aquaparku. Pierwotny projekt jednak ulegnie zmianie, o szczegółach wiceprezydent Paweł Stańczyk, który o inwestycji rozmawiał w środę z ministrem sportu Bogusławem Uliaszem.

Urząd Miasta aplikuje o maksymalny stopień dofinansowania czyli o 50 procent kosztów.

Określenie wartości dofinansowania to z pewnością kwestia nie dni a miesięcy, dzisiaj ratusz skupia się na ustaleniu z ministrem sportu jak najszybszej ścieżki wprowadzenia projektu do wieloletniego planu inwestycyjnego. Obiekt, poza tym, że posłuży sportowcom, będzie wykorzystywany, podobnie jak Hala im. Arkadiusza Gołasia, do organizacji imprez kulturalnych i rekreacyjnych.

Pierwotny projekt zakładał budowę 2 hal. Mniejsza z przeznaczeniem do trenowania tenisa i sportów lekkoatletycznych, miała mieć 30 m szerokości i 85 m długości. Druga, większa, 110m długości i 60 m szerokości. Trybuny pomieszczą minimum 3 tys widzów. Planowana inwestycja ma spełniać szereg wymogów związanych z możliwością rozgrywania w Ostrołęce zawodów na szczeblu mistrzowskim i międzynarodowym.

Miejsce na reklamę

Kurtyny wodne trafią na ulice Ostrołęki

0

W upalne dni, kiedy temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza Ostrołęczanie będą mogli ochłodzić się przy tzw. kurtynach wodnych. Ratuszu przychylił się do pomysłu radnego Macieja Kleczkowskiego. Mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik Urzędu Miasta.

Kurtyny zostano rozmieszczone m.in. przy scenie przy Kupcu, w parku miejskim przy ulicy Traugutta oraz przy Gimnazjum nr 1.
To urządzenia stosowane na co dzień przez strażaków podczas akcji gaśniczych. Od kilku lat są popularnym sposobem na walkę z upałami w miastach. Wytwarzają przyjemną wodną mgiełkę, która tworzy efekt mini-fontanny. Wodne ściany to również atrakcja dla najmłodszych mieszkańców.

Miejsce na reklamę

Psy porzucone w wakacje czekają na nowy dom

0

Do schronisk dla zwierząt  w wakacje niemal codziennie trafiają porzucone przez właścicieli psy. Apelujemy o rozsądek i przypominamy, że ze zwierzakiem można rozstać się czasowo, np. na okres wyjazdu. Alternatyw jest wiele, od opieki sąsiedzkiej po hotele dla czworonogów. Są tez ośrodki wczasowe, które przyjmują gości ze zwierzętami.

Schronisko 'Canis” w Kruszewie, w gminie Goworowo ma pod swoją opieką ponad 400 czworonogów. Potrzeby są duże ale nie tylko materialne.

Wymienia Wiesława Rykowska, właścicielka schroniska. A my zachęcamy do adopcji zwierząt, jeśli nie możecie zabrać psa do domu, a nie jest wam obojętny jego los, możecie skorzystać z adopcji wirtualnej. Szczegóły na www.kruszewo.schronisko.org.

 

Fot. Schronisko Canis

Miejsce na reklamę

Nagrodzą najlepszą jednostkę OSP

0

Poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski oraz Poseł na Sejm RP Krzysztof  Borkowski zapraszają do udziału w konkursie 'O Wawrzyn najlepsza jednostka OSP z subregionu siedlecko – ostrołęckiego.

Celem inicjatywy jest prezentacja dobrze zorganizowanych i bezpiecznie funkcjonujących jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, promowanie aktywności w dziedzinie bezpieczeństwa oraz działalności społecznej i kulturalnej, a także zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i wzrost prestiżu tego zawodu.

Uczestnicy powalczą o  Wawrzyn dla jednostki, zostaną przyznane również nagrody indywidualne. Gala finałowa konkursu odbędzie się w Siedlcach.
Warunki uczestnictwa i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej www.kalinowski.pl

Miejsce na reklamę

Herbert inspiruje młodych z Kadzidła

0


Wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski odwiedził dom Zbigniewa Herberta w Warszawie. Wizyta, to efekt spotkania na  Kurpiowszczyźnie z żoną poety Katarzyną Herbert.

Owocem tego spotkania będą wspólne projekty.

Ideą przedsięwzięcia jest próba zafascynowania młodych ludzi twórczością literacką.

Podkreśla wójt Dariusz Łukaszewski.

Miejsce na reklamę

Powiat ostrołęcki po raz kolejny na podium

0

Powiat ostrołęcki w ogólnopolskim rankingu inwestycyjnym zajął trzecie miejsce w kategorii powiaty. Rozdanie statuetek Kazimierza Wielkiego oraz oficjalne ogłoszenie wyników rankingu odbędzie się 1 października podczas Samorządowego Forum Kapitałów i Finansów.

Ranking inwestycyjny przygotowuje Pismo Samorządu Terytorialnego 'Wspólnota” we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim na podstawie obiektywnych danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz danych Ministerstwa Finansów.
Co roku powiat ostrołęcki przeznacza ponad 1/3 swojego budżetu na inwestycje związane z tworzeniem infrastruktury technicznej. Głównie jest to budowa dróg, ścieżek pieszo- rowerowych oraz mostów. W poprzednich latach powiat tworzył i rozbudowywał bazę edukacyjno- sportową.

Źródło. www.powiatostrolecki.pl

Miejsce na reklamę

Warsztaty literackie

0

Trwa Kurpiowski Plener Malarsko Literacki. W ramach cyklicznych rokrocznych spotkań artystów i poetów już w piątek 17 lipca odbędą się warsztaty literackie. Uczestnicy spotkają się w Klubie Przy Studziennej przy ulicy Gomulickiego 13.

Dzień później (18 lipca) młodzi poeci będą doskonalić swój warsztat w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle, gdzie po zajęciach połączą się z uczestnikami  X Kurpiowskiego Pleneru Malarskiego.

Poinformowała Sabina Malinowska, wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce. Wiersze i obraz zostaną wydane w specjalnym albumie, który zostanie zaprezentowany w grudniu na oficjalnym otwarciu wystawy poplenerowej w Galerii Ostrołęka.
Kurpiowski Plener Malarsko Literacki wspiera samorząd miasta.

Miejsce na reklamę

Kusząca praca za granicą – dziesiątki ofert w ostrołęckim WUP

0

Praca za granicą jest atrakcyjna i kusząca dla osób w każdym wieku z wykształceniem lub bez. Coraz więcej absolwentów wyjeżdża w poszukiwaniu lepszej przyszłości i pensji oraz możliwości rozwoju i doskonalenia zawodowego w obcym kraju. To także dobra alternatywa, by dorobić w wakacje, a w ostrołęckiej delegaturze Wojewódzkiego Urzędu Pracy ofert nie brakuje.

Baza jest zróżnicowana, dzisiaj praca za granicą to już nie tylko angaż w budowlance czy w roli opiekuna osób starszych

Wybierając się za granicę, trzeba być ostrożnym i mieć ograniczone zaufanie. Nieuczciwych pośredników i pracodawców nie brakuje. Odpowiednie przygotowanie wyjazdu i pełna informacja na temat miejsca pracy uchroni przed oszustwem. Wojewódzki  Urząd Pracy w tym zakresie również proponuje pomocy.

Poinformował Marian Krupiński, dyrektor WUP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę