3.9 C
Ostrołęka
poniedziałek, 4 marca 2024 r.

Mój Rzym. Spacerem po niezwykłych zakątkach Wiecznego Miasta

REKLAMA

Książka Magdaleny Wolińskiej-Riedi „Mój Rzym. Spacerem po niezwykłych zakątkach Wiecznego Miasta”

Takiej książki o Rzymie jeszcze nie było. Osobisty przewodnik

Magdalena Wolińska-Riedi, autorka watykańskiej trylogii z bestsellerową Kobietą w Watykanie, która od dwudziestu lat mieszka w samym sercu Wiecznego Miasta, tym razem zabiera nas na niezwykły spacer po swoim Rzymie.

Odwiedzimy z nią miejsca, do których zaglądają głównie miejscowi: bar, w którym aromat mocnego espresso wczesnym rankiem budzi mieszkańców via Giulia, i cukiernię Roberto i Cinzi przy via della Croce słynącą z wybornego tiramisu. Poznamy Mariellę organizującą pokazy mody na Schodach Hiszpańskich i Rino, nazywanego Królem Paparazzich, który jako pierwszy fotograf w latach 50. zaczął robić zdjęcia przyjeżdzającym do Rzymu gwiazdom Hollywood, dając początek całej profesji. Zajrzymy do niezwykłego szpitala dla lalek przy via di Ripetta i do antykwariatu rodem ze świata baśni nieopodal Piazza Farnese, poczujemy niepowtarzany zapach pizzy na Campo de’ Fiori i odpoczniemy ukojeni szumem zjawiskowej Fontanny Żółwi. Dowiemy się, co potężny ród Barberinich ma wspólnego z pszczołami i dlaczego niektóre pracownie rzemieślnicze działające od setek lat dziś walczą o przeżycie.

Rzym Magdaleny Wolińskiej-Riedi jest niezwykły, niesztampowy i nieoczywisty. Dajcie się zaprowadzić w miejsca, o których nie przeczytacie w żadnym przewodniku!

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

„”Mój Rzym. Spacerem po niezwykłych zakątkach Wiecznego Miasta”” to osobiste spojrzenie na stolicę Włoch z perspektywy Magdaleny Wolińskiej-Riedi, doświadczonej autorki, która od dwóch dekad ma przyjemność żyć i tworzyć w samym sercu historycznego Rzymu. To wyjątkowy przewodnik, który odkrywa przed nami ukryte tajemnice i nieznane dotąd oblicza miasta.

W książce towarzyszymy Wolińskiej-Riedi na codziennych spacery, które zaczynają się od porannego espresso w znanym tylko miejscowym barze przy via Giulia, prowadzą przez słynną cukiernię Roberto i Cinzi znanej z doskonałego tiramisu, aż po opuszczone zakątki, gdzie czas zdaje się stać w miejscu. Autorka przedstawia nam Marielle, która organizuje pokazy mody na Schodach Hiszpańskich, i Rino, uważanego za Króla Paparazzich, który wprowadził nową jakość do fotografii gwiazd filmowych przyjeżdżających do Rzymu w latach 50-tych.

Jednak „”Mój Rzym”” to nie tylko opowieść o miejsca, to również zanurzenie się w tajemniczych historiach, które skrywają karty historii Wiecznego Miasta. Dowiadujemy się więcej o potężnym rodzie Barberinich i ich związku z pszczołami, odkrywamy tajemnice antykwariatu rodem ze świata baśni oraz niezwykłego szpitala dla lalek. Autorka zwraca również uwagę na problemy współczesnego Rzymu, takie jak walka o przetrwanie wielowiekowych pracowni rzemieślniczych.

„”Mój Rzym”” to wyjątkowe i pełne pasji spojrzenie na miasto, które zwykle ukazuje nam tylko swoją najbardziej znaną twarz. Wolińska-Riedi otwiera przed nami drzwi do tajemniczych zakątków, które nie znajdują się w żadnym przewodniku. To niepowtarzalna podróż, którą warto odbyć razem z autorką, aby odkryć prawdziwy, autentyczny Rzym.

Źródło – opis pochodzi od wydawcy.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex