Strona główna Blog Strona 3142

Ostrołęka została zakwalifikowana do konkursu 'Aktywne przejścia dla pieszych’

0

Ostrołęka została zakwalifikowana do konkursu 'Aktywne przejścia dla pieszych’, organizowanego przez fundację PZU. Mieszkańcy wskazali 4 przejścia, które według ich oceny są najbardziej niebezpieczne i wymagają modernizacji
w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Przejścia te znalazły się na mapie konkursu i usytuowane są: przy ul.Traugutta w ciągu drogi K-61 za skrzyżowaniem z ul. 22Lipca, przy ul.11-Listopada obok skrzyżowania z ul. Kuklińskiego, przy ul.11-Listopada przy skrzyżowaniu
z ul. Inwalidów Wojennych i przy ul.Bohaterów Warszawy naprzeciwko sklepu 'Biedronka’.

Wszystkie te przejścia są dokładnie oznaczone na mapie, którą znajdziemy na stronie konkursu: www.stopwariatom.pl. Teraz od mieszkańców Ostrołęki zależy, czy w mieście będą zmodernizowane
przejścia dla pieszych. Urząd Miasta zachęca mieszkańców oraz osoby, które zechcą wesprzeć Ostrołękę w tym konkursie, aby oddawały głosy na wskazane przejścia. Głosować trzeba na stronie www.stopwariatom.pl.

Miejsce na reklamę

Inauguracja działalności małej sali projekcyjnej Kina Jantar OCK

0

Już jutro (4 września) o godz. 13 nastąpi inauguracja działalności małej sali projekcyjnej Kina Jantar OCK przy ul. Inwalidów Wojennych 23 w Ostrołęce.

W programie uroczystości występ artystyczny Studia Piosenki z Klubu Oczko oraz prezentacja możliwości technicznych nowego kina.

Nowa, mała sala kinowa jest klimatyzowana, pomieści 120 widzów, w tym są 3 miejsca dla niepełnosprawnych. Ekran ma przekątną 8 m. Sala jest wyposażona w nagłośnienie systemu dolby surround 7.1. Przy wejściu zainstalowano windę dla niepełnosprawnych.

 

fot. ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Komunikat policji dot. pożaru 'Torfowiska Karaska”

0

Policjanci ostrołęckiego wydziału kryminalnego prowadzą postępowanie w kierunku sprowadzenia zdarzenia niebezpiecznego dla życia lub zdrowia wielu osób. Do sprawy pożaru powołany zostanie biegły w zakresie pożarnictwa.

Do akcji skierowano m.in. policjantów z Kadzidła, Baranowa i Ostrołęki. Mówi st. asp. Sylwester Marczak, oficer prasowy ostrołęckiej policji.

Do sprawy zaangażowano policjantów z ostrołęckiej komendy oraz z posterunków w Kadzidle i Baranowie. Postępowanie w sprawie prowadzone jest w kierunku sprowadzenia zdarzenia niebezpiecznego dla życia lub zdrowia wielu osób (art. 163 k.k.). Za to grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Miejsce na reklamę

Pożar rezerwatu 'Torfowisko Karaska’ opanowany

0

Pożar rezerwatu 'Torfowisko Karaska’ położonego w pobliżu miejscowości Piasecznia (gmina Kadzidło) został opanowany.

Strażacy walczyli z ogiem od 1 września.

Poinformowała kpt Marta Kacprzycka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Strazy Pożarnej w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

KONKURS FOTOGRAFICZNY 'LEŚNE INSPIRACJE’

0

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w IV Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. 'Leśne inspiracje’. Tematem jest ukazanie piękna lasu i runa leśnego poprzez wykonanie fotografii grzybów w ich naturalnym środowisku.

Mówi Milena Gryczka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrołęce.

Termin nadsyłania fotografii upływa 3 września 2015r. Informacje o konkursie udzielane są również telefonicznie pod numerem 793 411 321.

Miejsce na reklamę

Jest porozumienie w Stora Enso

0

Dzisiaj zawarte zostało Porozumienie kończące spór zbiorowy pomiędzy Pracodawcą i Związkiem Zawodowym, o którym Zarząd Stora Narew Sp. z o.o. informował 25.05.2015r.

Wyrażamy zadowolenie, że kompromis biorący pod uwagę interesy pracodawcy, warunki rynkowe oraz oczekiwania pracowników, chociaż daleki od pierwotnych oczekiwań organizacji związkowych, osiągnięty został na etapie rokowań, bez udziału mediatora – czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji przez Agnieszkę Stolarow z Biura Komunikacji i Marketingu Stora Enso Poland SA. w Ostrołęce.

3 września 2015r. odbędzie się trzecie spotkanie negocjacyjne pomiędzy Pracodawcą – Stora Enso Poland S.A. i Związkami Zawodowymi pozostającymi w sporze zbiorowym, z udziałem zewnętrznego mediatora.

Jak pokazuje podpisane dziś porozumienie w Stora Enso Narew Sp. z o.o., możliwy jest do osiągnięcia kompromis. Będziemy dążyć do osiągnięcia porozumienia również w Stora Enso Poland S.A.

Szanując obie strony sporu, negocjacje prowadzone są bez udziału osób postronnych włączając w to media. Zarząd przekazuje najbardziej istotne informacje, nie ujawniając jednak szczegółów.

Miejsce na reklamę

Wyklęty Los – spotkanie autorskie

0

Muzeum Żołnierzy Wyklętych (w organizacji) zaprasza 4 września o godzinie 18 na spotkanie autorskie i premierową prezentację książki 'Wyklęty Los” Jadwigi Wojsz – Solowe. Mówi Jacek Karczewski pełniący obowiązki dyrektora Muzeum.

To już kolejne spotkanie organizowane w Ostrołęce, które ma na celu przybliżyć mieszkańcom miasta losy bohaterów, którzy stawiali opór komunistycznej rzeczywistości.

Miejsce na reklamę

Nowe drogi i mosty w powiecie ostrołęckim

0

W powiecie ostrołęckim trwa budowa dróg i mostów. Na niektórych odcinkach prowadzone są już roboty wykończeniowe, na innych prace przygotowawcze. Pierwsze odbiory drogowe prawdopodobnie odbędą się we wrześniu.

Najbardziej zaawansowane prace odbywają się na trasie Łodziska – Lelis – Gąski. Inwestycja podzielona została na trzy etapy: pierwszy to pełna modernizacja liczącego 5,2 km odcinka Łodziska – Lelis, drugi obejmuje wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, a trzeci etap to budowa liczącej ok. 3 km ścieżki pieszo – rowerowej od Lelisa do Nasiadek.

Kolejne prace, tym razem na trasie Nowe Dylewo – Gibałka – Lelis dotyczą m.in. przebudowy skrzyżowania w Gibałce. Zakończyły się prace na rzece Piasecznica. Przebudowy doczekał się most w Szafarni.

Remontowane są także dwa mosty na rzece Omulew. Nowe przeprawy powstają w Brodowych Łąkach i Zawadach, na miejscu starych już wyburzonych. Przy ich wykonaniu wykorzystywana jest najnowsza technologia.

Trwają również prace na drogach Baranowo – Brodowe Łąki, Brodowe Łąki – Krukowo, Kamianka – Korczaki, Zdunek – Olszyny, Brodowe Łąki – Gutocha. Zakończenie prac ma nastąpić jeszcze w tym roku.

fot. powiatostrolecki.pl

Miejsce na reklamę

W piątek sesja Rady Miasta

0

Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta odbędzie się w piątek, 4 września w ostrołęckim ratuszu. Rozpocznie się o godzinie 12.

Poinformował Wojciech Dorobiński, rzecznik Urzędu Miasta.

Miejsce na reklamę

MAZOWSZE RUSZA Z RPO 2014-2020 – PIERWSZE NABORY ZA MIESIĄC

0

We wrześniu ruszają pierwsze nabory wniosków o dofinansowanie z nowej puli funduszy europejskich dla Mazowsza. Region zainauguruje  przyjmowanie wniosków od konkursu dla administracji i służby zdrowia. Na wprowadzenie e-usług w tych sektorach przeznaczono 235,3 mln zł. Nabory przeprowadzi  Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Pierwsze 120 mln zł z programu dla Mazowsza na kolejne lata zostało skierowanie na usprawnienie komunikacji pomiędzy administracją, a mieszkańcami regionu. Projekty w obszarze e-administracji będzie trzeba zakończyć i wdrożyć do połowy 2018r. Założenie konkursu to szybsze 'zinformatyzowanie dostępu” do informacji publicznej, czyli taka pełna interakcja z urzędem. Wsparcie będzie można wykorzystać także w obszarze geoinformacji na projekty rozbudowujące już istniejące systemy. Samorządy muszą zainwestować tylko 20%, resztę może pokryć unijne dofinansowanie.

Harmonogram konkursów, wzór wniosku o dofinansowanie dostępne na www.funduszedlamazowsza.eu

Miejsce na reklamę