Strona główna Blog Strona 3141

Rekordowa frekwencja podczas akcji profilaktycznej 'Dbam o oddech’ w Łysych

0

310 mieszkańców gminy Łyse przebadało się podczas akcji profilaktycznej 'Dbam o oddech”. To rekordowa liczba przebadanych osób ze wszystkich dotychczas przeprowadzonych spotkań, które odbywają się w powiecie ostrołęckim od kwietnia tego roku.

Na badania w Łysych zgłosiło się 157 kobiet i 153 mężczyzn.

Nie spodziewaliśmy się, aż takiego odzewu. Na pewno zainteresowanie wynika z zapotrzebowania na tego typu badania. Wysoką frekwencję zawdzięczamy również tamtejszym władzom samorządowym, proboszczowi oraz lokalnym przedsiębiorstwom, zwłaszcza Zakładom Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych. Osobiste zaangażowanie i pomoc właściciela zakładu w rozpropagowaniu badań, przełożyły się na liczebność uczestników, szczególnie osób młodych po 35 roku życia – mówi Aldona Kuciej, koordynator projektu.

Oprócz badań, sporym zainteresowaniem cieszyły się porady dietetyków, konsultacje oraz pomoc w tworzeniu indywidualnej diety. Do tej pory, na badania pogłębione zakwalifikowano ponad 455  osób.

Od wszystkich kierowanych do poradni i na badania poszerzone nie jest wymagane ubezpieczenie zdrowotne. Koszty badań, konsultacji i porad w całości pokrywane są z projektu.

Projekt finansowany jest z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz z budżetu państwa.

 

fot. powiatostrolecki.pl

Miejsce na reklamę

Ponad 500 tys. zł na edukację o bezpieczeństwie w szkołach

0

O dofinansowanie projektów edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa mogą ubiegać się organy prowadzące szkoły w ramach rządowego programu 'Bezpieczna+”. Termin składania wniosków upływa 15 września 2015 r.

Szkoły mogą otrzymać wsparcie finansowe na prowadzenie działań z zakresu:

bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni,
kształtowania otwartości i budowania pozytywnego klimatu szkoły,
poprawy bezpieczeństwa fizycznego w szkołach,
współorganizowania ze strażą pożarną zajęć z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

W tym roku na realizację programu 'Bezpieczna+” w szkołach województwa mazowieckiego przeznaczono kwotę 557 tys. zł. Wnioski do Mazowieckiego Kuratora Oświaty mogą składać organy prowadzące szkoły (np. samorządy, osoby fizyczne) z wyłączeniem przedszkoli, szkół policealnych, pomaturalnych oraz szkół dla dorosłych.

Przyznane środki mogą być wykorzystane m.in. na prowadzenie zajęć i projektów edukacyjnych oraz wychowawczych dla uczniów, wsparcie doradcze dla szkół oraz zakup przez szkoły wyposażenia niezbędnego do realizacji działań z zakresu bezpieczeństwa.

Warunkiem udzielenia wsparcia ze środków budżetu państwa jest zapewnienie przez organ prowadzący własnego wkładu finansowego w wysokości co najmniej 20% kosztów realizacji zadania. Szczegółowe informacje dotyczące składania wniosków znajdują się na stronie Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

Miejsce na reklamę

Kolejna zbiórka elektrośmieci już w sobotę

0

W sobotę 5 września w Ostrołęce zostanie przeprowadzona kolejna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego. Punkt zbierania uruchomiony będzie na Al Jana Pawła II 4 (parking przy CH Leclerc) w godzinach 9 – 14.

Dzięki programowi 'Moje miasto bez elektrośmieci”, prowadzonemu przez firmę ElektroEko, mieszkańcy Ostrołęki mogą zostawić zużyty sprzęt w wybranych miejscach w mieście. Dzięki temu, chronią siebie i środowisko przed groźnym oddziaływaniem starych urządzeń.

Elektrośmieci wyrzucone do śmietnika lub porzucone na łonie przyrody, bezpośrednio zanieczyszczają środowisko stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Kolejna zbióka elektrośmieci odbędzie się za miesiąc.

W przypadku elektrośmieci dużych, takich jak: pralka, lodówka itp. wystarczy zadzwonić pod numer: 2222 333 00 i umówić się na bezpłatny odbiór zepsutych urządzeń z domu lub skorzystać z formularza zamieszczonego na stronie http://elektrosmieci.pl/bezplatny-odbior-elektrosmieci-z-domu.

Elektrośmieci można oddawać na ul. Turskiego (obok składowiska odpadów) we wsi Ławy, gm. Rzekuń od kwietnia do września: pon.-pt. godz 12.00-18.00, sob. godz. 10.00-15.00, od października do marca: pon.-pt. godz 10.00-16.00, sob. godz. 10.00-15.00.

Miejsce na reklamę

Odpowie za rozbój

0

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o rozbój. Sprawca uderzył w głowę pokrzywdzonego, a potem okradł go z pieniędzy i dokumentów.

Wyszkowscy kryminalni ustalili, że poszkodowany kierowca tira zostawił pojazd na parkingu i udał się na zakupy do miasta. Tam poznał dwie przypadkowe osoby, z którymi później pił alkohol. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że sprawca, najprawdopodobniej jeden z uczestników uderzył go w głowę, a potem okradł m. in. z pieniędzy i dokumentów. Na podstawie sporządzonego rysopisu policjanci ustalili i zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. 55-letni mieszkaniec Wyszkowa został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty.

Za rozbój kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Miejsce na reklamę

Pokazy warsztatowe – zakończenie projektu

0

Dobiega końca projekt 'Wakacyjne Warsztaty Teatralne DADAJ 2015′.

Przez dwa tygodnie młodzi artyści z ostrowskiej Sceny Kotłownia przygotowywali różne pokazy teatralne, które zostały zaprezentowane w Ośrodku Wczasowym Dadaj Star 'Leśna przygoda’ koło Olsztyna. Przygotowano dwanaście etiud teatralnych, pięć spektakli, trzy filmy, siedem scen z dramatów Czechowa, sześć monologów, sześć wierszy, jeden spektakl wierszem. Oprócz realizacji teatralnych uczestnicy warsztatów mieli codzienne zajęcia z dykcji, oglądali spektakle Teatru Telewizji oraz uczestniczyli w warsztatach ogólnorozwojowych. W czasie warsztatów rozpoczęły się prace nad trzema tytułami, które będą miały swoją premierę w najbliższym sezonie.

W niedzielę 6.09.2015 na terenie miasta Ostrów Mazowiecka zostaną zaprezentowane te pokazy, które są możliwe do przeniesienia. Aktorzy zaczynają o godz. 12.00 utworem Carrolla Levisa (twórca Alicji w krainie czarów) nad stawem miejskim. Potem przeniosą się do Ogródka Jordanowskiego, gdzie o godz. 13.00 zobaczymy dwa spektakle dla dzieci 'Wilk i zając’ oraz 'Ulicę sezamkową’. Wieczorem o godz. 19.00 w Teatrze Scena Kotłownia zaprezentowane zostaną wybrane sceny z dramatów Antoniego Czechowa. Cały dzień z teatrem w Ostrowi Mazowieckiej.

Miejsce na reklamę

Turniej dzikich drużyn w piłkę nożną

0

Gmina Olszewo-Borki organizuje turniej dzikich drużyn w piłkę nożną.

Zaprasza Aneta Gutowska-Grucelska, sekretarz Urzędu Gminy w Olszewie – Borkach.

Miejsce na reklamę

Narodowe Czytanie 2015 w Lelisie

0

Wójt Gminy Lelis i Gminna Biblioteka Publiczna w Lelisie zapraszają 5 września na Narodowe Czytanie powieści 'Lalka’ Bolesława Prusa.

Rozpocznie się o godz. 11:00 na skwerze z fontanną w Lelisie (przy niesprzyjającej aurze w siedzibie Biblioteki). Uczestnicy akcji, którzy przyniosą własne egzemplarze 'Lalki’ otrzymają pamiątkowy stempel.

Ogólnopolska akcja 'Narodowe Czytanie’ odbędzie się po raz czwarty.

Miejsce na reklamę

Agresywny 37-latek

0

Groził pracownicom restauracji, a następnie zaatakował klienta, który stanął w ich obronie. Policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę. Trafił do policyjnego aresztu.    

Do zdrzenia doszło wczoraj  w Ostrołęce. Mówi st.asp. Sylwester Marczak.

Postępowanie w sprawie prowadzą policjanci ostrołęckiego wydziału kryminalnego.

Miejsce na reklamę

Żegnamy 'Radosny Świetlicobus’

0

W sobotę 5 września odbędzie się impreza podsumowująca 'Radosny Świetlicobus”. Zabawa potrwa w godz. 10:30-13:30 na scenie przy D.H 'Kupiec”.

Już czwarty sezon Radosny Świetlicobus krążył po ostrołęckich osiedlach. Świetlica objazdowa jest innowacyjnym pomysłem w skali kraju. Jej wnętrze jest przygotowane do zabaw i gier dla dzieci, a na zewnątrz dobrą atmosferę gwarantuje profesjonalny zespół wraz wolontariuszami.

Miejsce na reklamę

Przebudowa drogi nr 645 relacji Myszyniec – Łomża

0

Rozpoczęto przebudowę drogi nr 645 na trzykilometrowym odcinku w gminie Łyse.

Zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni i poszerzona do 7 m. Wybudowane zostaną zatoki autobusowe połączone ciągami pieszymi oraz przejścia dla pieszych. Przebudowane zostanie skrzyżowanie dróg woj. nr 645 i 647. Koszt inwestycji to 4 mln 695 tys. zł. Zakończenie robót planowane jest 30.11.2015r.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie planuje również przebudowę chodników oraz nawierzchnię jezdni na odcinku drogi nr 645 w miejscowości Łyse.

Miejsce na reklamę