Strona główna Blog Strona 3119

Pijany kierowca motoroweru

0

Cztery promile alkoholu miał kierujący motorowerem.  Na łuku drogi zjechał na pobocze i przewrócił się.

Policja kolejny raz apeluje.

Mówił mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Tragiczny wypadek drogowy, kierowca pijany i bez uprawnień

0

Jedna ofiara śmiertelna i trzy osoby ranne to bilans wypadku drogowege w gminie Goworowo. Kierowca był pijany i w ogóle nie miał prawa jazdy.   

Do wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę na trasie Żabin – Lipniki. Mówi mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

Ognisko i pieczone ziemniaki od rady Osiedla Centrum

0

Pieczenie ziemniaków w środku miasta okazało się strzałem w dziesiątkę. Mieszkańcy Ostrołęki chętnie skorzystali z propozycji Rady Osiedla Centrum i tłumnie przybyli na ognisko, które odbyło się w sobotę ( 3 października) na placu przy Szkole Podstawowej Nr 10.

To była zabawa łącząca pokolenia. Wśród gości liczną grupę stanowili przedstawiciele samorządu miasta. Prezydent Janusz Kotowski, przy tej okazji z sentymentem wspominał dzieciństwo.

Dla najmłodszych przygotowano zabawki dmuchane oraz konkursy. Do pieczonego ziemniaka przygrywał zespół Droga na Ostrołękę.

galeria

Miejsce na reklamę

Pierwszy ostrołęcki bieg w strojach ślubnych

0

Blisko 100 osób wzięło udział w pierwszym ostrołęckim biegu w strojach ślubnych, który odbył się w niedzielę, 4 października. Uczestnicy zakupując pakiet trasowy, w którym znalazł się m.in. welon, lub w przypadku mężczyzn muszka, wsparli akcję charytatywną. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na leczenie młodej ostrołęczanki.

Pierwszy Bieg w Strojach Ślubnych towarzyszył II Targom Ślubnym 'Love”, które odbyły się w hali im. Arkadiusza Gołasia.

galeria

Miejsce na reklamę

II edycja kampanii 'Studencie! eWUŚ radzi’

0

U progu nowego roku akademickiego 2015/2016 mazowiecki NFZ wznawia kampanię informacyjną 'Studencie! eWUŚ radzi”.

Dyrektor mazowieckiego Funduszu Filip Nowak zwróci się do rektorów wyższych szkół na terenie Mazowsza z prośbą o pomoc w jak najszerszym rozpowszechnieniu wśród studentów informacji na temat zasad ubezpieczenia w NFZ.

Wakacje to czas, gdy młodzi ludzie często podejmują dorywczą pracę. Niewielu z nich jednak zdaje sobie sprawę, że rodzi to określone skutki prawne dotyczące statusu ubezpieczenia w NFZ.
– Aby pomóc studentom w uniknięciu przykrych niespodzianek związanych z dokumentowaniem ubezpieczenia w placówce opieki zdrowotnej, chcemy udostępnić im foldery informacyjne, w których znajdą odpowiedzi na pytania najczęściej nurtujące młodzież akademicką, a dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego – mówi szef NFZ Mazowsze.

Stosowne informacje dostępne są także na stronie www.nfz-warszawa.pl.

W folderach rozpowszechnianych w ramach akcji informacyjnej mazowieckiego NFZ 'Studencie! eWUŚ radzi” znajdą się odpowiedzi na następujące wątpliwości: Kiedy student jest ubezpieczony? Czy pozostaje ubezpieczony, gdy pracował w wakacje? Co się dzieje, gdy student kończy 26 lat i nadal studiuje? Jak długo po zakończeniu nauki student jest ubezpieczony?

STUDENCIE! CZY JESTEŚ UBEZPIECZONY?
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O SWOIM UBEZPIECZENIU ZDROWOTNYM
w NARODOWYM FUNDUSZU ZDROWIA

Studenci oraz uczestnicy studiów doktoranckich podlegają obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego. Oznacza to, że muszą zostać zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego.

Kto zgłasza studenta do ubezpieczenia zdrowotnego?

RODZINA. Najczęściej rodzic posiadający tytuł ubezpieczenia zdrowotnego (np. z tytułu posiadanej umowy o pracę, wykonywanej działalności gospodarczej albo otrzymywanej renty czy emerytury). Jeżeli żaden z rodziców nie podlega obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce albo w innym kraju Unii Europejskiej, studenta jako członka rodziny może zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego również babcia lub dziadek. W każdym z tych przypadków świadczenia opieki zdrowotnej finansowane przez NFZ przysługują uczącemu się do ukończenia 26. roku życia. Jeżeli student zawarł związek małżeński, do ubezpieczenia zdrowotnego zgłasza go małżonek o ile sam posiada tytuł do ubezpieczenia zdrowotnego (np. pracuje na umowę o pracę). W takim przypadku ubezpieczenie przysługuje studentowi dopóty, dopóki nie zaistnieje inny tytuł do ubezpieczenia, np. podjęcie pracy, rozpoczęcie samodzielnej działalności gospodarczej lub rejestracja w urzędzie pracy.

UCZELNIA. Jeżeli student nie może być zgłoszony do ubezpieczenia zdrowotnego przez żadnego z członków rodziny, a także jeśli kontynuuje naukę po ukończeniu 26. roku życia, obowiązek ubezpieczenia studenta przechodzi na uczelnię. Warto przy tym podkreślić, że to na osobie uczącej się spoczywa obowiązek osobistego zgłoszenia się do dziekanatu i złożenia wniosku o objęcie jej ubezpieczeniem. Student zgłoszony przez uczelnię do ubezpieczenia zdrowotnego jest zobowiązany również poinformować swoją uczelnię o powstaniu innego tytułu do obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego, kiedy na przykład rozpocznie pracę.

PRACODAWCA. Jeżeli student pracuje na podstawie umowy o pracę lub umowy zlecenia, do ubezpieczenia zgłasza go pracodawca.

INSTYTUCJA. W przypadku, gdy student pobiera świadczenia przyznane przez np. ZUS lub KRUS, do ubezpieczenia zgłaszają go instytucje wypłacające dane świadczenia.

Miejsce na reklamę

Spektakl dla dzieci, pt. „Bleee…”

0

W niedzielę 2 października ostrowska Scena Kotłownia zaprasza na spektakl dla dzieci, pt. „Bleee…” Maliny Prześlugi.

Początek o godz. 17.00. Rezerwacja miejsc: tel. 502122909.

Miejsce na reklamę

Muzeum zaprasza na otwarcie wystawy jubileuszowej

0

Z okazji obchodów 40-lecia Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na wernisaż jubileuszowej wystawy czasowej pt.’Od włoskich bufetów po ebay kolekcjonerów, czyli muzeum po drodze”. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 10 października (sobota) o godz. 16.

Informuje dyrektor Maria Samsel.

Wystawa jubileuszowa jest elementem projektu realizowanego w ramach programu 'Dziedzictwo kulturowe”, priorytet 'Wspieranie działań muzealnych”.

Placówka jednocześnie informuje, że wystawa stała pozostaje nieczynna dla zwiedzających. O uroczystym otwarciu nowej ekspozycji poinformujemy na 88,5 FM.

Miejsce na reklamę

Gmina Kadzidło wyremontuje część krajowej 53

0

Gmina Kadzidło wspólnie z partnerami zrealizuje inwestycję drogową za blisko cztery miniony złotych. Po długich staraniach ruszają prace na drodze krajowej nr 53 na odcinku od Dylewa do Łodzisk.

Informuje wójt Dariusz Łukaszewski.

Zdecydowanie mniejsze, chociaż bardzo ważne dla społeczności lokalnej są prace realizowane na drogach gminnych.

Budowa tych ulic realizowana jest w całości z budżetu gminy.

Miejsce na reklamę

Harmonogram postoju mammobusów (5-11 października)

0

W dniach 5-11 października 2015 r. mammobusy odwiedzą na Mazowszu dwadzieścia dwa powiaty: białobrzeski, gostyniński, grodziski, legionowski, makowski, miński, mławski, nowodworski, ostrowski, otwocki, płocki, płoński, pułtuski, pruszkowski, radomski, sierpecki, sochaczewski, szydłowiecki, warszawski zachodni, węgrowski, wołomiński, wyszkowski. Zapraszamy panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię w ramach 'Programu profilaktyki raka piersi”!

1)    powiat białobrzeski
8 października, ul. Główna 5 w Żabiej Woli, w godzinach 9.00-17.00

2)    powiat gostyniński
8 października, ul. Warszawska 169 w Sannikach, w godzinach 9.00-17.00

3)    powiat grodziski
5 października, ul. Spółdzielcza 9 w Grodzisku Mazowieckim, w godzinach 9.00-17.00
6 października, ul. Legionów 28 w Podkowie Leśnej, w godzinach 9.00-17.00
6 października, ul. Główna 5 w Żabiej Woli, w godzinach 9.00-17.00
6 października, ul. Spółdzielcza 9 w Grodzisku Mazowieckim, w godzinach 9.00-17.00
8 października, ul. Warszawska 35 w Jaktorowie, w godzinach 9.00-17.00
8 października, ul. Błońska 46/48 w Podkowie Leśnej, w godzinach 8.00-13.00
8 października, ul. Królewska 123A w Milanówku, w godzinach 9.00-17.00

9 października, ul. Spółdzielcza 9 w Grodzisku Mazowieckim, w godzinach 9.00-17.00
9 października, ul. Warszawska 3 w Jaktorowie, w godzinach 9.00-17.00

4)    powiat legionowski
5 października, ul. Rynek 21 w Serocku, w godzinach 9.00-17.00
6 października, Pl. Wolności 1 w Nieporęcie, w godzinach 9.00-17.00
9 października, ul. Modlińska 65 w Wieliszewie, w godzinach 8.00-13.00

5)    powiat makowski
6 października, Plac Niepodległości 1 w Makowie Mazowieckim, w godzinach 9.00-17.00
7 października, ul. Legionów 28 w Karniewie, w godzinach 9.00-17.00

6)    powiat miński
5 października, Plac Anny Jagiellonki  16 w Cegłowie, w godzinach 9.00-17.00
6 października, Plac Anny Jagiellonki  16 w Cegłowie, w godzinach 9.00-17.00
10 października, Plac Kilińskiego w Kałuszynie, w godzinach 9.00-17.00

7)    powiat mławski
5 października, na Rynku przy Ratuszu w Mławie, w godzinach 9.00-17.00

8)    powiat nowodworski
5 października, ul. Gminna 6 w Czosnowie, w godzinach 9.00-17.00
5 października, ul. Sportowa  2 w Nasielsku, w godzinach 9.00-17.00
6 października, ul. Szkolna 3 w Pomiechówku, w godzinach 9.00-17.00
6 października, ul. Sportowa 2 w Nasielsku, w godzinach 9.00-17.00

9 października,  ul. Partyzantów 3 w Leoncinie, w godzinach 9.00-17.00

9)    powiat ostrowski
5 października, ul. Dąbrowskiego 6 w Broku, w godzinach 9.00-17.00
8 października, ul. 3 Maja 66 w Ostrowi Mazowieckiej, w godzinach 9.00-17.00

10) powiat otwocki
8 października, ul. Widok 2 w Karczewie, w godzinach 9.00-17.00
8 października, ul. Kościelna 2 w Wiązownej, w godzinach 9.00-17.00

11) powiat płocki
7 października, Sikórz 84 (ośrodek zdrowia), w godzinach 9.00-17.00
7 października, ul. Niepodległości 6 w Wyszogrodzie, w godzinach 9.00-17.00
7 października, ul. Bankowa 1 w Bodzanowie, w godzinach 9.00-17.00
8 października, Siecień  134 (ośrodek  zdrowia), w godzinach 9.00-17.00
9 października, ul. Jana Pawła II 2 w Brudzeniu Dużym, w godzinach 9.00-17.00

12) powiat płoński
6 października, ul. Jagiełły 16 w Czerwińsku nad Wisłą, w godzinach 9.00-17.00
7 października, ul. Spółdzielcza  4 w Baboszewie, w godzinach 9.00-17.00

13) powiat pułtuski
5 października, ul. New Britain 1 w Pułtusku, w godzinach 9.00-17.00
7 października, ul. Pułtuska 25 w Winnicy, w godzinach 9.00-17.00

14) powiat pruszkowski
5 października, ul. Bydgoska 76 w Brwinowie, w godzinach 9.00-17.00
7 października, ul. Warszawska 24 w Piastowie, w godzinach 9.00-17.00
9 października, ul. Grodziska 12 w Brwinowie, w godzinach 9.00-17.00

15) powiat radomski
9 października, ul. Legionów 28 w Jedlińsku, w godzinach 9.00-17.00
9 października, ul. Legionów 28 w Kowali-Kolonia, w godzinach 9.00-17.00

16) powiat sierpecki
5 października, ul. Świętokrzyska 27 w Sierpcu, w godzinach 9.00-17.00
6 października, ul. Świętokrzyska 27 w Sierpcu, w godzinach 9.00-17.00
7 października, ul. Gozdawy 13 w Gozdowie, w godzinach 9.00-17.00
8 października, ul. Mazowiecka 24 w Zawidzu Kościelnym, w godzinach 9.00-17.00
8 października, ul. Jana Pawła II 6 w Rościszewie, w godzinach 9.00-17.00
9 października, Mochowo 31 (plac przy gimnazjum), w godzinach 9.00-17.00

17) powiat sochaczewski
7 października, ul. Sawickiej  7 w Sochaczewie, w godzinach 9.00-17.00
8 października, Al. 600-lecia 39 w Sochaczewie, w godzinach 9.00-17.00
9 października, Pl. Kościuszki w Sochaczewie, w godzinach 9.00-17.00

18) powiat szydłowiecki
11 października, Orońsko (Remiza OSP Orońsko), w godzinach 9.00-17.00

19) powiat warszawski zachodni
6 października, ul. Legionów 28 w Łomiankach, w godzinach 9.00-17.00
7 października, ul. Legionów 28 w Izabelinie, w godzinach 9.00-17.00
7 października, ul. Rynek 21 w Starych Babicach, w godzinach 9.00-17.00
7 października, ul. Piłsudskiego 2/4 w Błoniu, w godzinach 9.00-17.00
8 października, ul. Piłsudskiego 2/4 w Błoniu, w godzinach 9.00-17.00
9 października, ul. Baczyńskiego 30 w Łomiankach, w godzinach 8.00-15.00
9 października, ul. 3 Maja 42 w Izabelinie, w godzinach 8.00-13.00

20) powiat węgrowski
8 października, ul. Żymirskiego 2  Łochowie, w godzinach 9.00-17.00

21) powiat wołomiński
5 października, ul. Ogrodowa 4 w Wołominie, w godzinach 9.00-17.00
9 października, Al. Jana Pawła II 20 w Radzyminie, w godzinach 9.00-17.00
9 października, Al. Piłsudskiego 95 w Markach, w godzinach 9.00-17.00

22) powiat wyszkowski
5 października, ul. Komisji Edukacji Narodowej 1 w Wyszkowie, w godzinach 9.00-17.00

Miejsce na reklamę

Kolejna zbiórka elektrośmieci już w sobotę

0

W sobotę 3 października w Ostrołęce zostanie przeprowadzona kolejna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego. Punkt zbierania uruchomiony będzie na Al Jana Pawła II 4 (parking przy CH Leclerc) w godzinach 9 – 14.

Dzięki programowi 'Moje miasto bez elektrośmieci’, prowadzonemu przez firmę ElektroEko, mieszkańcy Ostrołęki mogą zostawić zużyty sprzęt w wybranych miejscach w mieście. Dzięki temu, chronią siebie i środowisko przed groźnym oddziaływaniem starych urządzeń. Mówi Anna Podsiadło z ElektroEko.

Elektrośmieci wyrzucone do śmietnika lub porzucone na łonie przyrody, bezpośrednio zanieczyszczają środowisko stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Kolejna zbióka elektrośmieci odbędzie się za miesiąc.

Miejsce na reklamę