Strona główna Blog Strona 3116

Ulica Otok już po remoncie

0

Zakończono prace przy budowie ulicy Otok – informuje ostrołęcki ratusz. W ramach inwestycji zbudowano kanalizację deszczową oraz uzupełniono przyłącza wodno – kanalizacyjne. Zamontowano też nowe oświetlenie. Na długości około 600 metrów zrobiono z kostki brukowej jezdnię i chodniki.

Wartość zadania to blisko 2 mln 250 tysięcy złotych.

Fot. www.ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa w Łysych

0

W piątek 16 października 2015 r. w Łysych odbędzie się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.30 w hali sportowej przy Zespole Szkół Powiatowych (ul. Krupki 20).

Mówi mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

’Odblaski? Podaj dalej!”

0

Łomżyńscy policjanci rozpoczynają działania profilaktyczne pod nazwą 'Odblaski? Podaj dalej!” W ramach działań mundurowi będą przypominać o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, a także zachęcać mieszkańców miasta do umieszczania takich elementów na swoich ubraniach i korzystania z nich po zmroku. Wszystko po to, aby przeciwdziałać zdarzeniom drogowym z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Działania informacyjno-edukacyjne 'Odblaski? Podaj dalej!” są kontynuacją prowadzonej w ubiegłym roku przez Wydział Ruchu Drogowego KMP w Łomży akcji pn. 'Odblaski? Biorę w ciemno!”. Mówi mł. asp. Ewelina Szlesińska.

Policjanci zaproszą także do współpracy lokalne środowiska, które dostrzegają potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, a informacje z działań ukażą się na stronie internetowej łomżyńskiej komendy. Funkcjonariusze zauważają, że idea 'odblaskowej profilaktyki” spotkała się z przychylnym przyjęciem m.in. przez rowerzystów. Miłośnicy dwóch kółek coraz częściej widywani są w Łomży w kamizelkach odblaskowych. To dobry przykład dbania o własne bezpieczeństwo na drodze.

Przypominamy, że znowelizowana ustawa prawo o ruchu drogowym, od 31 sierpnia ubiegłego roku nałożyła na wszystkich pieszych poruszających się drogą po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, obowiązek noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Dlatego też mundurowi apelują o przestrzeganie przepisów w tym zakresie.

Miejsce na reklamę

Mosaik atrakcją otwarcia jubileuszowej wystawy czasowej

0

Koncert polskiego zespołu Mosaik – wykonującego muzykę świata na instrumentach historycznych i etnicznych będzie atrakcją otwarcia jubileuszowej wystawy czasowej pt.: 'Od włoskich bufetów po ebay kolekcjonerów, czyli muzeum po drodze” już w najbliższy weekend.

Do wspólnego świętowania zaprasza ostrołęckie Muzeum Kultury Kurpiowskiej w sobotę, 10 października 2015 roku od godz. 16.00.

Zespół łączy polską muzykę dawną i tradycyjną z orientem. Najczęściej inspiracje czerpie z archaicznych pieśni i melodii Kurpiów i Lubelszczyzny.

Lauret Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja i Mikołajków Folkowych. Uczestnik ważnych festiwali World Music, m.in. Skrzyżowanie Kultur, Ethnoport Music Festival.

Do tej pory ukazały się 3 albumy zespołu: Ludovava, A my do Betlejem (czyli rejestracja koncertu dla Polskiego Radia) oraz Całe szczęście. Ponadto ich utwory znalazły się na płytach brytyjskiego wydawnictwa World Music Network oraz na albumach promujących najważniejsze polskie zespoły folkowe na targach WOMEX.

Miejsce na reklamę

Festyn na makowskim rynku

0

’Masz jedno życie – Kieruj odpowiedzialnie. Dopalacze zabijają” – pod takim hasłem odbył się w Makowie Mazowieckim festyn profilaktyczno – edukacyjny.

Mówi sierż. szt. Anna Waśniewska z makowskiej policji.

W jednym z symulatorów można było odczuć na własnej skórze co dzieje się z ludzkim ciałem podczas dachowania samochodu. Na kolejnym stanowisku można było się przekonać, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się symulatory jazdy samochodem i motocyklem. Również slalom pomiędzy pachołkami w alkogoglach przyciągał uczestników.

Na stanowisku Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Makowie Mazowieckim można było uzyskać szczegółowe informacje na temat dopalaczy, stuków ich zażywania, i miejsca, gdzie należy szukać pomocy.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

XI KAMPANIA BIAŁYCH SERC 'S.O.S. DLA MŁODZIEŻY’ 12 -27.X.2015

0

Już 12 października 2015 roku rozpocznie się po raz XI Kampania Białych Serc – ogólnopolski solidarny protest przeciwko narkotykom. Hasło tegorocznej edycji   brzmi 'S.O.S. DLA MŁODZIEŻY’. Potrwa do 27 października 2015 r. i przez cały swój czas trwania szczególnie poświęcona będzie młodzieży borykającej się z problemem uzależnienia od alkoholu.

W czasie ogólnopolskiego solidarnego protestu przeciwko narkotykom odbędą się jak co roku w wielu miejscach w Polsce liczne prelekcje o tematyce antyuzależnieniowej, warsztaty, szkolenia profilaktyczne, imprezy sportowe promujące zdrowy styl życia, spotkania młodzieży z policjantami oraz osobami uzależnionymi,koncerty, głośne Marsze Białych Serc przeciwko narkotykom, wieczory pamięci poświęcone ofiarom uzależnień i wiele wiele innych akcji.

Rok temu w czasie X Kampanii Białych Serc, która poświęcona była uzależnieniu od gier hazardowych oraz gier komputerowych wzięło udział 759 uczestników, w których znalazły się szkoły, przedszkola, instytucje, organizacje, ośrodki, jednostki policji, wojska, straży pożarnej. Odbyło się łącznie 908 akcji w całej Polsce.

Pomysłodawca Mariusz Zalewski zaprasza do udziału w tegorocznej Kampanii Białych Serc i włączenia się w solidarny protest przeciwko narkotykom. Szkoły, organizacje, placówki, ośrodki, instytucje, które postanowią włączyć się w XI Kampanię Białych Serc proszone są o kontakt pod numerem tel. 666 590 418 lub pocztą elektroniczną na adres [email protected].

Także mieszkańcy w całej Polsce mogą włączyć się w protest poprzez zawieszenie papierowego serduszka lub serduszek w oknie swojego domu w dniach od 12 do 27 października 2015 r. – czyli przez cały czas trwania Kampanii. Wystarczy później zrobić zdjęcia,zaznaczyć miejscowość i również przesłać na adres [email protected].

Białe serduszko jak i biały balonik jest od jedenastu lat symbolem Kampanii Białych Serc.

W ramach XI Kampanii Białych Serc Grupa Zalewski Patrol – główny organizator Kampanii Białych Serc przeprowadzi na terenie Mławy następujące akcje:

12.X.2015 r.- początek XI Kampanii Białych Serc, czyli tradycyjnie odwiedziny grobów osób uzależnionych. W wielu miejscach w Mławie pojawią się białe serduszka
23.X.2015 r.- IV MARSZ BIAŁYCH SERC- głośny, ale pokojowy marsz przeciwko narkotykom, który przejdzie ulicami miasta. Bębny, gwizdki, trąbki, transparenty i flagi niebieskie z sercem będą widoczne na ulicach Mławy. Rok temu ponad stu uczestników, a organizatorzy przewidują, że tegoroczny marsz zgromadzi jeszcze większą liczbę. Marsz Białych Serc wsparło Starostwo Powiatowe w Mławie, które przyznało tysiąc złotych dotacji na zakup megafonu, gwizdków, baneru, balonów, koszulek. Marsz Białych Serc rozpocznie się o godzinie 10.30 – zbiórka w Parku Miejskim przy pomniku J. Piłsudskiego.

24.X.2015 r.- od godz.10.00 akcja 'DOPALAM SIĘ ZDROWO’ z finałem akcji 'ZAPALACZEM W DOPALACZE’, którą Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie prowadziło w czasie wakacji. To w czasie tej akcji piątka podopiecznych Stowarzyszenia apelowała do młodych ludzi o nie niszczenie swojego zdrowia poprzez zażywanie dopalaczy. Warto dodać, że akcja została zauważona przez TVP i znalazła się w głównym wydaniu Wiadomości. W czasie akcji 'DOPALAM SIĘ ZDROWO’ rozdawane będą mieszkańcom jak zawsze białe balony, białe serca i owoce jako zdrowe dopalacze. Wolontariusze Grupy Zalewski przeprowadzą także w czasie tej akcji zbiórkę pieniędzy dla bohaterów akcji 'ZAPALACZEM W DOPALACZE’ – Igi, Krystiana, Karoliny, Magdaleny i Martyny. Rozdawana będzie mieszkańcom także płyta RAP HAP HAP, która została nagrana w czasie letniego pikniku. Na ulicach Mławy pojawią się także prawdziwi rycerze z BRACTWA RYCERSKIEGO ŚW,KATARZYNY ZIEMI DZIAŁDOWSKIEJ.

26.X.2015 r. – W Sali Papieskiej Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej o godzinie 11.00 odbędzie się debata 'MŁODYCH O MŁODYCH’. W debacie wezmą uczniowie ze szkół: WIECZFNIA KOŚCIELNA, KUCZBORK-OSADA, PUŁTUSK. Nie zabraknie także uczniów mławskich szkół. W debacie swój udział zapowiedziała Komenda Powiatowa Policji w Mławie. Debatę poprowadzi pomysłodawca Kampanii Białych Serc Mariusz Zalewski, a dotyczyć ona będzie rozmów o właściwych i skutecznych pomysłach na pomoc młodym ludziom – szczególnie uczniom, którzy już dziś borykają się z problemem uzależnienia.

27.X.2015 r.- ostatni dzień XI Kampanii Białych Serc, który poświęcony jest tragicznie zmarłym ofiarom uzależnień. O godzinie 19.30 odbędzie się 'NOC STAREGO PARTYZANTA’-spotkanie poświęcone śp. Wiesława Hagedornego – dziennikarza, publicysty,a także ambasadora Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Śp. Wiesław Hagedorny wspierał od wielu lat Kampanię Białych Serc,a także poprzez swoje artykuły i często ludzką postawę bronił ludzi bezdomnych i uzależnionych. O godzinie 21.00 nastąpi przejście na cmentarz gdzie spoczywa śp. Wiesław Hagedorny oraz zapłonie Ciepłe Serce Pamięci dla wszystkich ofiar uzależnień. Nastąpi zakończenie XI Kampanii Białych Serc.

Miejsce na reklamę

’Bezpieczna i przyjazna szkoła’ w terenie

0

Uczniowie czterech ostrołęckich placówek: Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Gimnazjum nr 3, nr 4 oraz Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce w ramach projektu 'Bezpieczna i przyjazna szkoła’ oficjalnie rozpoczęli wspólne działania.

Podczas biesiady przy ognisku ogłoszono wyniki konkursu na logo projektu. W spotkaniu wzięli udział m.in. instruktorzy WOPR-OS, przedstawiciele policji, Nadleśnictwa Ostrołęka, bokserzy z klubu Victoria, młodzież z parafii NMP w Ostrołęce raz prawnik Bartosz Podolak, który w ramach projektu będzie mówił o konsekwencjach prawnych cyberprzemocy.

Działaniom kibicowali przedstawiciele samorządu i Prezydium Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Podkreśla Katarzyna Kossakowsa, dyrektor Zespołu Szkół STO.

Fot. ZS STO

Miejsce na reklamę

Zamówiony na portalu aukcyjnym telefon nie dotarł do nowego właściciela

0

Pomimo przelania pieniędzy mieszkaniec powiatu ostrołęckiego nie otrzymał zamówionego telefonu. Bądźmy ostrożni podczas robienia zakupów w sieci – kolejny raz apeluje policja.

Mieszkaniec gminy Myszyniec 21 września br. na jednym z portali aukcyjnych znalazł telefon komórkowy. Skontaktował się ze sprzedającym i uzgodnił cenę na 605 złotych łącznie z przesyłką. Przelał pieniądze na wskazane przez sprzedającego konto, ale do tej pory nie otrzymał telefonu, ani zwrotu gotówki. Pomimo wielokrotnie podejmowanych prób nie udało mu się skontaktować się ze sprzedającym.

Apeluje mł. asp. Tomasz Żerański.

Miejsce na reklamę

Spotkanie autorskie dla młodzieży

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza  8 października na spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim. Początek o godz. 11.15. W spotkaniu wezmą udział uczniowie klas V szkół podstawowych z miasta.

Arkadiusz Niemirski, polski powieściopisarz, satyryk i dziennikarz, autor książek dla młodzieży. W latach 80. Był współzałożycielem 'kabaretu i…’, współpracował z Programem III Polskiego Radia oraz kabaretem 'Długi’. W roku 1999 zadebiutował w roli kontynuatora przygód Pana Samochodzika powieścią pt. 'Skarby wikingów’, tom 1—2. Jego książki charakteryzuje przywiązanie do starych wzorców klasycznej powieści detektywistycznej i sensacyjnej w zderzeniu ze współczesnymi realiami. Dotychczas wydał 24 powieści, w tym 17 z serii 'Pan samochodzik i ….’

Miejsce na reklamę

Filmowe Zwierciadła – zgłoś swoją produkcję

0

Ruszyły przygotowania do XVII Festiwalu Filmów Amatorskich ’ Filmowe Zwierciadła”. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 5-6 grudnia. Konkursowe produkcje można zgłaszać do końca października. Tematyka, gatunek i forma obrazów jest dowolna.

Mówił Bogdan Piątkowski, dyrektor OCK.
Organizatorem Festiwalu jest Amatorski Klub Filmowy Jantar, Ostrołęckie Centrum Kultury oraz Kino Jantar. Szczegółowe informacje o rekrutacji, regulamin i karty zgłoszenia dostępne są na stronie AKF Jantar.

Miejsce na reklamę