Strona główna Blog Strona 3124

Za nami 9 Kurpiowskie Targi Rolnicze

0

Po raz dziewiąty w Ostrołęce odbyły się Kurpiowskie Targi Rolnicze. Podczas pikniku na placu przy Kupcu zaprezentowały się m.in. organizacje i instytucje działające w otoczeniu rolnictwa, producenci ekologicznej żywności oraz twórcy ludowi z regionalnymi specjałami.

Spotkanie urozmaiciły pokazy tańca i występy artystyczne. Można było spróbować piwa kozicowego, chleba oraz wyrobów masarskich. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz młócenia cepem i mielenia zboża. Organizatorem targów był Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Ostrołęce.

galeria

Miejsce na reklamę

Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym w Łysych

0

VIII Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym odbyły się w Łysych w dniach 26 – 27 września 2015 r. To pierwsza tego typu impreza organizowana na terenie powiatu ostrołęckiego.

Zawody rozpoczęły się 26 września przy Zespole Szkół Powiatowych w Łysych. Organizatorami byli Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz RS TKKF 'Jastrząb” Ruda Śląska przy wsparciu Powiatu Ostrołęckiego i Gminy Łyse. Mówi August Jakubik organizator mistrzostw, biegacz.

Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym wygrał Paweł Szynal, który przebiegł ponad 246 kilometrów, tym samym utrzymał własny rekord Polski. Wśród kobiet najlepsza była Patrycja Berezowska z wynikiem 238 kilometrów 192 metry, co stanowi nowy rekord Polski.

Na starcie stanęło 67 zawodników, wśród nich wiele utytułowanych postaci polskich biegów. Powiat ostrołęcki reprezentował Waldemar Pędzich, znany biegacz z Szafarczysk i radny Powiatu Ostrołęckiego, który przebiegł 95 maratonów! Miał na koszulce zdjęcie swojego nieżyjącego trenera i przyjaciela Stanisława Dzięgielewskiego. W ten sposób chciał mu złożyć hołd i okazać wdzięczność za wprowadzenie w świat sportu, wspólną pracę i przyjaźń.

W ramach zawodów odbyła się również sztafeta czterogodzinna, w której rywalizowało 7 drużyn. Najlepsi okazali się chłopcy z Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle.

Uroczyste podsumowanie mistrzostw odbyło się w Zespole Szkół Powiatowych w Łysych. Na podium stanęły najpierw panie. Pierwsze miejsce z wynikiem 238 kilometrów 192 metry, co stanowi nowy rekord Polski, zajęła Patrycja Bereznowska. Na miejscu drugim (209 kilometrów) znalazła się Milena Grabska-Grzegorczyk, a na trzecim Agata Matejczuk (189 kilometrów).

Najlepsi wśród mężczyzn okazali się: Paweł Szynal, który przebiegł ponad 246 kilometrów, tym samym utrzymał własny rekord Polski i zajął pierwsze miejsce, Roman Elwart, z wynikiem  234 kilometrów – miejsce drugie,  Przemysław Basa – 230 kilometrów – miejsce trzecie.

Nagrodzono również zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych od lat 21do 60+.

Miejsce na reklamę

Potrącenie rowerzysty

0

Nieprzytomny rowerzysta trafił do szpitala po zderzeniu z ciężarowym dafem. Szczegółowe okoliczności wypadku oraz jego przyczyny wyjaśniają teraz łomżyńscy policjanci.

W niedzielę przed godziną 20.00 dyżurny łomżyńskiej policji został powiadomiony o potrąceniu rowerzysty. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 61 w pobliżu Zaruzia, w gminie Miastkowo.

Poinformowała mł. asp. Ewelina Szlesińska z łomżyńskiej policji.

Miejsce na reklamę

Protest w Ostrołęce – stanowcze NIE dla imigrantów

0

W sobotę (26 września) na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego zebrali się mieszkańcy Ostrołęki, którzy protestowali przeciwko sprowadzaniu do Polski imigrantów z Afryki i Azji. Organizatorem pikiety była Młodzież Wszechpolska przy wsparciu stowarzyszenia Narodowa Ostrołęka.

Protestujący podkreślali, że dziesiątki tysięcy repatriantów czeka na powrót do Ojczyzny, i że zachód doświadcza fatalnych skutków imigracji z Afryki i Azji.

Mówił Mateusz Bałazy, prezes Młodzieży Wszechpolskiej w Ostrołęce.

Uczestnicy zgromadzenia deklarowali, że ich głos w tej sprawie to obywatelski obowiązek. Podkreślali, że osoby nazywane w mediach uchodźcami to tak naprawdę imigranci ekonomiczni. O ile protest w Ostrołęce  przebiegał spokojnie, to hasała na transparentach nie nawoływały do równości i niedyskryminacji –  'Ostrołęka głośno krzyczy – nie dla tej islamskiej dziczy’, 'Kolor wnuków wybierzcie sami – albo czarni albo biali’.

galeria

Miejsce na reklamę

Powitali jesień oddając krew

0

Akcja zbiórki krwi została przeprowadzona w sobotę (26 września) przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrołęce. Ambulans, w którym dokonywano pobrań stacjonował na parkingu przy Galerii Bursztynowej. O tym, kto może oddać krew mówi Elżbieta Jakowicka, kierownik oddziału terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Galeria zaprosiła tego dnia do wspólnej zabawy pn. 'Powitanie jesieni”. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji takich jak symultana szachowa, pokaz szachów wielkoformatowych oraz konkurs plastyczny dla najmłodszych. Klienci mogli również zadbać o swoje zdrowie oraz poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

galeria

Miejsce na reklamę

Hala targowa już otwarta

0

Nowa hala targowa wybudowana w miejscu starego targowiska przy ul. Prądzyńskiego została uroczyście otwarta w sobotę, 26 września. Swoje firmy ulokowali tam głównie ostrołęccy kupcy.

Podkreśla Janusz Kotowski, prezydent Ostrołęki.
Obiekt należy do Kupieckiego Centrum Handlowo-Usługowego. Inwestycja nie tylko poprawiła komfort  pracy handlowców, ale również estetykę tej części miasta.

Z okazji uroczystego otwarcia odbył się festyn, podczas którego na scenie zaprezentowali się m.in. mali artyści z ostrołęckich przedszkoli, były konkursy z nagrodami i pokaz mody. Zwieńczeniem imprezy był koncert Iwana Komarenko.

galeria

Miejsce na reklamę

Dwa tragiczne wypadki drogowe

0

Trzy ofiary śmiertelne i trzy osoby ranne to bilans dwóch wypadków drogowych w powiecie ostrołęckim. W obu przyczyną było niedostosowanie prędkości do warynków na drodze.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 13. na trasie Grodzisk – Czerwin.

Do kolejnego wypadku doszło również w sobotę po godz. 1 w Nowej Wsi.

Poinformował st. asp. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Potrącenie pieszej

0

Dziś rano w Ostrołęce doszło do potrącenia pieszej.

Mówi st. asp. Sylwester Marczak.  

Kierujący vw 47-letni ostrołęczanin, który potrącił starszą kobietę był trzeźwy.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego.

Miejsce na reklamę

Koncert zespołu LemON

0

W Ostrołęce wystąpił zespół LemON. Koncert odbył się 24 września w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce.

fot. Krupek

galeria

Miejsce na reklamę

Gość Radia Oko – Stanisław Orłowski, przedstawiciel MODR w Ostrołęce

0

Stanisław Orłowski, przedstawiciel Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie, oddział w Ostrołęce opowiada słuchaczom Radia Oko o nadchodzących Kurpiowskich Targach Rolniczych.

Miejsce na reklamę