Strona główna Blog Strona 3134

Zapisy na zajęcia recytatorskie

0

Scena Kotłownia w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na zajęcia z recytacji, które będą prowadzone przez zawodowych aktorów.
Recytacja to nie tylko nauka wiersza na pamięć i występ na apelu w szkole lub na konkursie. To przede wszystkim rozwój poprawnej wymowy, wypowiadania się, ukulturalnianie, obycie sceniczne, pokonywanie tremy. To dlatego recytacja stanowi podstawę egzaminów do wszystkich szkół aktorskich, czy castingów do zespołów teatralnych.
Na zajęciach uczestnicy będą uczyć się logicznego czytania wierszy i prozy, próbować zrozumieć tekst zarówno pod kątem tego 'co autor miał na myśli’, jak i budowania własnej interpretacji. Chętni będą przygotowywani na konkursy, a inni będą mieli zajęcia ogólnorozwojowe.

Scena Kotłownia ma ponad dziesięć lat doświadczenia w zajęciach z recytacji i wie, że przyczyniają się do szybkiego rozwoju młodych ludzi, poprawiają koncentrację i często przekłada się na lepsze oceny w szkole. Ilość miejsc ograniczona.
Zajęcia będą odbywać się w Teatrze Scena Kotłownia w czwartki. Zapisy: 502 122 909, [email protected], www.scenakotlownia.pl.

Miejsce na reklamę

Czas na InQbator

0

Festiwal Teatralny InQbatora odbędzie się w dniach 17 – 19 września w Ostrołęce. Na szóstą edycję, której motywem przewodnim po raz kolejny będzie ruch złoży się 13 spektakli i działań artystycznych.

Informuje Magda Chabros z Mazowieckiego Instytutu Kultury, koordynatorka projektu. Widzowie mogą liczyć również na nowe przedsięwzięcia i zagranicznych gości.

Spektaklom będą towarzyszyły wydarzenia dodatkowe m.in. prezentacje tańca w wykonaniu Anny Karabeli z zespołem, gra uliczna i konkurs na recenzję teatralną.

Festiwal  InQbator jest projektem artystycznym, edukacyjnym i integracyjnym. Prezentuje ważne wydarzenia teatralne w szerokim spektrum gatunków, technik oraz praktyk interpretacyjnych. Jest cyklem wydarzeń, które dają możliwość obserwacji nurtów tworzących współczesną scenę teatralną – polską i zagraniczną.

Miejsce na reklamę

Narodowe Czytanie w w Parku Miejskim

0

Spotkajmy się w parku – pod takim hasłem odbył się w sobotę piknik kulturalny w Ostrołęce. Motywem przewodnim imprezy było Narodowe Czytanie 'Laki’ Bolesława Prusa.

Poinformowała Jadwiga Nowicka, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki, które było główmy organizatorem spotkania.
Dla korzystających z zabawy zagrała orkiestra OSP, w świat muzyki Edwarda Czernego przeniosła słuchaczy Ostrołęcka Orkiestra Kameralna. Można było również spotkać stoiska rękodzielników. Swoją ofertę przedstawiła m.in. Miejska Biblioteka Publiczna, a także Schronisko dla Zwierząt Canis. Zaprezentowały się służby mundurowe, kluby sportowe i seniorów.

Publiczne czytanie klasyków polskiej literatury zainicjował w 2012 roku był prezydent Bronisław Komorowski. Akcja ma na celu popularyzację czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę. Ostrołęka w ogólnopolską akcję włączyła się po raz drugi.

Miejsce na reklamę

Gość Radia Oko

0

Na 88,5 FM o możliwościach kształcenia rozmawialiśmy z Iwoną Przychocką, rektor Uczelni Techniczno – Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie oraz Ireneuszem Żuchowskim, rektorem Wyższej Szkoły Ekonomiczno Społecznej w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

Wystawa fotografii i odsłonięcie 2 historycznego muralu

0

Muzeum Żołnierzy Wyklętych zaprasza na wystawę fotografii dokumentalnej z lat 1939 – 1945 autorstwa Jerzego Tomaszewskiego i Elżbiety Berus Tomaszewskiej. Wernisaż odbędzie się jutro (15 września) o godzinie 17 w siedzibie Muzeum przy ulicy Traugutta 19.

Informuje Jacek Karczewski, pełniący obowiązki dyrektora Muzeum.

Wystawie będzie towarzyszyło odsłonięcie drugiego muralu z cyklu 'Droga Żołnierzy Wyklętych”.

Przypominamy, że pierwszy mural został oficjalnie zaprezentowany 11 sierpnia. Nawiązuje on do napaści na Polskę okupantów sowieckich i niemieckich w 1939 roku, a także paktu Robbentrop-Mołotow.

Miejsce na reklamę

Dopalacze i broń zabezpieczone przez policjantów

0

Ponad trzy kilogramy dopalaczy, broń i amunicję ujawnili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Ostrowi Mazowieckiej wspólnie z policjantami z Gdańska podczas kontroli drogowej osobowego audi.

Kierującym był 27-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Podróżowała z nim 24-letnia kobieta. Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli kartonowe pudełko, w którym znajdowała się biała substancja. Badania wykazały, że były to dopalacze.

W ramach dalszych czynności policjanci przeszukali mieszkania 27-latka i 24-latki. U mężczyzny znaleźli i zabezpieczyli pistolet z magazynkiem i amunicją oraz ponad 24 tys. zł. Podejrzewali, że pieniądze mogły pochodzić z handlu 'dopalaczami’.

Zatrzymany 27-latek odpowie za posiadanie broni palnej bez zezwolenia i wyrabianie lub wprowadzanie szkodliwych dla zdrowia substancji. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Miejsce na reklamę

Czterech nietrzeźwych kierujących

0

Czterech kierujących na podwójnym gazie zatrzymali w miniony weekend policjanci na drogach powiatu ostrołęckiego.

Poinformował st. asp. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Zabezpiecz swoją altanę

0

Zabezpiecz mienie pozostawione w altankach – radzi ostrołęcka policja. W miniony weekend odnotowano włamanie na terenie ogródków działkowych 'Bemowo”. 17-letni ostrołęczanin trafił do aresztu.

Po sezonie wzrasta liczba włamań i kradzieży do altanek. Policja przypomina:

Wszelkie zagrożenia, podejrzenia i niebezpieczne sytuacje na bieżąco zgłaszaj policji. Pomoc i radę możesz uzyskać od dzielnicowego.

Mówił st. asp. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Ukazała się kolejna książka Stanisława Kałuckiego

0

’Czarodziej Artur Mucha’ to tytuł kolejnej książki autorstwa Stanisława Kałuckiego. Powieść adresowana jest do starszych dzieci i młodzieży.

Wydawcą książki jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Mówił Stanisław Kałucki.

Miejsce na reklamę

Nowa ulica Koszarowa

0

Zakończyły się prace na ulicy Koszarowej w Ostrołęce na osiedlu Wojciechowice.  Na terenie grupującym pokoszarowe bloki mieszkalne i szkoły przybyły nowe chodniki i nawierzchnia.

Poinformował Wojciech Dorobiński, rzecznik ostrołęckiego ratusza.
Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 1 mln 400 tysięcy złotych.

Fot. www.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę