Ostrołęcki dar dla Muzeum Wojska Polskiego

REKLAMA

Ostrołęczanin Wojciech Jarząbek przekazał Muzeum Wojska Polskiego rodzinne pamiątki po kapralu Tadeuszu Liberze. Do placówki trafiły dokumenty i zdjęcia związane z wojenną kampanią byłego żołnierza dywizji generała Maczka.

REKLAMA

Tadeusz Libera, po powrocie do Polski w 1947 roku, zamieszkał w Ostrołęce i pracował w Elektrowni.

Okazją do przekazania pamiątek było spotkanie marszałka senatu oraz kierownictwa MON z kombatantami 1 Dywizji Pancernej generała Maczka, które odbyło się w siedzibie Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Październik jest na wniosek Senatu RP miesiącem poświęconym legendarnemu polskiemu dowódcy.

mm

Fot.www.ostroleka.pl

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT