Strona główna Blog Strona 3135

WSPARCIE Z UE NA EDUKACJĘ PRZEDSZKOLNĄ

0

Już 30 września Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłosi nabór związany z edukacją przedszkolną. W nowym unijnym rozdaniu, wsparcie i rozwój nauki ma kluczowe znaczenie. Na dodatkowe miejsca w ośrodkach przedszkolnych, na zajęcia wyrównawcze, a także wsparcie nauczycieli,  w tym roku,  przeznaczono ponad 9 mln zł. Środki pochodzą z RPO WM 2014-2020.

Dostęp do edukacji przedszkolnej na Mazowszu, zwłaszcza na terenach wiejskich, nadal jest utrudniony i nie wszystkie maluchy mają szansę poznać przedszkolny świat. Projekty, które będą realizowane w ramach planowanego naboru wpłyną na zmianę tego stanu rzeczy, zwiększając liczbę miejsc w ośrodkach wychowania przedszkolnego, a także wyrównując szanse edukacyjne dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Głównym celem jest tworzenie nowych miejsc w przedszkolach, zarówno w tych istniejących, jak i nowo utworzonych ośrodkach wychowania przedszkolnego. Środki będzie można przeznaczyć na dostosowanie i adaptację pomieszczeń, w tym m. in. do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, do wymogów budowlanych czy sanitarno-higienicznych. Istniejącą bazę przedszkolną wnioskodawca będzie mógł zmodernizować, a także kupić niezbędne wyposażenie.

W ramach projektu będzie można wybudować oraz wyposażyć plac zabaw, zaprojektować przestrzeń dla dzieci, która wspiera rozwój psychoruchowy i poznawczy, z uwzględnieniem dzieci niepełnosprawnych.

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych będzie organizowała spotkania dla potencjalnych  beneficjentów w formie szkoleń warsztatowych. W ramach spotkań zostaną przedstawione założenia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 oraz zasady aplikowania o środki w ramach konkursu na Poddziałanie 10.1.4 'Edukacja przedszkolna”.

Miejsce na reklamę

Zapisy na zajęcia recytatorskie

0

Scena Kotłownia w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na zajęcia z recytacji, które będą prowadzone przez zawodowych aktorów.

Recytacja to nie tylko nauka wiersza na pamięć i występ na apelu w szkole lub na konkursie. To przede wszystkim rozwój poprawnej wymowy, wypowiadania się, ukulturalnianie, obycie sceniczne, pokonywanie tremy. To dlatego recytacja stanowi podstawę egzaminów do wszystkich szkół aktorskich, czy castingów do zespołów teatralnych.

Na zajęciach uczestnicy będą uczyć się logicznego czytania wierszy i prozy, próbować zrozumieć tekst zarówno pod kątem tego 'co autor miał na myśli’, jak i budowania własnej interpretacji. Chętni będą przygotowywani na konkursy, a inni będą mieli zajęcia ogólnorozwojowe.

Scena Kotłownia ma ponad dziesięć lat doświadczenia w zajęciach z recytacji i wie, że przyczyniają się do szybkiego rozwoju młodych ludzi, poprawiają koncentrację i często przekłada się na lepsze oceny w szkole. Ilość miejsc ograniczona.

Zajęcia będą odbywać się w Teatrze Scena Kotłownia w czwartki. Zapisy: 502 122 909, [email protected], www.scenakotlownia.pl.

Miejsce na reklamę

ENERGIA Z SERCA DLA DZIECI Z NOWOGRODU

0

Radość, uśmiech i otwarte serca gościły w Przedszkolu Samorządowym w Nowogrodzie. Na placu najmłodsze przedszkolaki wraz z rodzicami bawiły się na imprezie integracyjne związanej z otwarciem obiektów, które powstały w ramach wolontariatu pracowniczego PGE 'Pomagamy”.

W Przedszkolu Samorządowym w ramach projektu powstała altana. Dzięki temu obiektowi dzieci będą mogły spędzać znacznie więcej czasu na świeżym powietrzu. W budynku Szkoły Podstawowej im. Adama Chętnika utworzono salę do zajęć terapeutycznych, z której będą korzystać dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

fot. Przedszkole Samorządowe w Nowogrodzie

galeria

Miejsce na reklamę

Uroczyste oddanie do eksploatacji SE Ostrołęka i SE Stanisławów

0

Dzisiaj uroczyście przekazano do eksploatacji dwa, ważne dla bezpieczeństwa energetycznego, obiekty: zmodernizowaną i  rozbudowaną stację elektroenergetyczną 400/220/110 kV Ostrołęka oraz nową stację 400 kV Stanisławów.

Uroczystość odbyła się na   terenie SE Ostrołęka, zlokalizowanej przy ul. Energetycznej 10. Zarówno rozbudowa i modernizacja SE Ostrołęka, jak i budowa nowej SE Stanisławów, to kolejne inwestycje zrealizowane w ramach strategicznego Projektu budowy połączenia elektroenergetycznego Polska – Litwa.

Celem całego Projektu jest połączenie rynku europejskiego oraz rynków energii elektrycznej 9-ciu krajów bałtyckich (w tym Litwy, Łotwy i Estonii). Realizacja projektu nie tylko wzmocni bezpieczeństwo energetyczne w Europie, ale również przyczyni się do poprawy jakości i   niezawodności zasilania odbiorców energii elektrycznej w centralnej i północno – wschodniej Polsce, poprzez wzmocnienie i rozbudowę krajowej sieci przesyłowej na tym obszarze.

Mówił Jan Piotrowski, prezes ELTEL Networks Energetyka S.A., główny wykonawca inwestycji.

Stacja w Ostrołęce kosztowała około 200 mln złotych.

galeria

Miejsce na reklamę

Pierwszy spektakl w nowym sezonie

0

Scena Kotłownia w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na pierwszy spektakl repertuarowy w tym sezonie. W niedzielę 13 września zaczyna spektaklem NaszeTwarze.pl w reżyserii Rafała Swaczyny.

W Polsce mamy już ponad milion osób cierpiących na uzależnienie behawioralne. Jeszcze więcej nie zdaje sobie sprawy ze swojego uzależnienia. Jeżeli codziennie zaglądamy do internetu, sprawdzamy skrzynkę mailową, zaglądamy na portale społecznościowe typu Facebook, często kilka razy dziennie i 'musimy być na bieżąco’, to jest to uzależnienie.

Gdzie jest granica pomiędzy światem realnym, a wirtualnym, co się wydarzy po jej przekroczeniu? Co się dzieje z człowiekiem zmanipulowanym przez otaczającą nas wszechwirtualność? Wstawiamy zdjęcia, selfie, posty, statuty, gdzie jesteśmy i co robimy. Podajemy ogromną ilość informacji o sobie, udostępniamy informacje o innych dla innych, a czasem nawet tworzymy osoby, istniejące tylko w świecie wirtualnej rzeczywistości.

Igor, nie może się odnaleźć w życiu realnym i ucieka do wirtualności. Tworzy swoją dziewczynę Irenę. Rozmawia z nią, wrzuca zdjęcia, zmienia statuty. Jednak świat wirtualny nie jest bez wad. Cały czas jest kontrolowany przez sieć, nie może nic zrobić samodzielnie. Igor nie zgadza się na stawiane ograniczenia, ale jest tylko jeden sposób na uporanie się z manipulacją, wylogowanie się.

Spektakl rozpocznie się o godz. 19.

Miejsce na reklamę

Kontrole autobusów

0

Policja rozpoczyna kontrole gimbusów. Będą prowadzone w 11 gminach powiatu ostrołęckiego.   

Informuje st. asp. Sylwester Marczak, oficer prasowy ostrołęckiej policji.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

TRUDNA SYTUACJA KLUBU. TRENER KAROL ZUBRZYCKI ODCHODZI Z SPS VOLLEY OSTROŁĘKA

0

Karol Zubrzycki, pomimo godzin włożonych w szkolenie ostrołęckich siatkarzy i zdobyciu wraz z drużyną mistrzostwa w sezonie 2014/2015, opuszcza III-ligowy SPS Volley Ostrołęka. Trener, który poprowadził zespół siatkarski z Ostrołęki do zdobycia tytułu mistrza i historycznego awansu do III-ligi, dziś odchodzi z SPS Volley Ostrołęka. Powodem opuszczenia drużyny jest brak propozycji stałej pracy w miejscu dotychczasowego zatrudnienia. Karol Zubrzycki jako nauczyciel wyszkolił przez kilka lat wielu wspaniałych uczniów.

Obecnie szkoleniowiec udaje się na czteromiesięczne szkolenie przygotowawcze do nowego zawodu. Zarząd oraz współpracownicy dziękują za serce włożone w budowanie ostrołęckiej drużyny siatkarskiej. Podobnie jak sam szkoleniowiec tak i działacze liczą na podjęcie współpracy tuż po odbyciu szkolenia lub w czasie weekendowych powrotów do Ostrołęki.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Karola Zubrzyckiego do czasu powrotu. Zarząd zapowiada, że już w tym tygodniu podejmie decyzję w tej sprawie.

Więcej na temat drużyny przeczytasz na: www.volley.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Biesiada Kurpiowska w TV Puls

0

W sobotę 12 września o godz. 6:30 w TV Puls zostanie wyemitowana Biesiada Kurpiowska. Program nagrany został w Muzeum Kurpiowskim w Wachu gmina Kadzidło.

Mówił Zdzisław Bziukiewicz z Muzeum Kurpiowskiego w Wachu.

Miejsce na reklamę

Goworowo – Turniej piłki nożnej o Puchar Premiera RP

0

Turniej piłki nożnej o Puchar Premiera RP zostanie rozegrany  12 września o godz. 10. na boisku Orlik w Goworowie. Sportowe zmagania przeznaczone są dla  chłopców i dziewcząt w dwóch kategoriach wiekowych 10 i 11 lat. O puchar mogą powalczyć drużyny szkolne,  Uczniowskich Klubów Sportowych, reprezentujące dany Orlik oraz tzw. 'dzikie drużyny”. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 września. Więcej informacji na stronie www.turniejorlika.pl

Organizatorem spotkania, na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki jest Szkolny Związek Sportowy.

Miejsce na reklamę

Zaginęła Magdalena Komorowska

0

Zaginęła 14-etnia Magdalena Komorowska. Po raz ostatni była widziana 10 września br. ok. godz. 8:00 na ul. Mazowieckiej w Ostrołęce.

Ubrana była w białą luźną koszulkę z krótkim rękawem, czarne leginsy, czarne trampki na białej podeszwie, koszulę w kratę czarno-czerwoną, przewiązaną w pasie.

Rysopis: wzrost 174 cm, szczupła budowa ciała, oczy niebieskie, cera śniada, włosy proste, farbowane na czarno, długie do ramion.

Ktokolwiek może pomóc w ustaleniua miejsca pobytu Magdaleny Komorowskiej proszony jest o kontakt z policją pod nr. tel 997 oraz 29 760 15 23.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę