Strona główna Blog Strona 3118

Nowy most dostępny tylko dla pieszych

0

Przypominamy, że rozpoczyna się remont dylatacji mostu im. Madalińskiego na rzece Narwi. Wczoraj  wieczorem przeprawa została wyłączona z ruchu kołowego.

Most jest dostępny jedynie dla pieszych, którzy mogą korzystać naprzemiennie z chodników wyłączonych w danym czasie z remontu. Wykonawca ma zgodnie z umowa zakończyć prace do 20 października.

Podkreśla Wojciech Dorobiński, rzecznik Urzędu Miasta.

Miejsce na reklamę

O zasiekach i uchodźcach w Kadzidle

0

’Dlaczego Europa nie rozumie Węgrów, czyli o zasiekach i uchodźcach’ to tytuł spotkania z Jarosławem Gizińskim – redaktorem 'Wprost’, które odbędzie się 12 października w kadzidlańskim Kinie za Rogiem.

Poinformował wójt Dariusz Łukaszewski.
Na spotkanie, które rozpocznie się o godzinei 17.30 zapraszają również Gminna Biblioteka Publiczna w Kadzidle im. Wojciecha Woźniaka oraz Publiczne Gimnazjum im. gen. Aleksandra Krzyżanowskiego 'Wilka’.

Miejsce na reklamę

Policja apeluje – nośmy odblaski

0

W związku z coraz krótszymi dniami i ze względu na bezpieczeństwo  na drodze policjanci apelują o korzystanie z odblasków. Dotyczy to zarówno rowerzystów jak i pieszych.

Przypominamy, że według obowiązujących przepisów pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Za jego brak grozi mandat w wysokości od 20 do 500 zł.

Poformował młodszy aspirant Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.
Policjanci ostrzegają, że będą w sposób szczegółowy kontrolować obowiązek noszenia elementów odblaskowych.

Miejsce na reklamę

Nowy sezon w DKF zainaugurowany

0

Filmem 'NOC WALPURGI” w reżyserii Marcina Bortkiewicza zainaugurowano w poniedziałkowy wieczór (5 października) nowy sezon w Dyskusyjnym Klubie Filmowym. Pokaz polskiego dramatu poprzedziło spotkanie w holu, gdzie tradycyjnie już gości poczęstowano tortem i lampką szampana.

Spotkania kierowane do sympatyków kina niezależnego odbywają się co dwa tygodnie. W tym sezonie organizatorzy postawili na różnorodność.

Poinformowała Barbara Saniewska Cichoń.

Miejsce na reklamę

Uwaga kierowcy – policja kieruje ruchem

0

W związku z czasowym zamknięciem ,,nowego’’ mostu w celu usprawnienia przejazdu wszystkim kierującym policjanci na rondzie im. ks. Siemowita III w Ostrołęce   prowadzą ręczną regulację ruchem.

W przypadku ręcznej regulacji ruchem wystarczy obserwować policjantów i jechać według pokazywanych poleceń.

Informuje mł. asp. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Miejsce na reklamę

III Biegu Pamięci Marynarzy i Ułanów

0

III Biegu Pamięci Marynarzy i Ułanów poległych w 1920 r.  odbył się 4 października w miejscowości Susk Stary w gminie Rzekuń. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 10 km. Głównym organizatorem spotkania był Klub Sportowy 'ARCO” Ławy, mówi Arkadiusz Zyśk.

Celem organizowanych zawodów było promowanie biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej oraz uczczenie pamięci 53 marynarzy i 18 ułanów, którzy polegli w obronie ziemi rzekuńskiej podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r.

Uczestnicy imprezy sportowo patriotycznej otrzymali pamiątkowe medale, na najlepszych zawodników czekały puchary, nagrody pieniężne i rzeczowe. Zwieńczeniem zawodów było ognisko z pieczoną kiełbaską, degustacja grochówki i ciast domowego wypieku.

Wyniki na stronie http://www.biegpamieci.strefa.pl

https://plus.google.com/photos/106835422431644867680/albums/6201852110700005953?sview=7

Miejsce na reklamę

NUMB OSTROŁĘCKIEJ SCENY AUTORSKIEJ

0

Młodzi aktorzy Ostrołęckiej Sceny Autorskiej po raz kolejny zaprezentowali spektakl plenerowy zatytułowany 'Numb”. Historia oparta na opowieści jednej z mieszkanek Berlina zaczerpniętej z książki 'My, dzieci z Dworca ZOO”, wzbogacona muzyką legendarnej grupy Pink Floyd została wystawiona wczoraj (4 października) na palcu przy Kupcu.

Mówi reżyser i współautor scenariusza Wojciech Kraszewski, który jednocześnie chwali swoich podopiecznych.

Spektakl pierwszy raz został zaprezentowany podczas Festiwalu Teatralnego InQbator.

Miejsce na reklamę

’Słoneczna magia” Stanisława Kałuckiego

0

’Słoneczna magia’ to tytuł kolejnej książki autorstwa Stanisława Kałuckiego.  Tym razem są to wiersze.

Książkę wydało Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki przy wsparciu finansowym prezydenta miasta.

Miejsce na reklamę

Pijany kierowca próbował przekupić policjantów

0

Za próbę wręczenia korzyści majątkowej i jazdy w stanie nietrzeźwości odpowie kierowca tira zatrzymany przez wyszkowskich policjantów.

Do zdarzenia doszło dzisiaj rano na trasie K-8 w miejscowości Trzcianka. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej za przekroczenie prędkości kierującego samochodem ciężarowym Scania 34-letniego obywatela Białorusi. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. W zamian za odstąpienie od czynności i dalszych konsekwencji prawnych kierowca usiłował wręczyć policjantom 105 Euro.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za próbę skorumpowania funkcjonariuszy policji oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 10 lat więzienia.

Miejsce na reklamę

Muzeum Kultury Kurpiowskiej zaprasza na Dzień Kolekcjonera!

0

Muzeum Kultury Kurpiowskiej zaprasza na Dzień Kolekcjonera, będący jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom jubileuszu 40-lecia działalności ostrołęckiej placówki. Organizatorzy zachęcają kolekcjonerów do  prezentacji swoich zbiorów oraz wszystkie osoby zainteresowane kolekcjonerstwem do obejrzenia stoisk. Spotkanie będzie miało charakter otwarty.

Podczas Dnia Kolekcjonera nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom 'Powiatowego Konkursu Plastyczno-Literackiego 'Zaczyna się niewinnie. Mali kolekcjonerzy’. Konkurs, w którym wzięły udział dzieci z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego w wieku od 5 do 13 lat, miał na  celu propagowanie zasad świadomego kolekcjonerstwa. Zadaniem uczestników było  zaprezentowanie (w  formie plastycznej lub  literackiej) swojej prawdziwej bądź wymarzonej kolekcji. Fundatorem nagród w konkursie są Starostwo Powiatowe w Ostrołęce i Muzeum Kultury Kurpiowskiej w  Ostrołęce.

Osoby zainteresowane prezentacją swoich zbiorów podczas Dnia Kolekcjonera proszone są  o skontaktowanie się z Działem Historyczno-Artystycznym Muzeum Kultury Kurpiowskiej w  Ostrołęce, plac gen. Józefa Bema 8, tel.: 29 764 54 43, wew. 35, e-mail:   [email protected]. Koordynatorem projektu jest Joanna Zyśk.

Dzień Kolekcjonera odbędzie się w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce w sobotę 17 października 2015 roku, w godz. 12.00-17.00.
Dzień Kolekcjonera jest częścią projektu 'Od włoskich bufetów po  ebay kolekcjonerów, czyli  muzeum po  drodze” finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i  Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Miejsce na reklamę