Strona główna Blog Strona 3085

Marcin Dąbrowski rozpoczyna przygodę z Mistrzostwami Świata

0

Marcin Dąbrowski z Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin jest w gronie pięciu zawodników z Polski, którzy wezmą udział w Mistrzostwach Świata  Open w Karate Kyokushin IKO – największej organizacji karate na świecie w Japonii.

Impreza odbędzie się 20 listopada 2015 roku w Tokio. Rywalizować będzie 192 zawodników z ponad 100 krajów. Mistrzostwa rozgrywane będą systemem pucharowym, czyli przegrany odpada z dalszej rywalizacji.

Marcin pierwszą walkę stoczy w piątek ze zwycięzcą pojedynku Xavier Wagner (Brazylia) i Zahari Damyanov (Bułgaria). Jest zawodnikiem młodym, ale już niezwykle doświadczonym i nieobliczalnym dla swoich przeciwników.

Wyjazd na Mistrzostwa Świata jest możliwy dzięki Światowej Organizacji Karate Kyokushin, która ponosi częściowe koszty Marcina pobytu w Tokio oraz wsparciu Prezydenta Miasta Ostrołęki.

Trzymamy kciuki.

Miejsce na reklamę

Tablica z Papieżem odsłonięta

0

Nuncjusz Apostolski w Polsce Ks. Abp. Celestino Migliore, JE Ks. Bp Janusz Stepnowski oraz prezydent Janusz Kotowski i przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki, Jerzy Grabowski oficjalnie odsłonili  tablicę poświęconą Patronowi Miasta Św. Janowi Pawłowi II.

Odlew wykonany według projektu artysty plastyka Michała Selerowskiego zawisł na ścianie ratusza, pod tablicą upamiętniającą 1000 lecie Państwa Polskiego.

Wśród mieszkańców przybyłych na uroczystość widać było przedstawicieli samorządów osiedlowych, radnych miasta oraz powiatu ostrołęckiego. Przybyli także samorządowcy z Łomży i Myszyńca. Nie zabrakło pocztów sztandarowych Ostrołęki i szkół noszących imię Św. Jana Pawła II. Kolejnym etapem uroczystości była Msza Św. i koncert Chóru Magnificat i Festiwalowego Zespołu Instrumentalnego pod dyrekcją Piotra Gawrońskiego w Sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego – informuje Urząd Miasta.

fot. ostroleka.pl

Miejsce na reklamę

Finał Grand Prix Polski

0

Siedem medali (5 złotych, 1 srebrny, 1 brązowy), trzy rekordy Polski, wiele rekordów życiowych oraz tytuły najlepszych zawodników w Polsce w 2015 roku to efekt startów reprezentantów WOPR-OS Ostrołęka (Karolina Kaczyńska, Hubert Nakielski, Dawid Świercz, Mateusz Adamowski) trenowanych przez Dariusza Małkowskiego w Finale Grand Prix Polski 2015 w Ratownictwie Wodnym. Finałowe zawody rozgrywane były 14 listopada na olimpijskim basenie Floating Arena w Szczecinie.

Rewelacyjny start odnotował Hubert Nakielski, który podczas rundy finałowej zdobył trzy złote medale i jeden srebrny. W swoich startach Hubert ustanowił również trzy nowe rekordy Polski w kategorii junior młodszy. Wyniki osiągnięte przez Huberta, mimo młodego wieku, już teraz plasują go w najlepszej dziesiątce zawodników w kraju w kategorii open. W swoich startach Hubert prezentował się następująco: 50 m holowanie manekina czas: 35,72 s – I miejsce i nowy Rekord Polski, 100 m ratowanie manekina w płetwach czas : 57,15 – II miejsce – nowy rekord życiowy, 100 m kombinowane czas  1,14,12 – I miejsce i nowy Rekord  Polski, 100 m ratownik czas : 1,01,31 – I miejsce i nowy Rekord Polski. W podsumowaniu wszystkich rund Grand Prix Polski w 2015 roku Hubert został najlepszym zawodnikiem w Polsce w 2015 roku w kategorii junior młodszy.

Również rewelacyjnie po prawie miesięcznej przerwie w treningach spowodowanej urazem stopy zaprezentował się Mateusz Adamowski, który w rundzie finałowej zdobył trzy medale (2 złote i 1 brązowy) oraz ustanowił swoje nowe życiówki. W rundzie finałowej Mateusz zajmował następujące pozycje : 50 m holowanie manekina czas : 50,88  i III miejsce, 100 m ratowanie manekina w płetwach 1,16,17 – I miejsce – nowy rekord życiowy, 100 m ratownik 1,17,56 – I miejsce – nowy rekord życiowy. W podsumowaniu wszystkich rund Grand Prix Polski w 2015 roku Mateusz został najlepszym zawodnikiem w Polsce w 2015 roku w kategorii młodzik.

Bardzo dobrze w swoich startach zaprezentował się także Dawid Świercz, który  mimo pewnych braków treningowych udowodnił, że tkwi w nim bardzo duży potencjał. Dawid podczas swoich startów w rundzie finałowej w kategorii junior plasował się następująco : 50 m holowanie manekina 37,40 – V miejsce – nowy rekord życiowy, 100 m ratowanie manekina w płetwach 1,02,79 – VII miejsce – nowy rekord życiowy, 100 m kombinowane 1,19,88 s – VI miejsce – nowy rekord życiowy, 100 m ratownik 1,11,82 – XIV miejsce. W podsumowaniu wszystkich rund Grand Prix Polski w 2015 roku Dawid uplasował się na IV  miejscu.

Bardzo udany start odnotowała również Karolina Kaczyńska, która w kategorii młodzik debiutowała na basenie 50 metrowym. Karolina w rundzie finałowej dwukrotnie zajmowała V miejsce (50 m holowanie manekina 54,85 s, 100 m holowanie w płetwach – 1,29,66 s.). O bardzo dużym pechu można powiedzieć w jej trzecim starcie na 100 m ratownik. Czas uzyskany w tej konkurencji dałby Karolinie brązowy medal, niestety sędziowie dopatrzyli się przedwczesnego startu i nasza zawodniczka została zdyskwalifikowana.  W klasyfikacji generalnej po wszystkich rundach Grand Prix Polski Karolina uplasowała się na V miejscu.

Wyniki zawodników to efekt codziennej i dobrze zaplanowanej pracy na treningach. Jeśli nie wydarzą się jakieś nieprzewidziane okoliczności to powinno być jeszcze lepiej. Bardzo mnie cieszą postępy i wyniki osiągane przez wszystkich zawodników a szczególnie przez Huberta Nakielskiego, który  od następnego roku przechodzi do kategorii junior i będzie rywalizował ze starszymi o dwa lata zawodnikami. Tym bardziej się cieszę, że wyniki  przez niego osiągane w tej chwili dawałyby mu medale w wyższej kategorii. Jestem również po rozmowie z trenerem Kadry Polski, który doceniając wyniki  Huberta przewiduje jego start w najbliższych zawodach międzynarodowych. Wszystkim naszym reprezentantom gratuluję osiąganych wyników i zapraszam do jeszcze większego wysiłku, bo dzięki temu miasto Ostrołęka będzie godnie reprezentowane – mówi Dariusz Małkowski Prezes i trener WOPR-OS Ostrołęka.

Miejsce na reklamę

Pożar samochodu dostawczego

0

Strażacy gasili pożar samochodu dostawczego na parkingu przy ul. Hallera w Ostrołęce. Policja nie wyklucza podpalenia.

Poinformował podinsp. Sylwester Marczak, oficer prasowy ostrołęckiej policji.

Miejsce na reklamę

Papierosy i tytoń bez akcyzy

0

Policjanci z Ostrołęki ujawnili i zabezpieczyli papierosy pochodzące z przemytu oraz cięty tytoń. Produkty nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy.

Poinformował podinsp. Sylwester Marczak.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

Gramofony i płyty winylowe w MKK

0

Gramofony i płyty winylowe prezentowane były 15 listopada w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Należą do Zenona Kowalczyka, kierownika Galerii Ostrołęka.

Było to kolejne spotkanie z cyklu 'Przyznaj się, co zbierasz?’, realizowanego w ramach projektu 'Od włoskich bufetów po ebay kolekcjonerów, czyli muzeum po drodze’, które są adresowane do amatorów kolekcjonerstwa. Mają one na celu zaktywizowanie środowiska lokalnego do zaprezentowania w przestrzeni muzealnej kolekcji 'rzeczy osobliwych’ np. figurek ceramicznych, lalek, kapsli, pamiątkowych magnesów, kawiarnianych serwetek, zakładek do książek itp., które nie były wcześniej publicznie prezentowane a świadczą o kreatywności i pomysłowości ich właścicieli.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 22 listopada 2015 roku, w godzinach 15.00 – 17.00 w siedzibie muzeum, przy placu gen. J. Bema 8.

fot. Krupek

galeria

Miejsce na reklamę

Świat solidaryzuje się z Francją. Ostrołęka również.

0

Na drzwiach wejściowych do Zespołu Szkół Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce pojawił się plakat w ramach solidarności z Francją.

Mówi Katarzyna Kossakowska, dyrektor ZS STO.

Miejsce na reklamę

Podejrzani o kradzież i paserstwo w areszcie

0

Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty związane z kradzieżą peugeot 307. Trafili do policyjnego aresztu.

Mówi podkom. Sylwester Marczak.

Postępowanie w sprawie prowadzą policjanci ostrołęckiego wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

XXXI OSTROŁĘCKIE SPOTKANIA Z PIOSENKĄ KABARETOWĄ

0

Kabaret '7 minut po’ z Krakowa zdobył Grand Prix tegorocznych XXXI Ostrołęckich Spotkań z Piosenką Kabaretową.  

I miejsce jury przyznało Piotrowi Kosewskiemu z Sopotu. Wśród wyróżnionych osób znaleźli się również Piotr Grzyb z Ostrołęki i Agata Gałach z Warszawy. Mówi jurorka Teresa Drozda.

Imprezę poprowadził znany satyryk Tomasz Jachimek.

Gwiazdą wieczoru był Kabaret Piwnica pod Baranami, który działa nieprzerwanie od 1956 roku.

galeria

Miejsce na reklamę

Promocja najnowszej publikacji Ostrołęckiego Klubu Literackiego OSKAL

0

W najbliższy piątek odbędzie się promocja najnowszego tomiku Ostrołęckiego Klubu Literackiego OSKAL.  

Zaprasza  Hanna Sobiech, prezes Ostrołęckiego Klubu Literackiego OSKAL.

Miejsce na reklamę