Strona główna Blog Strona 3115

KONKURS – MAYDAY 2015

0

alt

Weź udział w konkursie radia OKO i wygraj zaproszenie na MAYDAY 2015.

Mayday Polska zaprasza na kolejną edycję imprezy, która pod hasłem MAKING FRIENDS odbędzie się w sobotę 7 listopada 2015 w katowickim Spodku.

Na trzech scenach katowickiego Spodka wystąpią m.in.:
Robin Schulz, Dave Clarke, Sam Paganini, Rebekah, DJ DAG, Dr. Motte, Richard Durand, The Advent, Felix Kröcher, Lexer, Tom Swoon, Siasia, ADAM DE GREAT, Ralf Drastic i wielu innych!

Zapraszamy do udziału w naszym konkursie w którym można zdobyć podwójne wejściówki na tą imprezę.

Zasady udziału w konkursie:
Wyślij sms o treści OKO.MAYDAY  oraz swoje imię i nazwisko na nr 72 601 (koszt sms’a 2 zł. netto + Vat 23%)
Z pośród nadesłanych sms’ów rozlosujemy podwójne zaproszenia.

Więcej informacji na www.mayday.pl

alt

alt

alt

Miejsce na reklamę

STOLICA KULTURY MAZOWSZA 2016 – GDZIE TYM RAZEM?

0

W każdej części Mazowsza są takie miejsca, które warto zobaczyć – zamki, skanseny czy zabytkowe kamienice. Do ich odwiedzenia zachęca turystów m.in. ciekawa oferta kulturalna, która często jest przygotowywana wspólnie z domami kultury, szkołami czy fundacjami. Powiaty, które chciałyby pochwalić się organizacją takich wydarzeń mają szansę jeszcze do 31 października wziąć udział w konkursie 'Stolica Kultury Mazowsza’ na 2016 r. organizowanym przez samorząd województwa.

– Chodzi o to, aby pokazać całej społeczności Mazowsza, ale również turystom i gościom z innych regionów Polski, to, co najpiękniejsze w danym powiecie – mówi marszałek Adam Struzik. – Dzięki konkursowi udało nam się do tej pory zaktywizować wielu ludzi – od dzieci, które w swoich szkołach i  zespołach amatorskich realizują różnego rodzaju ciekawe projekty, po instytucje kultury w powiecie – dodał marszałek.

Aby wziąć udział w rywalizacji o tytuł 'Stolicy Kultury’, miasto powiatowe powinno przygotować propozycję rocznego programu imprez kulturalnych, które będą organizowane w mieście i sąsiednich gminach. Program powinien zawierać również koszty tego przedsięwzięcia. Na tej podstawie zostanie wybrana najciekawsza propozycja kulturalna na Mazowszu. Laureat będzie mógł liczyć na wsparcie finansowe zaplanowanych wydarzeń. Wśród laureatów, a więc miast i powiatów, które były już Stolicą Kultury Mazowsza w ubiegłych latach, znalazły się: Pułtusk, Węgrów, Sokołów Podlaski, Szydłowiec, Płońsk oraz powiaty: sierpecki, makowski, piaseczyński, sochaczewski, żyrardowski, kozienicki, mławski, przasnyski.

Programy imprez należy składać do 31 października br. w sekretariacie Departamentu Kultury, Promocji i  Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, ul. Brechta 3 03-472 Warszawa, z  dopiskiem 'Stolica Kultury Mazowsza 2016′.

Miejsce na reklamę

Trwa OFF

0

Wernisażem wystawy 'Wspólna podłoga” Anny Liminowicz rozpoczął się wczoraj (9 października) w Cafe Fusy VII Ostrołęcki Festiwal Fotografii. Autorka do swojego projektu zaangażowała osoby, które mieszkają pod wspólnym dachem i mimo osiągnięcia finansowej niezależności dzielą swój dom z innymi.

Jak podkreśla autorka zdjęcia są dopełnieniem dokumentu, nad którym pracowała wiele miesięcy.

Wieczorem w Galerii Ostrołęka została otwarta wystawa 'Inside/Outside” Filipa Ćwika. Dzisiaj natomiast o godz. 18 organizatorzy festiwalu zapraszają do holu OCK na spotkanie z pracami Grażyny Miślińskiej i Sławomira Olzackiego. W piątkowy wieczór w Galerii Ostrołęka swoje fotografie zapreznetują Olga Świątecka i Monika Redisz.

galeria

Program:
9 X, godz. 18.00, hall OCK (ul. Inwalidów Wojennych 23)
Wernisaż wystawy 'Narodziny Europy zapór” oraz 'Ostańce z Celinowacza”
Grażyny Myślińskiej i Sławomira Olzackiego

9 X, godz. 19.00, Galeria OSTROŁĘKA (pl. Bema 14)
Wernisaż wystawy 'Wstyd” Olgi Świąteckiej i Moniki Redzisz

10-11 X, Galeria OSTROŁĘKA (pl. Bema 14)
Warsztaty fotografii portretowej
Zapisy do 5 października w Galerii. Ilość miejsc ograniczona.

16 X, godz. 19.00, Klubokawiarnia Wehikuł (ul. Głowackiego)
Wernisaż wystawy 'Laureaci konkursu fotograficznego INQBATOR 2015′
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

17-18 X, dawne Kasyno (ul. Bogusławskiego)
’Galeria Bezdomna”
Wernisaż wystawy 17 X, godzina 18.00

29 X, godz. 19.00, Galeria OSTROŁĘKA (pl. Bema 14)
Wernisaż wystawy 'Zaginieni” Karoliny Jonderko

Miejsce na reklamę

Kolizja z udziałem nietrzeźwego kierowcy i bez prawa jazdy

0

Na terenie gminy Olszewo- Borki dziś rano doszło do kolizji samochodu osobowego i ciężarówki. Sprawca miał w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu i nie posiadał prawa jazdy.

Poinformował mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Powołanie komisji dyscyplinarnej dla nauczycieli na kadencję 2015–2019

0

Akty powołania dla nowej przewodniczącej – Urszuli Przyborowskiej oraz 230 członków komisji wręczył wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Podczas spotkania w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim podsumowano również pracę komisji kończącej poprzednią kadencję.

Urszula Przyborowska była jedną z zastępczyń przewodniczącej komisji dyscyplinarnej dla nauczycieli w poprzedniej kadencji (od 2011 r.). W skład komisji wchodzą nauczyciele zgłaszani przez organy założycielskie szkół i rady pedagogiczne.

W latach 2011–2015 do mazowieckiej komisji wpłynęło 125 spraw. Wydano 88 orzeczeń (w tym 41 nagan, 20 zwolnień z pracy, 8 wydaleń z zawodu, 15 umorzeń i 4 uniewinnienia). Kary dyscyplinarne wynikały najczęściej z nadużywania przez nauczycieli alkoholu, molestowania seksualnego oraz stosowania przemocy fizycznej i psychicznej. Komisja rozpatrzyła również 38 odwołań od decyzji dyrektorów szkół o zawieszeniu nauczyciela w pełnieniu obowiązków.

Zadaniem komisji dyscyplinarnej jest orzekanie w sprawach nauczycieli wszystkich typów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych na terenie województwa. Wniosek o wszczęcie postępowania kieruje do komisji rzecznik dyscyplinarny działający przy wojewodzie (po przeprowadzeniu uprzednio swojego postępowania wyjaśniającego). Postępowanie dyscyplinarne może zakończyć się: uniewinnieniem, umorzeniem, naganą z ostrzeżeniem, zwolnieniem z pracy, zwolnieniem z pracy z 3-letnim zakazem pracy w szkołach lub wydaleniem z zawodu nauczyciela.

Miejsce na reklamę

Fredro na deskach Kotłowni

0

Ostrowski Teatr Scena Kotłownia zaprasza w niedzielę 10 października na zabawną komedię Aleksandra Fredry.  

Poczucie humoru, zabawna fabuła, trafne teksty to kilka z zalet jego sztuk.

Zaprasza Rafał Swaczyna, opiekun sceny Kotłownia.

Spektakl rozpocznie się o godz. 18.00.

Rezerwacja miejsc: 502122909

Miejsce na reklamę

Tragiczny wypadek na terenie zakładu pracy

0

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku przy pracy, do którego doszło na terenie zakładu przy ul. Leśnej w Wyszkowie.  

Z wstępnych informacji wynika, że z suwnicy spadł element urządzeń podnoszących tzw. trawers. Metalowa belka uderzyła w dwóch pracowników. 53-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu, drugi z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Warszawie.

Sprawę prowadzą wyszkowscy policjanci pod nadzorem prokuratora. Na miejscu wypadku obecni byli również inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy oraz Urzędu Nadzoru Technicznego.

Miejsce na reklamę

Requiem d-mol W. A. Mozarta w Kadzidle

0

W niedzielę, 11 października w Kościele pw. Św. Ducha w Kadzidle odbędzie się koncert pt. ’ Requiem d-mol Wolfganga Amadeusza Mozarta ’. Spotkanie organizowane jest w ramach  projektu 'Mazowsze w Koronie – Muzyczne Wieczory w zabytkach architektury mazowieckiej’.

Poinformował Dariusz Łukaszewski, wójt gminy Kadzidło.

Podczas koncertu zaprezentują się Orkiestra Sinfonia Varsovia oraz Warszawski Chór Międzyuczelniany.

Miejsce na reklamę

Kusychallenge – gimnazjaliści rzucają wyzwanie mieszkańcom

0

Uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Ostrołęce sportową akcją chcą uczcić patrona szkoły Janusza Kusocińskiego i zachęcić innych do większej aktywności fizycznej. Projekt nosi nazwę Kusychallenge. Mówi Natalia Sadocha.

W środę 14 października uczniowie ruszą na ulice Ostrołęki, by udowodnić mieszkańcom miasta, że ruch jest potrzebny i może sprawiać wiele radości. Społeczność szkolna oraz zaproszeni goście wezmą udział w rajdzie rowerowym i pieszym – co ma na celu propagowanie idei zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej.

Na tym jednak nie koniec działań.

Dodaje Bartosz Śniecinski.

Miejsce na reklamę

Gość Radia Oko – Jolanta Góralska

0

Z Jolantą Góralską – głównym specjalistą do spraw fotografii  i organizacji wystaw w Galerii Ostrołęka oraz prezesem Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego rozmawiamy o VII Ostrołęckim Festiwalu Fotografii.

Miejsce na reklamę