O Gwieździe Betlejemskiej w Muzealnym Spotkaniu przy Lampce

REKLAMA

Muzealne Spotkanie przy Lampce odbędzie się 6 grudnia w budynku placówki przy Placu Gen. J. Bema w Ostrołęce. Tematem wiodącym będzie Gwiazda Betlejemska, o której opowie dr Jadwiga Biała.

REKLAMA

Ukończyła ona studia astronomiczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Tytuł doktora uzyskała w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika w Warszawie. Przez wiele lat kierowała Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. Jest specjalistą z zakresu mechaniki nieba oraz historii astronomii i meteorytyki, zajmuje się też popularyzacją tych dziedzin.

O specyfice spotkań przy lampce mówi wicedyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej Barbara Kalinowska.

Środowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.30.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT